1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wstępna ocena wyników badań mojej mamy
missy

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5248

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-02-19, 19:29   Temat: Wstępna ocena wyników badań mojej mamy
Rozsiany rak żołądka ogólnie rokuje niepomyślnie, przykro mi ogromnie.
Teraz pewnie ma być sprawdzony status HER2 ( chodzi o możliwość zastosowania leczenia celowanego).
Trzymajcie się.
  Temat: Wstępna ocena wyników badań mojej mamy
missy

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5248

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-02-08, 13:54   Temat: Wstępna ocena wyników badań mojej mamy
Gość1,
Nie zrobiono chyba w odpowiedniej technice tego badania - bo ani słowa nie ma o żołądku. Chodzi o wypełnienie żołądka odpowiednim roztworem, żeby zobrazować dokładnie zmiany w ścianach ( grubość i rozległość nacieku). Można tego nie robić jeśli była wykonana EUS, ale u Was to zdaje się była standardowa gastroskopia?
Niemniej sam lokalny obraz jamy brzusznej w tk sugeruje operacyjność guza.
Jeżeli kolejne badania pokażą czyste płuca, węzły i kości to leczeniem z wyboru jest operacja. Usunięcie ( w tym przypadku chyba części) żołądka oraz odpowiedniej liczby regionalnych węzłów chłonnych.
Na razie czekajmy na decyzję lekarza co do dalszych badań - nie wiem czy scyntygrafia. Sensowniejszy wydaje się PET ( żeby uzyskać odpowiedź n/t niejednoznacznego obrazu wielu lokalizacji anatomicznych). Czyli to, o co pytałeś wcześniej.
  Temat: Wstępna ocena wyników badań mojej mamy
missy

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5248

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-01-31, 15:03   Temat: Wstępna ocena wyników badań mojej mamy
PET może być pomocny w wątpliwych przypadkach - kiedy inne metody obrazowania nie dają jednoznacznych odpowiedzi a jest planowane radykalne leczenie operacyjne.
TK jest prawidłowym wyborem postępowania w obecnej chwili.
  Temat: Wstępna ocena wyników badań mojej mamy
missy

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5248

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-01-28, 17:11   Temat: Wstępna ocena wyników badań mojej mamy
No tak, chciałam sprawdzić co z RBC i Hg - ta niedokrwistość może trochę komplikować podejście do leczenia operacyjnego. Płytki też nie za wysokie, choć jeszcze w normie. Lekarze będą musieli coś wykombinować przed rozpoczęciem leczenia.
Teraz najistotniejsza jest wspomniana diagnostyka i ustalenie zaawansowania.
Pozdrawiam.
  Temat: Wstępna ocena wyników badań mojej mamy
missy

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5248

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-01-28, 14:48   Temat: Wstępna ocena wyników badań mojej mamy
Gość1,
Zrobiliście sporo wartościowych badań, świetnie. Podstawowe rozpoznanie jest. Przydałoby się jeszcze w badaniu histpat określenie statusu receptora HER2 oraz stopnia zróżnicowania komórek nowotworowych ( w skali G1-G3). Czy robiliście też morfologię i jakieś inne badania z krwi?
Teraz koniecznie tk jamy brzusznej i klatki piersiowej (klasyczne, z kontrastem, nie angio tk), żeby ocenić zasięg choroby i zadecydować o sposobie leczenia. W przypadku operacji istotna jest, między innymi, ilość usuniętych i przebadanych węzłów chłonnych:
http://www.onkologia.zale...pokarmowego.pdf str.128
Życzę sił i pozdrawiam serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group