1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: prośba o interpretację wyników (rtg,tk)_guz płuca lewego
majkelek

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5104

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-03, 10:00   Temat: prośba o interpretację wyników (rtg,tk)_guz płuca lewego
Osobiście uważam, że absenteeism ma rację.
kaskao napisał/a:
1. Czy zatem warto robić tą bronchoskopię?
Jest mała szansa, że lekarzom uda się pobrać odpowiedni materiał. Guzy (nawet te złośliwe) nie składają się jedynie z komórek atypowych i są często bardzo nieregularne morfologicznie, a to dodatkowo zmniejsza szanse na reprezentatywny wynik przy tak małej zmianie. Być może, jeśli powiększony węzeł się utrzyma, lekarz rozważy zrobienie biopsji węzła, ale ja nie jestem chirurgiem i nie mam pojęcia czy jest łatwy dostęp do akurat tego węzła.
kaskao napisał/a:
2. Mama miała podejrzenie zapalenia płuc i brała antybiotyk (kaszel, gorączka, ogólne osłabienie). Badanie krwi było zrobione po zakończeniu kuracji antybiotykiem, wtedy też było zrobione drugie zdjęcie (pierwsze było tylko z przodu, drugie boczne). TK wykonane dokładnie tydzień później.
Czy było stwierdzone jaki jest charakter zapalenia? Czy było robione badanie (tzw posiew) wydzieliny?

Myślę, że warto teraz nieco poczekać i zrobić CT za około 3 miesiące, chyba, że sprawa Was wyjątkowo niepokoi, wówczas warto zasięgnąć drugiej opinii lekarza pulmonologa bądź onkologa.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group