1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
RTG i opis
Autor Wiadomość
janu333 


Dołączył: 03 Mar 2024
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2024-03-06, 14:21  RTG i opis


Dzień dobry,

witam wszystkich członków forum. Nie wiem, czy jestem uprawniony do pisania tutaj postu. Jednak moje obawy są na tyle silne, że postanowiłem zapytać na tym forum. Przepraszam!

Mam 66 lat od roku bolą mnie plecy góra lewa strona. To jakby łopatka, bark czasami bolą żebra oczywiście lewa strona. Miesiąc temu zrobiłem RM barku i kręgosłupa szyjnego. Zwyrodnienia. Ani ortopeda, ani neurochirurg nic nie znalazł godnego operacji. Od dziecka mam tzw. skrzywienie kręgosłupa.
Kilka tygodni temu zrobiłem morfologię krwi. CRP, ALT, AST i OB w normie.
Nie kaszlę, nie mam duszności, nie chudnę jedynie tylko ten ból. Ból łagodzi Ibuprom Max, opioidy nie działają. Naczytałem się dużo o guzie Pancoasta. Dlatego z własnej inicjatywy poprosiłem o skierowanie na RTG. Oto jego cały opis:

"Obszar zagęszczeń przy górnym biegunie wnęki lewej. Przepona po prawej stronie wyżej ustawia, kąty przeponowo-żebrowe wolne. Sylwetka serca w normie. Wnęki naczyniowe."

Mój lekarz rodzinny twierdzi, że to nie może być przyczyną bólu. Czy na pewno? Czy ma rację? Proszę o opinię.
 
MalgorzataB 


Dołączyła: 01 Lip 2017
Posty: 153
Pomogła: 9 razy

 #2  Wysłany: 2024-03-13, 13:07  


Witaj, rozumiem Twoje obawy, ja te forum odwiedzam regularnie, kilka osób w mojej rodzinie odeszło z powodu raka płuc. Staram się śledzić czy w tym trudnym temacie medycyna posuwa się do przodu.
Objawy o których piszesz zauważył u siebie mój mąż, u niego również przypadkiem kilka tygodni temu na RTG w lewej wnęce znaleziono jakieś nieprawidłowości. Lekarz rodzinny wystawił kartę DILO i skierowano nas do ośrodka onkologicznego. Po pierwszej wizycie skierowano męża na tomografię klatki piersiowej, (w zeszły piątek 08.03. 2024). Czekamy na wynik i wizytę 27.03
Piszesz że wykonano u ciebie RM - to bardzo dokładne badanie, myślę że nowotwór o którym piszesz raczej nie zostałby pominięty. Napisz coś o swoim trybie życia, palisz papierosy? Jaki tryb pracy/ życia prowadzisz? Może twoje dolegliwości powodują zwyrodnienia i siedzący tryb życia i/ lub nadwaga ?
 
janu333 


Dołączył: 03 Mar 2024
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2024-03-14, 10:58  


MalgorzataB napisał/a:
Napisz coś o swoim trybie życia, palisz papierosy? Jaki tryb pracy/ życia prowadzisz? Może twoje dolegliwości powodują zwyrodnienia i siedzący tryb życia i/ lub nadwaga ?

Dziękuję za odpowiedź. Ostatni rok to właściwie tryb siedzący. Cierpię na nadciśnienie. Paliłem ponad 30 lat. Dziesięć lat temu rzuciłem palenie i przeszedłem na e-papierosa. Niestety nadwaga.

[ Dodano: 2024-03-14, 12:26 ]
MalgorzataB, Dzień dobry, jeszcze zapomniałem napisać o kilku sprawach. Moja sylwetka jest lekko zgarbiona. Oddycham dobrze, ale jak się wyprostuję (co nie jest łatwe) to wtedy czuję, że naprawdę "oddycham pełną piersią". Mierzę sobie saturację. Jest w normie. Rozpocząłem wizyty u fizjoterapeuty. Dopiero dwa razy. Ostatnio jakieś igłowanie w w łopatkę. Zobaczymy co z tego będzie.
Staram się nie nadużywać Ibupromu. W dzień nie biorę. Niestety w środku nocy budzi mi ból barku, łopatki. Wtedy jedna tabletka Ibupromu i powoli ponownie zasypiam. I jeszcze jedna dziwna rzecz w ciągu dni rzadko, ale pojawia się mimowolny wdech. Chyba powoli dojrzewam, żeby się udać do pulmonologa, a potem TK :(
 
MalgorzataB 


Dołączyła: 01 Lip 2017
Posty: 153
Pomogła: 9 razy

 #4  Wysłany: 2024-03-14, 16:57  


janu333 napisał/a:
Ostatni rok to właściwie tryb siedzący

Może to jest jakiś trop, zwyrodnienia i osłabienie mięśni bezruchem oraz nadbagaż kilogramów robią swoje. Spróbuj może spacerów, delikatnie na orbitreku coś zacząć, często ludzie po przejściu na emeryturę trochę zapominają o aktywności ( co w dobie Netfliksa, telefonu i tv jest bardzo łatwe). Pozdrawiam serdecznie, zawsze możesz swoje wątpliwości skonsultować z jakimś innym lekarzem, i może ten nałóg dałoby się pożegnać na dobre?
 
janu333 


Dołączył: 03 Mar 2024
Posty: 4

 #5  Wysłany: 2024-03-14, 18:55  


MalgorzataB napisał/a:
janu333 napisał/a:
Ostatni rok to właściwie tryb siedzący

Może to jest jakiś trop, zwyrodnienia i osłabienie mięśni bezruchem oraz nadbagaż kilogramów robią swoje. Spróbuj może spacerów, delikatnie na orbitreku coś zacząć, często ludzie po przejściu na emeryturę trochę zapominają o aktywności.

Jest w tym dużo racji. Pani mężowi, życzę dużo zdrowia i mam nadzieję, że w TK nie wyjdzie nic niepokojącego. Jak coś się zmieni u mnie odpiszę w tym poście. Tymczasem pozdrawiam bardzo serdecznie.
 
janu333 


Dołączył: 03 Mar 2024
Posty: 4

 #6  Wysłany: 2024-03-28, 12:35  


[quote="MalgorzataB"] Cześć! Byłem u pulmonologa we wtorek otrzymam skierowanie na TK klatki piersiowej z kontrastem. Pulmonolog oglądał RTG i twierdzi, że ból nie może pochodzi z tej zmiany, ba nawet mnie pochwalił, że wpadłem na pomysł ze zrobieniem RTG. Twierdzi, że te zagęszczenie nie wygląda na zmianę nowotworową. Może jednak mnie tylko pocieszał?

Jak się czuje Twój mąż, czy TK coś wykryło?

Pozdrawiam!

[ Dodano: 2024-03-28, 12:41 ]
MalgorzataB, Ból jest, ale mniejszy po tych zabiegach fizjoterapeutycznych. Na noc biorę ! tabl Ibuprom Max i 1 tab Trittico CR. . Ostatnie trzy noce spałem jak..."aniołek" :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group