1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Proszę o pomoc - Zwężenie...
Autor Wiadomość
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #91  Wysłany: 2012-05-14, 20:38  


Tak, jest..ale jeszcze ten PET jutro wykorzystamy i mam dzwonić jak będzie opis do onkologa-radioterapeuty, z którym rozmawiałyśmy z moja siostrą.
W końcu mam internet.
Mam nadzieję że w piątek albo poniedziałek będzie opis PET- a . Już się boję..
Odezwę się..
ania
 
 
Martuś 


Dołączyła: 18 Kwi 2012
Posty: 9
Skąd: piastów
Pomogła: 5 razy

 #92  Wysłany: 2012-05-14, 22:21  


Witam serdecznie. Przeczytałam własnie twój post, Ja mam meza chorego na raka jelita grubego, wczesniej chorowała na ta sama chorobę moja ciocia druga miała raka płuc. Choroba bliskich osób nauczyła mnie jednego ,nie czekać na telefon ze szpitala dzwonic samemu być natretnym pacjętem bo to jest walka o życie. Ja popieram Administratora jak najszybciej trzeba poszukać innego lekarza onkologa. Są szpitale gdzie terminy sa bardzo krótkie. np, ECZ w Otwocku szpital jest prywatny ale leczenie jest prowadzone w ramach NFZ. Są bardzo dobrzy lekarze .Mój mąż na chemioterapię czekał 3 dni. Wiem że na operację żoładka przyjechała kobieta z Łodzi ,ze wzgledu na bardzo dobrych specjalistów i krótkie terminy. Trzeba naprawdę pókac do różnych drzwi,nie można czekać ,bo pozniej usłyszymy" za pożno - zrobiliśmy co było mozliwe ,nic już nie możemy zrobić, możemy pomóc załatwić chospicjum". Proponuję jeszcze aby tata pił NUTRIDRINK jest to bardzo wysoko kaloryczny napój , który może pomóc nabrać sił. Życzę wytrwałości w walce z rakiem i żebyście wreście trafili na lekarza z powołania, który odpowiednio zajmie sie chorym.
_________________
Martuś
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #93  Wysłany: 2012-05-16, 18:23  


Bardzo dziękuję Justyno i Martuś za wsparcie..

Dzwonili ze szpitala. Jest już wynik PET .
Jutro jedziemy po niego z siostrą.

Trzymajcie kciuki..
 
 
Martuś 


Dołączyła: 18 Kwi 2012
Posty: 9
Skąd: piastów
Pomogła: 5 razy

 #94  Wysłany: 2012-05-16, 19:53  


Trzymam kciuki za pomyślny wynik PET.Trzymajcie się ciepło,czekamy na pomyśnlą wiadomość.
_________________
Martuś
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #95  Wysłany: 2012-05-18, 22:02  


Cytuję wnioski PET: ( nigdzie nie ma zmian ogiskowych )
W badaniu PET przy użyciu SBG stwierdzono aktywny proces NPL w węźle chłonnym w okolicy zespolenia oraz podejrzane pobudzenie metaboliczne zmian resztkowych po zabiegu.

Jeśli dobrze rozumiem to wynik PET pokrywa się z histopatologią pooperacyjną i nie jest tak źle.
W poniedziałek jedziemy do Gliwic.

Ale tak w ogóle to nasza historia chyba nadaje sie do telewizji!!

Znajoma pani doktor nie chciała w ogóle z Tatą rozmawiać mówiąc wyniosłym tonem że nie był z nią umówiony, a chciał Tato tylko pokazać PET !!!

Wczoraj 12 godzin spędziłam w Koperniku chodząc od onkologów do radiologów konsultując Tatę z jeszcze jedym onkologiem wszyscy mówią że leczenie uzupełniające powinno już być dawno zakończone...

co z tego!!!

Czekaliśmy dziś za telefonem z kliniki chemioterapii UM, i nadal mamy czekać bo w poniedziałek lub wtorek mają dać odpowiedź czy podejmą się leczenia, a pisałam że w poniedziałek jedziemy też na konsultację do CO do Gliwic.
Jestem wściekła na nasz system na to że wciąż pytam na to że Tata tylko czeka i czeka a ja tylko jeżdżę tracąc czas...najbardziej cenny dla Taty...

Ale ja bym oddała już wszystko żeby go tylko przyjęli na ten oddział i rozpoczęli leczenie!!!!

Ten lekarz w Gliwicach jest ostatnią chyba naszą szansą...tylko czy znowu nie będzie to zbyt odległy termin na przyjęcie...


Ania
:-(

[ Dodano: 2012-05-19, 08:45 ]
Jeszcze chciałam tylko zapytać czy ktoś wie co oznacza podejrzane pobudzenie metaboliczne zmian resztkowych po zabiegu.

To znaczy cisza przed burzą?

Ania

[ Dodano: 2012-05-19, 15:15 ]
i jeszcze jedno pytanie.

Jak to jest w przypadku radioterapii, czy ta symulacja z 21 marca jest już nieważna? czy jednak można uwzględnić?

[ Dodano: 2012-05-19, 21:58 ]
......................................

.......................................
 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #96  Wysłany: 2012-05-20, 20:14  


Ana7, niestety nie odpowiem Ci merytorycznie :) Piszę dlatego, aby Ci powiedzieć, że ... sama nie wiem co ... że jesteśmy z Tobą.
Pozdrawiam :tull:
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #97  Wysłany: 2012-05-20, 20:34  


ana7 napisał/a:
Jeszcze chciałam tylko zapytać czy ktoś wie co oznacza podejrzane pobudzenie metaboliczne zmian resztkowych po zabiegu.

To jest tylko wniosek, masz konkretne wyniki PET z wartościami SUV?

ana7 napisał/a:
Jak to jest w przypadku radioterapii, czy ta symulacja z 21 marca jest już nieważna? czy jednak można uwzględnić?

Na pewno trzeba zrobić nową.

Aniu, jeśli w ciągu 24h dopisujesz coś do swojego wysłanego już posta, który jest ostatnim w danym wątku, to nie wyświetla się to nam jako post nieczytany - nie widzimy go.
_________________
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #98  Wysłany: 2012-05-21, 21:27  


Bardzo Wam wszystkim dziękuję. Nie czuję się sama z tym wszystkim.

Pet dokładny wkleję jutro..

Wróciliśmy o 20 ej z CO z Gliwic..

Tato jest wciągnięty do systemu, ma założoną dokumentację w Gliwicach.
Dziś został dokładnie zbadany przez onkologa-radioterapeutę, który szczegółowo zapoznał się z cała dokumentacją medyczną. Jutro zbierze się konsylium w sprawie Taty i koło południa będę już coś wiedziała..

Jeszcze raz Wam z całego serca dziękuję..
Ania
 
 
niutek 


Dołączyła: 01 Lut 2012
Posty: 71
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Pomogła: 9 razy

 #99  Wysłany: 2012-05-22, 12:20  


ana7 napisał/a:
Jutro zbierze się konsylium w sprawie Taty i koło południa będę już coś wiedziała

\wiadomo juz coś?
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #100  Wysłany: 2012-05-22, 20:33  


Niutek dziękuję...

Jutro Rodzice jadą z siostrą do Gliwic znowu.
Z rozmowy telefonicznej z lekarzem wiem tylko że Tato zostanie właśnie w Gliwicach poddany radiochemioterapii. Powiedział iż w celu uzyskania szczegółowszych wiadomości trzeba jutro przyjechać. O dokładniejszym terminie mam nadzieję że powie jutro.
Przyznam się że trochę mi ulżyło.
Mam nadzieję że to leczenie w końcu się zacznie.
Jutro z rodzicami jedzie siostra bo ja wyjeżdżam na trzy dni do piątku ( obowiązki ) , czym się też martwię bo zawsze , prawie zawsze ja byłam z Tatą...
Miałam wklepać PET ale zwyczajnie nie zdążyłam, niedawno wróciłam ze szkolnej wywiadówki...

Pozdrawiam wszystkich dziś w lepszym nastroju...

Ania
 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #101  Wysłany: 2012-05-22, 20:48  


ana7 napisał/a:
Jutro Rodzice jadą z siostrą do Gliwic znowu.

Cały czas trzymam kciuki za te Gliwice.
I czekamy na wieści.
Pozdrawiam Cię serdecznie
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #102  Wysłany: 2012-05-28, 10:39  


Justynko i Nutek z całego serca Wam dziękuję..

Przyjęcie Taty do Gliwic 4 czerwca...
Tata jest przygotowywany do radioterapii, w porównaniu do łodzi to i tak odbywa się to ekspresowo!!
Będzie miał właśnie naświetlania połączone z chemią...

Chciałam zapytać jeszcze jak picie alkoholu działa na chorobę, bo zauważyłam że Tata czekając na przyjęcie prawdopodobnie w ukryciu aplikuje sobie coraz częściej dawki alkoholu, coraz bardziej siadając :| psychicznie...
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #103  Wysłany: 2012-05-28, 15:17  


Alkohol w tej chwili nie jest zbytnio wskazany, choćby przez jego drażniące działanie na przełyk.
_________________
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #104  Wysłany: 2012-05-31, 20:34  


ana7 napisał/a:
Cytuję wnioski PET: ( nigdzie nie ma zmian ogiskowych )
W badaniu PET przy użyciu SBG stwierdzono aktywny proces NPL w węźle chłonnym w okolicy zespolenia oraz podejrzane pobudzenie metaboliczne zmian resztkowych po zabiegu.

Jeśli dobrze rozumiem to wynik PET pokrywa się z histopatologią pooperacyjną i nie jest tak źle.

Jest źle. Jest progresja - zabieg był makroskopowo radykalny (dopiero za pomocą mikroskopu dostrzeżono nowotwór w linii cięcia), a teraz zmiany są widoczne w badaniu obrazowym.
Zapewne jest to wznowa miejscowa oraz postępujący rozsiew węzłowy. Mogą być one źródłem dalszego rozsiewu, w tym do narządów odległych - dlatego tak ważny jest czas rozpoczęcia leczenia uzupełniającego (powinno się je rozpocząć natychmiast gdy rana pooperacyjna się wygoi).

Decyzja o zmianie ośrodka leczącego jest bardzo dobra.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #105  Wysłany: 2012-06-01, 07:15  


Dum Spiro Spero dziękuje...

Przyjęcie do szpitala do CO do Gliwic miało być 4 go czerwca, lecz będzie prawdopodobnie około 8,9 dni później, dziś ma datę potwierdzić onkolog...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group