1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
Autor Wiadomość
arek 


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 54
Skąd: dolny_śląsk
Pomógł: 5 razy

 #31  Wysłany: 2011-01-10, 22:07  


Cześć Moniu,
Jak tam po kontrolnej wizycie? Co tam lekarz powiedział? Daj znać koniecznie:)
 
Peti 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Kwi 2010
Posty: 762
Skąd: Szczecin
Pomogła: 175 razy

 #32  Wysłany: 2011-01-23, 12:46  


Arek

jak po wizycie? miałeś ja chyba 20-ego prawda?
_________________
Gosia
nie oddam Cię kochany...będę walczyć z tą chorobą!
 
 
arek 


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 54
Skąd: dolny_śląsk
Pomógł: 5 razy

 #33  Wysłany: 2011-01-23, 13:04  


Cześć Gosiu,
Przepraszam, że się nie odzywam...
Byłem.. lekarz wypisał skierowanie na TK (wolny termin dopiero na 18.03 - co daje około 5-ciu miesięcy od ostatniego kontrolnego badania... markery mają być wykonane jak przyjadę na TK... - czyli niemal 12 tygodni od ostatnich wyników) - postępowanie dalekie od standardów...
Przyznam się że jestem z tego powodu zaniepokojony. Trzeba będzie pobiegać, żeby załatwić wcześniej tomograf, a markery wykonam na miejscu
Wypowiedź Pana doktora T.Sarosieka z innego forum w pełni utwierdziła mnie w moich wątpliwościach...
Jak zwykle trzeba być czujnym i trzymać rękę na pulsie..
Daj koniecznie znać co wyjdzie po konsultacji. trzymam za Was kciuki :!:
 
mama65 


Dołączyła: 10 Maj 2010
Posty: 41
Pomogła: 5 razy

 #34  Wysłany: 2011-01-23, 13:17  


Witaj Arku :)

We Wrocławiu w Szpitalu 40- lecia na ul. Kamińskiego na tomograf komputerowy czeka się około tygodnia lub dwóch. Jeżeli jestes zainteresowany to podaje numer (071) 32 70 397

Pozdrawiam
 
arek 


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 54
Skąd: dolny_śląsk
Pomógł: 5 razy

 #35  Wysłany: 2011-01-23, 16:53  


Dziękuję bardzo za namiary!
Zobaczę jak wygląda sytuacja w okolicy, jeżeli będzie znacznie dłużej to skorzystam :)
 
Peti 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Kwi 2010
Posty: 762
Skąd: Szczecin
Pomogła: 175 razy

 #36  Wysłany: 2011-01-23, 17:40  


arek napisał/a:
Byłem.. lekarz wypisał skierowanie na TK (wolny termin dopiero na 18.03 - co daje około 5-ciu miesięcy od ostatniego kontrolnego badania... markery mają być wykonane jak przyjadę na TK... - czyli niemal 12 tygodni od ostatnich wyników) - postępowanie dalekie od standardów


Tak się zastanawiam, kto powinien być lepiej poinformowany o standardach? Ale to rozmyślania retoryczne.

Napewno znajdziesz wcześniej termin TK. A lekarz dał już Ci skierowanie na markery, czy dostaniesz je dopiero?

Pozdrowienia dla Ciebie, Dziewczyn i Fasolki :)
_________________
Gosia
nie oddam Cię kochany...będę walczyć z tą chorobą!
 
 
arek 


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 54
Skąd: dolny_śląsk
Pomógł: 5 razy

 #37  Wysłany: 2011-01-23, 18:33  


Dostałem skierowanie na markery, ale do centrum onkologii we Wrocławiu, więc raczej tylko tam mogę je wykonać. Wykorzystam je, kiedy będę następnym razem we Wrocku. Bardziej mi się opłaca dwukrotnie zrobić prywatnie markery, niż gonić autem do CO.
Czy jest możliwość wykonania markerów w "zwykłym" laboratorium po skierowaniu od onkologa? Czy tylko specjalne placówki mogą wykonywać takie badania w ramach kontraktów z NFZ? Od lekarza pierwszego kontaktu otrzymałem informację, że markerów nikt mi nie sfinansuje i muszę za nie płacić...
W trakcie tych lat kontroli, uzbiera się tych wyników... Dla mnie to dziwne, że muszę je wykonywać "prywatnie" :<: , skoro co miesiąc znaczna część z wypłaty idzie na "składki zdrowotne" :?ale?:

Jeszcze w listopadzie okres oczekiwania na badanie TK nie był dłuższy niż dwa tygodnie, więc mam cichą nadzieję, że i tym razem będzie podobnie :) :)

[ Dodano: 2011-01-23, 18:34 ]
P.S. dziękuję za pozdrowienia, Ty też pozdrów swoje skarby:-) spokojnej i przespanej nocy;)

[ Dodano: 2011-01-23, 19:19 ]
Mam jeszcze jedno pytanie dla znawców tematu:
Czy nie ma możliwości wystawienia jakiegoś "stałego" skierowania na wykonanie markerów (BHCG, AFP i LDH), które mogło by być wykonywane w "zwykłym" laboratorium???
 
Moniunia 


Dołączyła: 05 Lis 2010
Posty: 74
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 3 razy

 #38  Wysłany: 2011-01-25, 14:17  


Cześć Arku i wsie ludie.
Mi się wszystko trochę gmatwa ponieważ przez te kiepskie wyniki tarczycowe musiałam na polecenie pani endokrynolog ze ŚCO zrezygnować z TK j.brzusznej i płuc-na czym mi najbardziej zależało,ponieważ nie mogą podać mi kontrastu i czekam na decyzję w piątek jak również dowiem się co mi wyszło z poniedziałkowych badań krwi i USG tarczycy-ponoć kiepsko z tego co wydusiłam z tego co mi robił-zobaczymy w piątek,bo trochę mnie straszą,że będzie jodowanie albo cięcie,ale ja czekam do piątku może nie będzie na razie takiej potrzeby-dla mnie ważne są te płuca.
A ty Areczku nie czekaj tylko się badaj,sęp te skierowanka i błagaj o terminy albo działaj na własną rękę,bo żyjemy tylko raz niestety.Trzymaj się i pisz.
_________________
Monika
 
Peti 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Kwi 2010
Posty: 762
Skąd: Szczecin
Pomogła: 175 razy

 #39  Wysłany: 2011-01-25, 17:25  


arek napisał/a:
Czy nie ma możliwości wystawienia jakiegoś "stałego" skierowania na wykonanie markerów (BHCG, AFP i LDH), które mogło by być wykonywane w "zwykłym" laboratorium


Arku - ja też o czymś takim myslałam ( ze względu na kolejki) ale z tego co się dowiedziałam "no way"- pewnie względu NFZ-wskie.
_________________
Gosia
nie oddam Cię kochany...będę walczyć z tą chorobą!
 
 
arek 


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 54
Skąd: dolny_śląsk
Pomógł: 5 razy

 #40  Wysłany: 2011-01-25, 18:09  


Witajcie onkoludki :)
Dziś zrobiłem markery - na wyniki trzeba będzie poczekać około tygodnia;)
Byłem też u onkologa i powiem wam że po takich dnia wraca wiara w ludzi i lekarzy..
Bez problemu dostałem skierowanie na TK j.b. Udało się też również załatwić badanie na jutrzejsze popołudnie :-) Zdarzają się lekarze z powołaniem, którzy nie są mili wyłącznie podczas "płatnych wizyt", a na co dzień w poradni biorą sobie za cel, żeby pomóc pacjentowi a nie tylko "odhaczyć kolejną stówkę". Chwała taki ludziom :!1!:

Pamiętajmy, żeby bez względu ma okoliczności starać się być życzliwymi ;)
Moniunia, czekamy do piątku i trzymamy kciuki, drugie - cały czas ściśnięte za Petinkowego Małżowinka :okok"
 
Peti 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Kwi 2010
Posty: 762
Skąd: Szczecin
Pomogła: 175 razy

 #41  Wysłany: 2011-01-25, 18:17  


I masz moje wielki "ufffff" za to, że tak się udało załatwić szybko badanie :)
_________________
Gosia
nie oddam Cię kochany...będę walczyć z tą chorobą!
 
 
arek 


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 54
Skąd: dolny_śląsk
Pomógł: 5 razy

 #42  Wysłany: 2011-01-25, 20:24  


Kamień spadł z serca, nie spodziewałem się, że może pójść tak dobrze, miałem dzisiaj duuuużo szczęścia. Wam też go życzę! ;)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group