1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
dexamethazon a rak drobnokomórkowy
Autor Wiadomość
balbinka243 


Dołączyła: 07 Maj 2014
Posty: 16

 #16  Wysłany: 2014-06-06, 09:37  


nie wiemy do których kości i jak duże, gdyż mamy tylko wynik z tomografii odcinka lędźwiowego kręgosłupa (jak wrócę do domu opiszę tomografię); na szczęście lekarz u którego byliśmy był na tyle uprzejmy że skontaktował się z lekarzem prowadzącym (który dwa dni wcześniej zbył nas twierdząc że nie ma czasu) i poinformował o zaistniałej sytuacji, prowadzący poinformował żeby kontaktować się z nim jutro, w jakim celu ??
_________________
balbinka243
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #17  Wysłany: 2014-06-06, 09:44  


Nie siedzimy w głowie lekarza, więc nie wywróżymy :) być może w celu ustalenia dalszego planu leczenia.
_________________
 
balbinka243 


Dołączyła: 07 Maj 2014
Posty: 16

 #18  Wysłany: 2014-06-06, 09:56  


na pewno ... biorąc pod uwagę fakt, że lekarz na wstępie daje pacjentom do zrozumienia że w sumie to po co podawać chemię pacjentom i zawracać sobie tym wszystkim głowę, jak i tak czeka ich tylko jedno wyjście z tej całej sytuacji...

tym bardziej że lekarz prowadzący (w sumie to nawet nie wiem czy jest onkologiem - można to gdzieś sprawdzić ?? bo pieczątkę ma specjalista chorób płuc, i chorób wewnętrznych) mam wrażenie zajmuje się tylko zleceniem chemii, a nie leczeniem kompleksowym;

tato w listopadzie zeszłego roku (przed tym jak dowiedzieliśmy się że ma raka) przeszedł zawał i kardiolog w szpitalu w którym stwierdzono u taty nowotwór zalecił po drugim cyklu konsultację i badania kardiologiczne (echo, ekg); oczywiście lekarz prowadzący ani słowem się nie odezwał w tym temacie, nie wiem czy mamy to sobie znowu załatwiać na swoją rękę prywatnie czy powinien wysłać tatę na konsultację ?
_________________
balbinka243
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #19  Wysłany: 2014-06-06, 10:19  


balbinka243 napisał/a:
tym bardziej że lekarz prowadzący (w sumie to nawet nie wiem czy jest onkologiem - można to gdzieś sprawdzić ?? bo pieczątkę ma specjalista chorób płuc, i chorób wewnętrznych) mam wrażenie zajmuje się tylko zleceniem chemii, a nie leczeniem kompleksowym;

Można np. tutaj http://rejestr.nil.org.pl/ wpisując PWZ lub imię i nazwisko, a następne rozwijając profil.

balbinka243 napisał/a:
tato w listopadzie zeszłego roku (przed tym jak dowiedzieliśmy się że ma raka) przeszedł zawał i kardiolog w szpitalu w którym stwierdzono u taty nowotwór zalecił po drugim cyklu konsultację i badania kardiologiczne (echo, ekg); oczywiście lekarz prowadzący ani słowem się nie odezwał w tym temacie, nie wiem czy mamy to sobie znowu załatwiać na swoją rękę prywatnie czy powinien wysłać tatę na konsultację ?

Obawiam się, że niestety musicie to zrobić samodzielnie.
_________________
 
balbinka243 


Dołączyła: 07 Maj 2014
Posty: 16

 #20  Wysłany: 2014-06-06, 10:35  


Sprawdziłam ... i tak jak przypuszczałam nie ma specjalizacji onkologia, specjalizacje które posiada to:
- Choroby wewnętrzne st. I
- Choroby płuc st. II
Czy w związku z tym inny lekarz onkolog może odmówić nam konsultacji z uwagi na to że tata nie jest jego pacjentem ?? Czy ten lekarz może leczyć osoby z nowotworem ?
_________________
balbinka243
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #21  Wysłany: 2014-06-06, 11:10  


balbinka243 napisał/a:
Czy w związku z tym inny lekarz onkolog może odmówić nam konsultacji z uwagi na to że tata nie jest jego pacjentem ?

Nie powinien. Zawsze macie prawo do konsultacji z innym lekarzem.

balbinka243 napisał/a:
Czy ten lekarz może leczyć osoby z nowotworem ?

A czy ten lekarz zleca Wam chemioterapię bądź inne onkologiczne leczenie, czy np. tylko wypisuje skierowania na badania?
_________________
 
balbinka243 


Dołączyła: 07 Maj 2014
Posty: 16

 #22  Wysłany: 2014-06-06, 11:38  


ten lekarz pracuje na oddziale pulmonologii z pododdziałem chemioterapii, gdzie zleca tylko chemioterapię i ta chemioterapia jest podawana na tym pododdziale, nie zlecił na razie żadnych dodatkowych badań i skierowań
_________________
balbinka243
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #23  Wysłany: 2014-06-06, 12:42  


To dość dziwne, bo raka leczy onkolog.
_________________
 
balbinka243 


Dołączyła: 07 Maj 2014
Posty: 16

 #24  Wysłany: 2014-06-06, 13:20  


no właśnie ... dziwne
_________________
balbinka243
 
balbinka243 


Dołączyła: 07 Maj 2014
Posty: 16

 #25  Wysłany: 2014-06-09, 10:59  Radioterapia


Czy celem radioterapii w przypadku nowotworu płuc z przerzutami do kości jest tylko zmniejszenie bólu pacjenta czy ma też za cel zmniejszenie nowotworu ? Taką interpretację usłyszałam od lekarza prowadzącego: że to nie jest leczenie ale zmniejszenie bólu pacjenta ?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-06-09, 11:04 ]
Wątek scalony.
Otrzymujesz 1 pkt. ostrzeżenie za uporczywe łamanie Regulaminu mimo wcześniejszych upomnień, polegające na zakładaniu kolejnych nowych wątków dot. tego samego pacjenta i jego choroby.
_________________
balbinka243
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #26  Wysłany: 2014-06-09, 11:16  


Balbinka,
rozumiem, że chodzi o naswietlania kośćca? W tym wypadku celem jest zmniejszenie bólu. Jest to radioterapia paliatywna. Ma za zadanie poprawić jakość życia, a niekiedy przedłużyć je.
 
balbinka243 


Dołączyła: 07 Maj 2014
Posty: 16

 #27  Wysłany: 2014-06-09, 13:16  


Ciężko mi powiedzieć bo lekarz nie uściślił czy to kościec czy nie ? Skoro to jest radioterapia paliatywna to co niszczy ten nowotwór, ta sama chemia która podawana jest do tej pory przy rozpoznaniu nowotworu płuc ?
_________________
balbinka243
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #28  Wysłany: 2014-06-09, 13:25  


Balbinka,
w przypadku Twojego taty w związku ze stwierdzenie rozsiewu zastosowana chemioterapia również powinna mieć i ma charakter paliatywny.

Odpowiedź na każde zadawane przez Ciebie pytanie jest de facto wróżeniem z fusów, ponieważ nie zamieściłaś żadnych wyników badań, nie wiemy nawet, jaki schemat chemioterapii podano tacie.

Poza tym, jeśli lekarz czegoś "nie uściśla" warto dopytać lekarza, bo na forum nie wypowiemy się w jego imieniu.
 
alka28+ 


Dołączyła: 28 Cze 2013
Posty: 149
Pomogła: 50 razy

 #29  Wysłany: 2014-06-09, 13:47  


Balbinko,
"paliatywna" chemio lub radioterapia nie oznacza tego, ze nie niszczy nowotoworu. Owszem, jej zadaniem jest niszczenie nowotworu, ale nie jest w stanie doprowadzic do calkowitego wyleczenia. Celem leczenie paliatywnego jest zlagodzenie objawow, i, ewentualnie, przedluzenie zycia.
 
balbinka243 


Dołączyła: 07 Maj 2014
Posty: 16

 #30  Wysłany: 2014-08-13, 08:12  


Cześć, potrzebuję szybkiej konsultacji. Czy odstawienie OxyContinu po 3 tyg. podawania może spowodować wystąpienie drgawek i temperatury38 st. po kilku dniach od odstawienia ?
_________________
balbinka243
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group