1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 19
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
zufed

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-04-04, 13:21   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Cytat:
Mnie się wydaje,że tak,ze będą patrzyli całościowo,bo znają historię choroby itp.,ale moze się mylę?


Wydaje mi się, że skoro lekarz z CO powiedział, że porówna to porówna.Obejrzą płytki z tego i poprzedniego i na tej podstawie porównają.
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
zufed

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-10-01, 15:34   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
abigail napisał/a:
I jeszcze jedno - czy są jakieś specjalne chustki na głowę przeznaczone na zimę? Cos cieplejszego by się przydało:)
Mam pytanie czy jest jakiś sposób na podniesienie wyników tak,aby babcia mogła dostawac od razu? Żeby poprawic samopoczucie? Bo z każdą chemią jest coraz słabsza,ciągle dokuczają mdłości i brak apetytu.



Mój patent na zimę (a łysa byłam główne w ziemie) to chustka na głowę i na to czapka z polaru a jak było zimno to kaptur na to jeszcze, rady nie ma radzić sobie jakoś trzeba.


Na poprawę wyników brałam Ecomer (na jednych działa na innych mniej), na kompletny brak apetytu Megalię ( pomagała, ale jest na receptę), na mdłości Zofran (wiadomo) plus ew Torecan w czopku no i cola nie zastąpiona (zimna).


I dużo odpoczynku, a jak jest siły na tyle spacer (jeśli pogoda na to pozwala.

ściskam Was mocno

zuza
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
zufed

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-08-13, 19:17   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
abigail napisał/a:
Ile przeciętnie jest kursów chemii?


Z tym jest bardzo indywidualnie.

Plan leczenia może być modyfikowany na bieżąco, po to między innymi wykonuje się badania obrazowe w trakcie leczenia, alby kontrolować rozwój choroby i ew dopasować do niego leczenie.

A lekarz nie mówił przynajmniej ile planują kursów?

pozdrawiam

zuza
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
zufed

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-07-14, 20:55   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
abigail napisał/a:
podczas pobytu na oddziale przyszła jakaś młoda lekarka i z tego co babcia zrozumiała,powiedziała,że ta chemia nic nie da,bardzo to babcię podłamało,bardzo,chciała wracać od razu do domu, na drugi dzień przyszła ponownie,próbując coś odkręcić,ale wiadomo


Kochana może Babcia źle zrozumiała lekarkę, albo ta wykazała się nadzwyczajnym nietaktem i brakiem zdolności rozmowy z chorym.

Wiemy jaki jest cel tej chemii, nie wyleczenie, a pozwolenie Babci na życie w jak największym komforcie.

Przytulam Was mocno.

Na mdłości najlepsza zimna cola.

buziaki

zuza
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
zufed

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-06-21, 21:57   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
abigail, bardzo mi przykro sytuacja wygląda nie najlepiej. TK potwierdziło liczne zmiany meta.

Pytasz czy coś robić - robić.


Podejrzewam, że Profesor prosił, żeby dostarczyć mu wynik -faksem/mailem?

W każdym razie skontaktuj się z nim.


Mimo, że sprawy nie układają się po naszej myśli nie można Babci zostawić samej sobie i bez pomocy.

Odezwij sie do Profesora i daj znać co postanowił.


ściskam Cię mocno

zuza
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
zufed

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-05-22, 20:48   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
abigail, pewnie, że tak jak macie możliwość, żeby zerknął na to znajomy onkolog niech zerknie.

Wiesz, może te dwie rzeczy nie mają związku, ale lepiej dmuchać na zimne.

ściskam

zuza
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
zufed

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-05-21, 17:38   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
abigail, tak strasznie mi przykro co za choler** pech!

Powiedz mi, czy zdjęcie było dokładnie obejrzane pod kątem czy coś się tam w kolanie nie dzieje onkologicznego, czy to złamanie to tylko nieszczęśliwy wypadek?

Broń boże nie jestem złym prorokiem, ale w naszej sytuacji trzeba zawsze dmuchać na zimne.

ściskam mocno, ucałowania dla Babci!

zuza
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
zufed

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-02-23, 21:20   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
abigail,

Leiomyosacroma partim in statu degeneratione post therapiam - Leiomyosacroma częściowo w stadium degeneracji po zastosowanym leczeniu ( radioterapii).

Nie ma cechy G. U mnie też poprzednio jej nie oznaczono.

Jeśli chodzi o wylewy, martwice i indeks mitotyczny ( też się go określa czasem), to są to elementy określenia złośliwości nowotworu.

Jeśli chodzi o gorączkę, wychodzi na to, że ja mam to samo po radioterapii.

Pończocha, bardzo dobry pomysł. wiecie, że trzeba ją zakładać rano przed pierwszym wstaniem z łózka?


Jeśli chodzi o ZUS i stopień niepełnosprawności to nie wiem na sto procent. Zadzwońcie do ZUSu najlepiej i się dowiedzcie u źródła.

Ja mam stopień niepełnosprawności z Urzędu Miasta. W ZUSie nie próbowałam już składać.

Daj znać jak już się dowiecie.

ściskam

zuza
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
zufed

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-02-13, 18:46   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
abigail napisał/a:
bo jest stan zapalny


No to inaczej być nie mogło.
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
zufed

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-02-13, 14:41   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
abigail, aa to dobrze. Profesor na pewno znajdzie jakieś rozwiązanie.

Takie długotrwałe gorączki są wyniszczające dla organizmu, a nie tego Babci potrzeba w tym momencie.

Daj znać jak wrócą co zostało ustalone.

pozdrawiam

zuza
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
zufed

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-02-13, 13:18   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Pewnie jesteście właśnie w Warszawie (macham do Was z 1 piętra COI).

Napisz koniecznie co Profesor powiedział o tych gorączkach.

Moim zdaniem trwa to za długo.Widocznie antybiotyki są źle dobrane.

Może trzeba pobrać jakiś posiew z rany?

Czy Babcia ma jakieś dolegliwości ze strony układu moczowego, że zdecydowaliście się na bakteriologiczne badanie moczu

pozdrawiam

zuza
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
zufed

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-02-11, 19:50   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
abigail, skłaniam sie do wersji, że zszywki sa tytanowe i nie zawierają niklu. Zbyt dużo ludzi jest na niego uczulonych.

A co z tą gorączką? Od kiedy sie utrzymuje?

Temperatura 38-39 C nie jest normą.


Rozumiem, że Profesor wie o tym tak?

pozdrawiam

zuza
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
zufed

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-02-06, 19:47   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
abigail napisał/a:
ten antybiotyk nie zadziałał,gorączka znów wróciła
Cytat:
noga podobno trochę zsiniała.


Nie brzmi to dobrze, jaki lekarz oglądał Babcię?Z przychodni czy chirurg?

Czy skóra wokół rany jest zaczerwieniona?Cieplejsza niż w tym samym miejscu na drugiej nodze?
W którym miejscu noga zsiniała?
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
zufed

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-01-30, 22:09   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
abigail, Żadnego mycia zbiornika od drenu!!!
W ten sposób można doprowadzić do zakażenia, pilnuj Dziadka.

Te zbiorniki nazywają się zbiorniki Redona. Takie przezroczyste płaskie?

Dreny wyciąga się bez znieczulenia (które byłoby bardziej bolesne od samego usunięcia drenów), trwa to chwilkę.

A może zadzwońcie i umówcie się telefonicznie do Profesora ( dzwonicie normalnie do rejestracji i mówisz, że masz termin na dany dzień i prosisz o rejestracje)
. Ja tak jechałam na konkretną godzinę, popołudniu, beż żadnej kolejki do rejestracji.

Wcześniej oczywiście zorientuj sie, czy jest wynik, żeby nie jechać na darmo.
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
zufed

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-01-29, 13:25   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Mama Ania napisał/a:
Skoro macie jechać z Bydgoszczy, może jest sens dzień wcześniej zadzwonić i zapytać o te wyniki i ew. jeśli ich nie ma, dopytać czy nie byłoby sensownie opóźnić wizytę


Bardzo słuszna uwaga. Zadzwońcie dzień może dwa wcześniej, powiedzcie, że 13 go macie wizytę i czy są. Jeśli nie ma to Zadzwońcie do lekarza i zapytajcie czy przyjeżdżać.

A czy macie u siebie kontrolować ranę?Dostaliście wytyczne co zrobić i gdzie się zgłosić, gdyby np dren wypadł/zatkał się itp?

Jak się Babcia czuje?

pozdrawiam ciepło

zuza
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group