1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Bolesne zapalenie migdałków
xagatka

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7444

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-16, 20:01   Temat: Bolesne zapalenie migdałków
:) niestety kończy sie na tym drugim:)
  Temat: Bolesne zapalenie migdałków
xagatka

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7444

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-14, 22:46   Temat: Bolesne zapalenie migdałków
Dzięki wielkie. Dwa dni temu byłam u onkologa - właściwie nic nowego się nie dowiedziałam - trzeba zrobić biopsję i czekać na wyniki:( Ciekawe jest to że jedyne na co mam teraz ochotę to zapalić papierosa... nawet trochę pomaga:)
  Temat: Bolesne zapalenie migdałków
xagatka

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7444

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-30, 22:45   Temat: Bolesne zapalenie migdałków
Nie ukrywam ze trochę sie boje, ponieważ chciałam ta zmianę usunąć w prywatnej klinice. Ale Pani doktor bo obejrzeniu moich wyników powiedziała że trzeba usunąć w szpitalu całość bo w razie czego będą mogli mi podać chemie itd ... i to mnie przeraziło... Dobra już nie będę zanudzać. Czekam na termin operacji - co oczywiście w naszych warunkach w przypadku CITO trwa "prawie wieki".
Dzięki
  Temat: Bolesne zapalenie migdałków
xagatka

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7444

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-30, 22:38   Temat: Bolesne zapalenie migdałków
Zastanawiam się tylko czy jest możliwe żeby lekarze pomylili brodawczaka z jakimś poważniejszym guzem - może to nie możliwe.
  Temat: Bolesne zapalenie migdałków
xagatka

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7444

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-30, 22:28   Temat: Bolesne zapalenie migdałków
Byłam dziś na USG węzłów chłonnych - powiększone owalne hipoechogenne. Po kolejnej wizycie u laryngologa dostałam nowe skierowanie do szpitala na CITO. W chwili obecnej chcą mi usunąć guza i migdałka. Mam nadzieje ze to nie będzie nic poważnego.
  Temat: Bolesne zapalenie migdałków
xagatka

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7444

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-08, 17:02   Temat: Bolesne zapalenie migdałków
Dzięki. Wymaz już robiłam i jest jałowy. Robiłam podstawowe badania typu morfologia - generalnie wszystko w normie tylko ASO podwyższone.
  Temat: Bolesne zapalenie migdałków
xagatka

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7444

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-07, 21:31   Temat: Bolesne zapalenie migdałków
Witam jestem tu pierwszy raz. Właściwie nie wiem od czego zacząć...

Od 3 miesięcy mam problemy z zapaleniem migdałków, właściwie od tego czasu leczą mnie przez cały ten czas antybiotyki z przerwami dwutygodniowymi. Po mniej więcej dwóch tygodniach od zakończenia leczenia antybiotykiem dostaje dosłownie nagle strasznego bólu migdałków i gardła i gorączki po czym ide do laryngologa i dostaję kolejny antybiotyk, ponieważ moje gardło jak to mówi lekarz "jest w fatalnym stanie". Właściwie przez cały ten czas nie udało mi się wyleczyć całkowicie bólu.

Dodam , że ból gardła i migdałków jest nie do wytrzymania. Nigdy mnie tak nie bolało.

Migdałki mam bardzo powiększone. Byłam już u 2 laryngologów.

Na początku leczenia przy badaniu sondą usłyszałam ze mam brodawczaka na podniebieniu miękkim i że to nie związku z moimi dolegliwościami. Dostałam skierowanie do szpitala na operacje. W dniu wczorajszym znowu sytuacja się powtórzy 39 stopni gorączki ból gardła - kolejny antybiotyk no i ketonal forte. I dostałam kolejne skierowanie do szpitala tym razem na usunięcie migdałków:( Więc czekam aż przyjdzie moja kolej w szpitalu - czas oczekiwania ok 3 miesiące.

Cała ta sytuacja trochę mnie przeraża bo boję się że to coś poważniejszego. Mój strach jest jeszcze podyktowany tym że 6 miesięcy temu mój tato zmarł na raka gardła. Nie wiem czy powinnam spokojnie poddawać się tej diagnozie usunąć guza i migdałki czy może powinnam coś robić na własną rękę? Proszę o pomoc.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2012-03-08, 09:12 ]
Tytuł wątku ("Rak migdałków") zmieniłem na adekwatny do aktualnego rozpoznania.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group