1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór jajowodu - proszę o objaśnienie opisu
wiktor04092003

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6436

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-11-17, 09:38   Temat: Nowotwór jajowodu - proszę o objaśnienie opisu
dziękuję bardzo za odpowiedź. Guz był jajowodu (niestety bardzo rzadki) usunięty operacyjnie później chemia. tak czy inaczej widzę że jest nieźle :) pozdrawiam
  Temat: Nowotwór jajowodu - proszę o objaśnienie opisu
wiktor04092003

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6436

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-11-10, 21:26   Temat: Nowotwór jajowodu - proszę o objaśnienie opisu
w segmencie VI wątroby widoczne jest ognisko hypodensyjne, wielkość 1,8 cm, ulegające wzmocnieniu pokontrastowemu od obwodu. W fazie opóźnionej zmiana jest w całośći hyperdensyjna słabo wyodrębnia się od prawidłowego miąszu wątroby.. Dodatkowo, podtorebkowo, w fazie tętniczej badania, w segmencie V wyodrębnia się trójkątny obszar intensywnego wielkości 2,3 cm niewidoczny w pozostałych fazach badania sugerujący obecność obszaru zaburzonej perfuzji. W sąsiedztwie więzadła obłego w miąższu wątroby o prawidłowej jednorodnej gęstości.
pęcherzyk żółciowy mały o równomiernie pogrubiałej ścianie, z obecnością w rzucie szyi uwapnionego złogu wielkości 7 mm. PŻW średnicy 1 cm. Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe w zakresie płata lewego dyskretnie poszerzone. trzustka śledziona oraz nadnercza w badaniu TK zmian nie wykazują. Wysoko podprzeponowo po stronie lewej widoczne jest drobnoguzkowe zagęszczenie wielkości do 6mm w różnicowaniu w pierwszej kolejności śledziona dodatkowa. Nerki w położeniu typowym, ulegające jednoczasowemu zakontrastowaniu i jednoczasowo wydzielające zakontrastowany mocz. W biegunie górnym nerki lewej widoczny jest torbiel średnicy 9 mm. W przestrzeni zaotrzewnowej widoczne są liczne węzły chłonne w osi krótkiej wielkości do 6 mm (poprzednio wielkości do 2,3 cm)

Drobne zmiany miażdżycowe w naczyniach tętniczych. pęcherz moczowy dobrze wypełniony o gładkich zarysach cienkościennych. stan po usunięciu narządu rodnego. W szczycie kikuta pochwy obustronnie widoczne nieregularne zagęszczenia tkankowe przemawiające za obecnością zmian pozabiegowych.

w porównaniu do badania poprzedniego z dnia 06-04 stwierdza się konsolidacje zagęszczeń w szczycie pochwy obustronnie oraz całkowitą regresję zmian węzłowych w obrębie przestrzeni zaotrzewnowej. poza tym obraz narządów i struktur w obrębie jamy brzusznej i miednicy małej przedstawia się podobnie. innych zmian nie stwierdza się.
Wnioski: Radiologicznych cech wznowy procesu npl nie stwierdza się. całkowita regresja w/r RECIST węzłów chłonnych przestrzeni zaotrzewnowej. naczyniak w segmencie VI wątroby.

Bardzo proszę o rozszyfrowanie tych pojęć i wyjaśnienie opisu. Lola
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group