1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Podejrzenie raka płuc, do kogo się zgłosić, co dalej? (WAWA)
vioom

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9547

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-03, 22:22   Temat: Re: Podejrzenie raka płuc, do kogo się zgłosić, co dalej? (W
Janek81 napisał/a:
Witam wszystkich,
- moja astma ma zawsze takie same objawy: suchy kaszel i świszczący oddech, dwa w/w leki radzą sobie z tym świetnie, po tym jak objawy ustępują mam spokój przez 10mc i nie biorę żadnych leków

Pomimo braków objawów przy rozpoznanej astmie oskrzelowej powienieneś przyjmować podtrzymujące dawki beta-mimetyku + sterydu.
Janek81 napisał/a:

- przy astmie sterydy działają praktycznie od razu, teraz od 6 dni nic się nie zmienia (może minimalnie), ataki kaszlu są cały czas i cały czas są męczące

Przy astmie może i owszem, przy infekcji nie koniecznie. Potrzebujesz do 2 tygodni aby przekonać się, czy zalecone leczenie przyniosło poprawę.
Janek81 napisał/a:

- 2 doba antybiotyku nie przyniosła żadnej poprawy

Dokładnie jak powyżej.. 2 dni przyjmowania antybiotyku to tak na prawdę nic. Poczekaj dwa tygodnie i wtedy będzie odpowiedni moment na kontrolę, czy antybiotyk zadziałał.
Janek81 napisał/a:

- Jutro idę na RTG klatki, morfologię i OB,
- w środę do pulmonologa (z wynikami),
- w przyszły poniedziałek jestem umówiony na konsultację do onkologa, jak się da to wcześniej zrobię tomografię klatki (jak dostanę skierowanie od pulmonologa)

Twój plan wygląda sensownie, może z wykluczeniem TK, które konieczne będzie dopiero w przypadku rozpoznania podejrzanych zmian w RTG. Poza tym mam wrażenie, że masz skłonności do hipochondrii i stąd Twoje obawy. Naturalnie należy je wyjaśnić jak wyżej ale nie podejrzewałbym od razu najgorszego.

Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group