1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Kolonoskopia w znieczuleniu
urania

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 43054

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-06-26, 09:04   Temat: Kolonoskopia w znieczuleniu
Gabo, dziękuję za serdeczne słowa, również bardzo się cieszę z naszego kolejnego spotkania.

Tak jak napisała Gabi30 to ohydztwo to Fortrans.
Mam instrukcję która została mi wręczona w momencie rejestracji na badanie, cytuję:

Przygotowanie do badania endoskopowego jelita grubego (kolonoskopia) preparatem „FORTRANS
Przez pięć dni poprzedzających badanie należy unikać spożywania pokarmów trudnych do strawienia (owoce pestkowe takie jak winogrona, maliny, porzeczki, jagody, truskawki, kiwi, pomidory, nasiona maku, siemienia lnianego, pieczywo wieloziarniste, otręby), wskazane jest przyjmowanie dużych ilości płynów. W dniu poprzedzającym badanie ostatni posiłek należy przyjąć nie później niż około godziny 11-12, najlepiej w postaci płynnej, niskoresztkowej (unikając surowych warzyw i owoców oraz mleka i napojów gazowanych).
Właściwe przygotowanie polega na wypiciu roztworu przygotowanego z czterech saszetek preparatu „Fortrans”, po rozpuszczeniu każdej w 1 litrze niegazowanej wody (można dodać niewielką ilość soku z cytryny). Preparat należy przyjąć w dniu poprzedzającym badanie, porcjami, zaczynając około godziny 15 (przez nie mniej niż 4-5 godzin – w tempie nie przekraczającym 1 litra na godzinę). Od rozpoczęcia przyjmowania preparatu „Fortrans” nie wolno przyjmować żadnych pokarmów, można przyjmować dowolne ilości wody mineralnej niegazowanej (wskazane przyjęcie około 2 litrów).
W dniu badania należy przyjąć wszystkie normalnie stosowane leki poza lekami przeciwcukrzycowymi (przygotowanie Pacjenta z cukrzycą należy bezwzględnie skonsultować z lekarzem prowadzącym), do momentu wykonania badania nie należy przyjmować pokarmów, można wypić niewielką ilość niegazowanej wody. (…)”

Zanim skończyłam opóźniać pierwszą butelkę rozpoczęło się czyszczenie jelit. Z cytryną należy zachować umiar, soku dodałam za dużo, a teraz nie mogę patrzeć na cytryny.

Gabo, daj się namówić lekarce.
Pozdrawiam.
  Temat: Kolonoskopia w znieczuleniu
urania

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 43054

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-06-25, 18:15   Temat: Kolonoskopia w znieczuleniu
Prunia,

Mam to badanie za sobą i łatwo nie było, ale czego człowiek nie wytrzyma jak musi. Decyzją wspólną tj. lekarza i moją, następna kontrolna kolonoskopia również będzie bez znieczulenia ogólnego. Jeśli nie da się wytrzymać badanie zostanie przerwane i wykonane w znieczuleniu ogólnym w nowym terminie. Ból można złagodzić poprzez uciskanie brzucha, robiła to asystująca podczas badania pielęgniarka, przynosi to niesamowitą ulgę. Tak jak już zostało napisane wcześniej, podczas badania na monitorze widzisz swoje jelito od środka, obraz komentuje lekarz. W trakcie badania może mieć miejsce pobieranie materiału do badania hist. – pat. – u mnie było ale nie przysporzyło mi to bólu.
Znam pacjentów, którzy muszą być usypiani do badania , ale i takich którzy twierdzą, że to był żaden ból. Jak widać jest to sprawa bardzo indywidualna.
Najgorzej wspominam samo przygotowanie tj. picie tego ohydnego płynu. Koszmar.

Żadnego bólu , żadnych zmian w jelitach i odwagi życzę.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group