1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 18
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: badanie PET
ulek1910

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 28798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-12, 23:05   Temat: badanie PET
Witam, a więc moja mama miała zrobioną brachyterapię i miała naświetlony jeden guzek, bo drugi niestety krwawił...

na karcie informacyjnej nam napisali :

zastosowane leczenie:
w dniu 09-12 w znieczuleniu miejscowym xylocainą, pod kontrolą bronchofiberoskopu wprowadzono aplikator do oskrzela pośredniego.przeprowadzono napromienienie wewnątrzoskrzelowe podano dawkę 10Gy specyfikowaną 1 cm od osi aplikatora na zmieniony chorobowo odcinek oskrzela.tolerancja zabiegu dobra.
epikryza:
chora z rozpoznaniem raka niedrobnokomórkowego płuca prawego w stopniu zaawansowania T4N2M0 przyjęta została do Zakł.Brachyterapii w celu napromieniowania wewnątrzoskrzelowego HDR.przeprowadzono leczenie w warunkach i dawce jw.

Po miesiącu od tego badania miałyśmy kontrole i lekarz prowadzący powiedział, że za miesiąc zobaczy co dalej robić. więc wizyta trwała może z 5 min.
oczywiście o skierowaniu na CT nie było mowy, bo powiedział, ze nie ma po co jej robić, zrobi za miesiąc RTG i na podstawie tego powie co dalej. normalnie ręce nam obu opadły.

zastanawiam się nad wizytą u jakiegoś innego lekarza, może powie co robić, bo takie odkładanie z miesiąca na miesiąc napewno nie pomoże, tylko może zaszkodzić :(

może macie jakiegoś lekarza w Warszawie lub okolicy, którego możecie polecić...
  Temat: badanie PET
ulek1910

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 28798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-23, 22:51   Temat: badanie PET
mam taką nadzieje... wczoraj aż źle wyglądała i wszystko w niej sie trzęsło... musiała naprawdę źle sie czuć bo się położyła na dużej ilości poduszek bo na "wznak" sie dusi...
  Temat: badanie PET
ulek1910

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 28798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-23, 22:19   Temat: ech...
znowu zjawiam sie na stronce, już dawno tu nie zaglądałam, może dlatego że sie bałam itp:-(
mama miała robione kontrolne rtg po radioterapii i wszystko wyglądało oki, jednak ten zrobiony ostatnio czyli w październiku wykazał jakieś "nacieki" ew plamki na płucach, co zaniepokoiło lekarza, ale dopiero w grudniu bedzie powtarzał rtg :-( powiedział, że jak wyjdzie to samo to bedzie znowu chemia... strasznie to mamę zwaliło z nóg, załamała sie... a teraz od wczoraj wypluwa flegmę z krwią (a to jest podobno bardzo zła oznaka)... jutro jedziemy do lekarza prowadzącego (prywatnie) może uda mi sie go poprosić o jakąś tomografie, bo myśle, że powinni zrobić kontrolnie całego ciała... już sama nie wiem co mam o tym myśleć... jak mam go przekonać do dokładniejszych badań... przecież to moja mama i chce walczyć...
  Temat: badanie PET
ulek1910

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 28798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-03-24, 21:51   Temat: badanie PET
hej :)

mama od 8.03 jest w domku, ale nadal ma wymioty :-( Na jutro umówiłam się z lekarzem, zobaczymy co on powie na to wszystko.... wydaje mi się, że po prawie 3 tyg. powinno już wszystko ustąpić...
pozdrawiam
  Temat: badanie PET
ulek1910

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 28798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-03-08, 16:42   Temat: badanie PET
Właśnie przywieźliśmy mamę do domku :) :):):)
21.04 ma prześwietlenie płuc, a później będzie badanie pet i zobaczymy jak to wszystko wygląda :)
  Temat: badanie PET
ulek1910

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 28798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-03-05, 22:14   Temat: badanie PET
z tego co wiem o tym lekarzu, to naprawdę potrafi powiedzieć kiedy będzie "koniec" :-( cały czas liczę, że mama znajdzie się w tych 10%... w poniedziałek przy wypisie, porozmawiam jeszcze z jednym i drugim lekarzem prowadzącym, może dowiem się jeszcze czegoś ważnego...
dzięki agni5 za słowa otuchy :-)
  Temat: badanie PET
ulek1910

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 28798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-03-02, 21:49   Temat: badanie PET
ech... rozmawiałam dziś z lekarzem na temat mamy... powiedział, że rokowania nie są dobre :-( przy tym rodzaju raka tylko 10% ludzi przeżywa 5 lat... mamie daje jakieś 22 miesiące :-( dobrze, że był ze mną chłopak, bo pewnie bym się rozryczała i nie wiem jak bym wróciła do mamy na sale... a tak to wiedziałam, że muszę się trzymać... mama domyśla się że coś jest nie tak, bo jak jej mówiłam to patrzyła mi prosto w oczy i sprawdzała czy nie oszukuje.... jak mam sobie z tym wszystkim radzić???? :-(
w poniedziałek kończy naświetlania i wychodzi do domku, a wcześniej mam jeszcze zamienić kilka słów z lekarzem...
  Temat: badanie PET
ulek1910

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 28798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-02-23, 21:07   Temat: badanie PET
niestety nie spotkałam dziś lekarza :-(
cały czas boli ją gardło, a do tego wszystkiego dostała jeszcze gorączki... z tego co mi teraz powiedziała, dostała jakiś proszek, ale niestety nie zbił jeszcze gorączki...
możecie mi powiedzieć, czy to przez naświetlania ma tą gorączkę??
  Temat: badanie PET
ulek1910

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 28798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-02-21, 20:58   Temat: badanie PET
Właśnie mama jest na półmetku z naświetleniami...
Już ją boli gardło i ma problemy z przełykaniem, lekarz daje jej proszki przeciwbólowe i jakiś żel który ma brać przed jedzeniem i on łagodzi ból... Oczywiście pije siemię lniane i je jogurty w międzyczasie... We wtorek pojadę do niej to może spotkam lekarza i on mi coś więcej powie...
  Temat: badanie PET
ulek1910

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 28798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-02-16, 22:13   Temat: badanie PET
Hej...
Mama dopiero zaczęła 2 tydzień radioterapii, ma mały kaszel... lekarz zlecił jej jakąś inhalacje i proszki przeciwbólowe. Kupiłam jej jeszcze olej z pestek winogron ale nie wiem czy już go piła.
Dzięki za wskazanie co może pić aby sobie jeszcze bardziej nie podrażniła.

Pani która robi tę naświetlania mówiła, aby nie myła niczym tego obszaru tylko "płukała" czystą wodą i nie wycierała tego miejsca. Nic więcej nie mówiła co ma robić.
  Temat: badanie PET
ulek1910

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 28798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-02-15, 22:40   Temat: badanie PET
hej...

chciałam Was zapytać co można dać mamie, aby ją tak bardzo nie drapało gardło no i aby coś pomogło na kaszel... słyszałam o oleju z oliwek i z pestek winogron... może macie jeszcze jakieś inne metody??
pozdrawiam
  Temat: badanie PET
ulek1910

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 28798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-02-08, 19:37   Temat: badanie PET
witam
mama dopiero dziś zaczęła radioterapie... cały dzień czekała na lekarza, a dopiero teraz poszła... jeszcze nie dzwoniła do mnie wiec nie wiem co i jak... wiem tylko, że wstępnie ma ona trwać bite 4 tyg. ale może też się przedłużyć...
może ktoś z Was miał do czynienia z doktorem Wierzchowskim z CO z Warszawy?? słyszałam, że jest jednym z lepszych radioterapeutów, ale trudno się z nim rozmawia, nic nie można się dowiedzieć od niego :(
pozdrawiam
Ula
  Temat: badanie PET
ulek1910

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 28798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-01-26, 20:07   Temat: badanie PET
Nie możesz wysyłać pustych postów

[ Dodano: 2010-01-27, 19:12 ]
hej...
właśnie wróciłam do domku... mama została w szpitalu, troszke była smutna ale udało mi się ją przekonać... przez tydzień ma być przygotowana do naświetleń, a dopiero później bedzie je miała...
  Temat: badanie PET
ulek1910

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 28798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-01-26, 18:53   Temat: badanie PET
Jak rozmawiałam z lekarzem prowadzącym (w czasie chemioterapii) który zapisywał nas na radio... powiedział, że lekarz od radio zadecyduje czy mama zostanie, więc pewnie będzie taka możliwość...
  Temat: badanie PET
ulek1910

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 28798

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-01-26, 18:33   Temat: badanie PET
hej..
mam pytanie, jutro jedziemy z mama na radioterapie... chciałam zapytać czy
powinna ona zostać w szpitalu jeśli bedzie taka możliwość?? jakoś negatywnie
jest nastawiona na zostanie tam :( już sama nie wiem co mam robić :( wiem tylko
tyle, że gdyby została w szpitalu napewno miałaby lepszą opiekę...
poradźcie mi coś
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group