1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami - chemia nie działa
tola1983

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 24217

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2016-12-08, 23:30   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami - chemia nie działa
Piotrek69 napisał/a:
Witam,

Za nami pierwsza wizyta..........,


Witaj

Myślę że to nic nienormalnego w tej fazie choroby że człowiek się poddaje....że traci sens życia i chęci do niego .
Bardzo dobrze ,że zdecydowaliście się na HD - życzę Ci byście spotkali tam tak dobrych ludzi ( lekarza czy pielęgniarki ) jakie ja miałam przyjemność poznać w czasie choroby moich bliskich.

Moim zdaniem jednak największy wpływ na stan umysłowy chorego ma rodzina .To jej nastawienie i podejście może zawarzyć na zmianie stosunku chorego do tej końcówki.

Mój tatko gdy się dowiedział też się załamał w pierwszym momencie...myślał nawet o samobójstwie jak się potem przyznał. Jednak długą pracą , motywacją , uczuciem , sposobem udało się zmienić jego nastawienie , przekonać go że do póki jego serce bije ma powód by żyć . I mimo że bólu było dużo , cierpienia , łez i smutku ogrom- dał radę ....i my daliśmy...


Jeśli twój tato jest w dobrym stanie fizycznym - to jeszcze wiele można zdziałać ...może miał jeszcze jakieś niespełnione marzenie które da się zrealizować by go zmotywować ?

Może to się wyda śmieszne ale ja tak działałam... wiedziałam np. że mój tato był wielkim fanem skoków narciarskich ...i w grudniu na święta dostał bilety na skoki właśnie .Wiedziałam że go to zmotywuje by do lutego wytrzymać , by pojechać , zobaczyć bo nigdy nie był ...i wytrzymał ...nie tylko to , jeszcze wiele innych rzeczy ...małymi kroczkami przedłużaliśmy jego życie drobnostkami ....

Tobie też tego życzę

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-12-09, 17:35 ]
Proszę nie cytować całych wypowiedzi poprzedników, nic nie wnosi, jest do przeczytania wyżej i zajmuje niepotrzebnie miejsce.

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group