1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak szyjki macicy
ssisi2

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 11362

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-03, 09:27   Temat: Rak szyjki macicy
Przed Tobą wiele trudnych decyzji. Zawsze będziesz miał poczucie winy, że można było wybrać inaczej. Najważniejsze to zrozumieć, że nie zawsze da się walczyć do końca, że ważniejsze jest to, aby bliska, kochana osoba nie cierpiała- nawet kosztem krótszego życia. Zadbaj o dobre leczenie objawowe. Wiem, co czujesz. Ja też zmagałam się z tym wszystkim... Po odmowie dalszego leczenia, w łzach obiecałam mojej mamie, że zrobię wszystko, żeby ją nie bolało. To był jedyny dzień jak razem płakałyśmy.

Leczenie paliatywne to forma postępowania terapeutycznego zmierzająca do zahamowania rozwoju choroby i/lub poprawy jakości życia chorego. (np. leczenie bólu, postępowanie w krwotoku lub niedrożności jelit).Jest możliwość więc przedłużenia życia ale nie wyleczenie.

Cieszcie się dniami, które Wam pozostały- niestety nie ma już innej drogi. Życzę Ci, abyś szybko też to zrozumiał. Dla dobra Twojej mamy.

[ Dodano: 2013-09-03, 09:34 ]
Oj... chyba pisałam posta razem z Richelieu.

Sławku- wydaje mi się, że najważniejszym priorytetem jest teraz umożliwienie odpływu moczu z nerki, aby można było podać chemię (nefrostomia?). Naciskajcie lekarza na konsultację z urologiem.
  Temat: Rak szyjki macicy
ssisi2

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 11362

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-02, 22:13   Temat: Rak szyjki macicy
Sławku- wynik RM wskazuje, niestety, że rak jest bardzo zaawansowany. Już samo naciekanie pęcherza moczowego kwalifikuje chorobę do najwyższego, IV stadium. Porównaj ten temat: http://www.forum-onkologi...t1163.htm#21605

Czy mama miała oznaczony poziom kreatyniny we krwi? Poszerzony moczowód świadczy o utrudnionym odpływie (lub braku odpływu) moczu z nerki. W tym przypadku chemia nie będzie podana, istnieje ryzyko trwałego uszkodzenia nerek.
Zastosowanie leczenia radykalnego możliwe jest do stopnia IVa, aczkolwiek w przypadku Twojej mamy lekarz może zastosować leczenie paliatywne.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group