1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 37
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
soja

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 85174

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-07-03, 19:47   Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
Hej kam :) . Jak się trzymasz kochana ?
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
soja

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 85174

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-06-22, 15:34   Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
Kam, strasznie mi przykro :cry: . Niech twoja mamusia śpi w spokoju (*) . Odeszła kolejna, wielka wojowniczka :uuu:

[ Dodano: 2012-06-22, 15:56 ]
Dla ciebie uśmiechnięta mamusia ( pozwoliłam sobie przerobić zdjęcie, mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu ) :


  Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
soja

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 85174

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-06-10, 20:46   Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
DumSpiro-Spero napisał/a:
kam napisał/a:
czasami trochę się gubi w obsłudze komórki. myślę że to od leków.
(...)
dużo mama podsypia. siedzi i coś mówi i trochę na chwilę "odlatuje"

Trudności w koncentracji oraz senność mogą być wynikiem encefalopatii wątrobowej.

Dokładnie . U mojej mamy też tak było . A jak twoja mamusia z samopoczuciem ? Ściskam was mocno kam :cmok:
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
soja

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 85174

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-06-10, 14:00   Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
Witaj kam :) . Nic nie piszesz :uuu: . Co u was słychać ? Jak mamusia ?
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
soja

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 85174

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-06-05, 00:26   Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
Kam, to może się zdarzyć bardzo szybko :-( . Musisz uważnie obserwować mamę . W dziale opieki paliatywnej znajdziesz wszystkie objawy ( tutaj nie będę o nich pisać ) . Nawet nie wiesz jak mi przykro :uuu: :cry: . Moja mamusia niestety nie odeszła spokojnie :uuu: . Nie zasnęła tak po prostu . Chociaż większość osób z żółtaczką tak właśnie odchodzi - we śnie .Chciałabym, żeby tak było . Całuję ciebie i twoją dzielną mamusię _itsme_
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
soja

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 85174

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-06-04, 23:03   Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
Kam, bardzo mi przykro :tull: . Wiesz, że w każdej chwili możesz pytać o co chcesz . Żółtaczki na tym etapie już nie da się opanować :-( . Myślami jestem z tobą kam :littlehs:
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
soja

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 85174

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-06-03, 16:00   Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
Hej kam :) . Coś się długo nie odzywasz :roll: . Niepokoi mnie to :uuu: . Odezwij się . Nie lubię takiej ciszy :| . Co u was słychać ?
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
soja

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 85174

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-06-01, 16:02   Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
Kam, te wyniki z krwi pokazują dobitnie, że biedna wątroba już ledwie ciągnie :-( . Pewnie nie ma w niej już prawie wogóle zdrowego miąższu . Wątrobie wystarczy do w miarę prawidłowego działania ok. 30 % zdrowego miąższu . To zasługa jej zdolności regeneracyjnych . Ale kiedy jest mniej niż te dopuszczalne 30 % zaczyna się duży problem :uuu: . Wątroba poprostu przestaje pracować jak należy i zaczyna zatruwać organizm, którego jest filtrem . Żółtaczka u człowieka zaczyna być zauważalna dopiero wtedy, gdy stężenie bilirubiny przekracza 200 procent dopuszczalnej normy. Guzy nowotworowe zjadają zdrową wątrobę zostawiając w jej miejscach kolejną tkankę nowotworową, która oczywiście nie może spełniać swojej funkcji . Można powiedzieć, że jest to w pewnym sensie tkanka martwa nie spełniająca żadnej funkcji, czyli wyobraż sobie, że u twojej mamusi powiedzmy działa tylko 10 % miąższu, a reszta jest martwa . Tkanka nowotworowa się rozrasta i zjada powoli ostatnie 10 % . Wątroba ledwie ciągnie, bo nie wyrabia z filtrowaniem trucizn gromadzących się w ciele . Przy tej okazji podtruwa inne narządy np mózg, nerki . Często taka chora, niewydolna wątroba wyłącza nerki , które przestają pracować i wtedy mamy niewydolność nerkowo-wątrobową . Jednym słowem mówiąc sytuacja jest patowa :-( . Zdrowy miąższ wątroby twojej mamusi został zastąpiony martwym, nowotworowym, nie spełniającym żadnych funkcji . Widać to po wynikach z krwi . Pewnie gdyby zrobić usg brzucha można byłoby zobaczyć, że część guzków przerzutowych się rozpada . Taka niewydolna wątroba może też spowodować kłopoty z krzepliwością krwi . Brak potrzebnych enzymów . Przepraszam za niefachowy język , ale chciałam to jakoś w miarę zrozumiale opisać . Kam, nadal trzymam kciuki za twoją mamę :uhm!: . Mam nadzieję, że mój opis troszkę rozjaśnił ci sytuację . Jak mamusia się czuje ?
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
soja

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 85174

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-29, 16:50   Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
Kam :tull:
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
soja

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 85174

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-28, 14:13   Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
Upomnijcie się o to badanie krwi, bo przecież u chorego parametry mogą się zmienić w każdej chwili . Nie bardzo rozumiem stwierdzenia pani doktor, że stare wyniki będą aktualne :roll: . A skąd ona to wie :?ale?: . Ma laboratorium w oczach :--:
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
soja

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 85174

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-27, 22:40   Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
Trzymam mocno kciuki za twoją mamusię :uhm!: . Moja mamusia też cały czas mówiła co zrobi jak już wyzdrowieje :uuu: . Kurczę, jakie to wszystko smutne i niesprawiedliwe . Całuski dla ciebie i twojej mamy kam :cmok:

[ Dodano: 2012-05-27, 22:41 ]
A nie masz może jakichś najnowszych wyników krwi mamy tzn. poziom bilirubiny, próby wątrobowe, poziom fosfatazy, morfologia ?
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
soja

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 85174

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-27, 22:05   Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
Hej kam :) . Co u was słychać ? Jak się mamusia czuje ?
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
soja

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 85174

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-07, 15:30   Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
Kam, przykro mi :/pociesza:/ . Może jeszcze mamusia się podniesie i wzmocnieje jednak. Nigdy nie wiadomo . Oby tak było :) .
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
soja

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 85174

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-04-22, 14:58   Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
Hej kam :) . Jak mamusine serduszko ?
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
soja

Odpowiedzi: 263
Wyświetleń: 85174

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-04-18, 11:06   Temat: Rak piersi z przerzutami do kości i wątroby
Kam, jak się dzisiaj czuje mama ? Mam nadzieję, że lepiej :) .
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group