1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi - przerzuty do kości
soja

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 83017

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-13, 15:03   Temat: Rak piersi - przerzuty do kości
Anettus , trzymaj się jakoś :/pociesza:/ . Niech twoja mamusia śpi spokojnie (*) . Strasznie mi przykro :cry: .
  Temat: Rak piersi - przerzuty do kości
soja

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 83017

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-02-23, 13:17   Temat: Rak piersi - przerzuty do kości
Anettus, schematów leczenia raka piersi jest naprawdę wiele. Jeśli po 2 rzucie nastąpi znowu progresja, pewnie lekarze będą szukać następnego schematu, który pomoże. Też się nad tym zastanawiałam, bo jak już pewnie wiesz moja mama skończyła brać chemię 2 rzutu. Z tego co się orientuję możliwości chemii jest wiele, więc w razie (odpukać) progresji zostanie zastosowany inny, kolejny schemat leczenia chemicznego.
  Temat: Rak piersi - przerzuty do kości
soja

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 83017

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-01-15, 21:19   Temat: Rak piersi - przerzuty do kości
Witaj anettus :) . Cieszę się, że na usg nic nie wyszło u twojej mamy. Co do twojego pytania to stront podaje się wtedy, gdy przerzuty są w tak wielu miejscach, że nie da się ich naświetlić, a po drugie na niektórych lepszy efekt przeciwbólowy osiąga się właśnie strontem, a nie naświetlaniami. Np. u mojej mamy było tak, że naświetlili ją dawką 8gy w okolice lędżwiowego jednorazowo, co oczywiście nic nie dało. Wkurzyłam się i poszłam do onka zapytać jaki ma sens naświetlanie jednej okolicy, kiedy przerzuty są w wielu innych miejscach. Przyznał mi rację i mama dostała stront. Może u twojej mamy chcą zapobiec patologicznym złamaniom poprzez naświetlanie, skoro niepotrzebny jest w jej wypadku efekt przeciwbólowy. Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka tobie i twojej mamie :) .
  Temat: Rak piersi - przerzuty do kości
soja

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 83017

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-01-05, 00:29   Temat: Rak piersi - przerzuty do kości
Anettus, najlepiej porozmawiaj na ten temat z lekarzem. Chętnie bym ci coś podpowiedziała, ale szczerze mówiąc nie wiem co. Sama się ostatnio zastanawiałam, czy podczas chemii organizm może przestać na nią reagować. W każdym razie trzymam za mame kciuki i napisz jak tylko się coś dowiesz. I nie panikuj biedulko :tull: . Ściskam cię cieplutko. Napewno wszystko się ułoży. Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi - przerzuty do kości
soja

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 83017

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-06-15, 13:54   Temat: Rak piersi - przerzuty do kości
Anettus, może mama ma słabą morfologię ? Czy robi ją na bieżąco ? Jesli schudła i jest blada to przyczyną może byc niedokrwistość. I to może też powodować ogólną słabość, przez co twoja mamusia nie ma siły chodzić. Zróbcie też biochemię krwi. Życzę tobie i mamie duzo zdrówka i siły :) .
  Temat: Rak piersi - przerzuty do kości
soja

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 83017

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-04-18, 23:11   Temat: Rak piersi - przerzuty do kości
Hej anettus :) Mama ma się dosyć dobrze. Skonczyła pierszą serię zabiegów akupunktury i to pomogło. W przyszłym tygodniu zaczyna następną serię. A na początku maja kontrolne TK jamy brzusznej :| Trzęse się ze strachu na samą myśl :?ale?: Oby nic nie ruszyło :roll: Mam nadzieje, że wątroba się nie daje ;) Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi - przerzuty do kości
soja

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 83017

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-04-10, 20:16   Temat: Rak piersi - przerzuty do kości
Witaj anettus :) Dawno nie pisałaś. Co tam u was słychać ? Jak tam mama ? Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi - przerzuty do kości
soja

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 83017

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-03-31, 14:34   Temat: Rak piersi - przerzuty do kości
Hej anettus :) Moja mama ma tak samo - kawałek przejdzie i musi odpocząć. A co do chudnięcia to najpierw pokryjomu dodawałam jej do jedzenia cachexan, a teraz już je normalnie bez żadnych wspomagaczy i nawet ostatnio przytyła 2 kilo :) Najbardziej męcza mamę skutki uboczne hormonoterapii :( Uderzenia gorąca i.t.d, chociaż jest już dawno po menopauzie. Pozdrowienia dla ciebie i mamy :)
  Temat: Rak piersi - przerzuty do kości
soja

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 83017

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-03-30, 22:25   Temat: Rak piersi - przerzuty do kości
Witaj qasha :) Przykro mi z powodu twojej mamy. Dlaczego twoja mama nie może chodzić ? Czy wystąpił ucisk na rdzeń ? Co konkretnie będą operować ? Pozdrawiam i trzymaj się cieplutko :)
  Temat: Rak piersi - przerzuty do kości
soja

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 83017

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-03-16, 23:01   Temat: Rak piersi - przerzuty do kości
Hej Anettus :) Jak tam mama się czuje ? Co u was słychać ? No, faktycznie mieszkamy po sąsiedzku :) Co do tych Gliwic to mama sie tam leczy, bo od samego początku, czyli od 2002 roku była tam prowadzona. Tam miała robioną mastektomie, podawaną chemie i wszystko inne. Moja mama też do psychologa iść nie chce, bo twierdzi, że czuje się świetnie i żaden psycholog jej nie potrzebny. Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi - przerzuty do kości
soja

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 83017

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-03-06, 17:07   Temat: Rak piersi - przerzuty do kości
Hej anettus :) Jesteśmy z Jaworzna ( blisko Katowic ). Moja mama leczy się w Co im. Marii Curie- Skłodowskiej w Gliwicach, a do poradni leczenia bólu jeżdzimy w naszym mieście. A tak ogólnie i psychicznie jak twoja mamusia znosi chorobę ? Moja nawet nieżle, tylko ten ciągły ból dołuje :-( Przepraszam, że pytam, bo to może zbyt osobiste, ale jaki rodzaj nowotworu miał twój tatuś ? Dobrze, że możemy pogadać, bo obie jedziemy na tym samym wózku :) Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi - przerzuty do kości
soja

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 83017

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-03-05, 17:11   Temat: Rak piersi - przerzuty do kości
To naprawde dobrze, że twoją mamusię nic nie boli :) Moją bez przerwy cos boli, chociaż już nie tak bardzo jak na początku. Naświetlanie i stront napewno zrobiły swoje. Ja jestem dobrej myśli, pomimo tych głupich przerzutów na kościach i wątrobie. Damy radę :-D Kurcze, zastanawiam się jak to mozliwe, że na rtg twojej mamy nic nie widać :roll: Może to wcale nie przerzuty, tylko jakieś zwyrodnienia lub cos podobnego. Może to jeszcze jakoś dobadacie. Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi - przerzuty do kości
soja

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 83017

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-03-04, 15:08   Temat: Rak piersi - przerzuty do kości
Czesc anettus :) Moja mama ma identyczne przerzuty na kościach jak twoja. No może troche więcej, bo zajęte są też żebra i czaszka. Niestety tych przerzutów nie da się już wyleczyć :-( Za to da się je zatrzymać nawet na lata. O rokowania nie pytaj, bo tylko mącą w głowie. Wkońcu każdy organizm jest inny, a statystyki i rokowania to tylko głupie liczby. Dziwi mnie to, że twoja mama nie odczuwała żadnego bólu kości :roll: Moja miała tragiczne bóle :-/ Według mnie powinni twojej mamie zrobić jeszcze scyntygrafie kośca. Przy wieloogniskowych zmianach stosuje się dożylny izotop strontu lub samaru, jeśli wyniki krwi na to pozwalają. Czy twoja mama teraz nie odczuwa żadnego bólu ? Na rtg nie widać tych zmian ?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group