1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mięśniaki macicy
sarenka

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 37516

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-11-29, 11:13   Temat: Mięśniaki macicy
Wiosenna, -nie chciałam wprowadzać złowieszczego nastroju.Nie każdy mięśniak rakowieje,tylko nikły procent.Każdy przypadek jest inny,myślę,że problemem jest wychwycenie tego ewentualnego złego momentu.Stąd lekarze wycinając mięśniaki chcą zapobiec takiej sytuacji.Tak dokładnie tłumaczył to mój lekarz.Czy dobrze mówił z punktu medycznego,to tak naprawdę nie wiem,ja subiektywnie w odniesieniu do swojej osoby stwierdziłam,że podjęta decyzja była słuszna.
  Temat: Mięśniaki macicy
sarenka

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 37516

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-11-28, 17:53   Temat: Mięśniaki macicy
Badanie histpatologiczne wykazało mięsaka.Już nie pamiętam czy na początku tylko guza wycięli,a potem już radykalnie wszytko czy od razu coś więcej.Kojarzę tylko,że zdziwienie w rodzinie było duże.Urodziła 3 dzieci,była szczupła bez nałogów.Oni mieszkali w Lublinie,ja w Gdyni.Widywaliśmy się rzadko,więc szczegółów nie znam.
  Temat: Mięśniaki macicy
sarenka

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 37516

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-11-26, 22:03   Temat: Mięśniaki macicy
Madzia70 napisał/a:
Zdecydowanie uważam, ze usunięcie jajników w wieku 37 lat może przynieść więcej szkody niż pożytku.
-dobrze,że to zostało uściślone.Fakt,moja wypowiedz,dotyczyła pani w "starszym wieku".Obiecuję na przyszłość lepiej wyważać swoje wypowiedzi :)
  Temat: Mięśniaki macicy
sarenka

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 37516

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-11-26, 21:09   Temat: Mięśniaki macicy
Wiosenna napisał/a:
jak mięśniak będzie rósł,to może wskazywać na mięsaka.
-rozumiem.Mnie ten mięśniak na jakieś pół roku przed operacją dość znacznie powiększył się,a zobacz wszystko db.skończyło się.Na zapas to się nie martw,tylko działaj.Zmianę usuń i już.Nie chcę się tutaj wymądrzać,ale rozważ po rozmowie z lekarzem-jak już masz dzieci -usunięcie całej macicy ewentualnie z przydatkami.
Ten lekarz w Wejherowie tak mi doradził,ale zwracam uwagę,ze jednak to była nieco inna sytuacja-byłam starsza od Ciebie.Zaraz ,a dlaczego wada kręgosłupa ma być przeciwskazaniem?Ja mam mocno pokrzywiony kręgosłup z torsją kręgów lędzwiowych,ale generalnie to niestety od kręgosłupa szyjnego do pewnie kości ogonowej jestem poszkodowana.Jednak nikt mnie o to nawet nie pytał.Owszem,ciśnienie ,serce,rtg płuc,cukier i profil nerkowy lekarzy interesował.No,i badania na krzepliwość czy uczulenie na leki,to tak.Bardzo dokładnie w tym temacie byłam przepytana i zbadana.Podwyższone ciśnienie dwukrotnie w odstępie 2 tyg.było powodem przesunięcia operacji.No,głowa do góry!Czekamy na dalsze od Ciebie wieści. :)
  Temat: Mięśniaki macicy
sarenka

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 37516

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-11-26, 15:07   Temat: Mięśniaki macicy
Jeszcze raz przejrzałam Twój wątek.Masz 37 lat,ja w dniu operacji miałam 54 lat,ale wciąz jeszcze przed menopauzą.Mój mięsniak pojawił się też w wieku 40 lat.Do operacji to mnie lekarze zachęcali już wcześniej,ale ja nie dawałam się przekonac.Aż moja kuzynka młodsza o kilka lat ode mnie,miała operowanego mięsniaka,który okazał się być mięsakiem i po 2 latach walki z chorobą zmarła.Wtedy nikt już mnie nie przekonywał do zabiegu,sama szybko zgłosiłam się.Pytałaś czy dawał dolegliwości-tak,ucisk na pęcherz tzn.częste siusianie,zamiast podpasek,to ja używałam pampersy-lekarze grozili mi anemią.Ogólnie byłam dość mocno obolała w obrębie brzucha i dolnego odcinka kręgosłupa.Ponoć takie dokuczliwe objawy wynikały z umiejscowienie owego tworu.Niestety nie pamiętam szczegółów.Po operacji dostałam plasterki na pupę w ramach Hormonalnej Terapii Zastępczej i wreszcie poczułam się jak zdrowa kobieta.Po odpowiednim czasie i za zgodą lekarza wyjechałam z mężem w góry,na nasz drugi miesiąc miodowy.Było i wciąż jest ;)super :)

[ Dodano: 2012-11-26, 15:11 ]
Pytałaś czy podejrzewali mięsaka?Nie,ale też mówili,że jakiś procent mięśniaków może zesłośliwieć i nigdy nie wiadomo,który i kiedy.Mój był już dość duży i powiększał się.I zwróć uwagę,że w tym samym czasie mój Brat zmagał się z rakiem ślinianek.Ja miałam operacje w lipcu,a On już trzecią trochę wczesniej,bo w czerwcu.Wiesz,uznałam,że ja już losu kusić nie będę.
  Temat: Mięśniaki macicy
sarenka

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 37516

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-11-25, 20:13   Temat: Mięśniaki macicy
Wg mojej wiedzy skierowanie do szpitala na oddział ginekologiczny w celu przeprowadzenia operacji może dać każdy lekarz.Ten pierwszego kontaktu czy jak kto woli rodzinny tak samo.Mnie w 2005 roku dała lekarz rejonowa.I tak jak zgłosisz się do szpitala w wyznaczone dni i godziny na kwalifikację na operację, zbadają Ciebie tam lekarze.W szpitalu w Wejherowie w owym czasie robił to zawsze ordynator oddziału,rzadko kiedy inny lekarz.Mnie stanowczo radził wycinać ,też miałam mięśniaka około 6 cm.Wycięli wszystko łacznie z szyjką macicy.Nigdy tego nie żałowałam.Zastanwiam się co do tego ma krzywy kręgosłup?Ja mam nawet grupę rentową z tego tytułu.Owszem,dwa razy przekładali operację,bo ciśnienie szwankowało.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group