1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wspoldecydowanie pacjenta
poli

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10312

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2013-03-08, 13:03   Temat: Wspoldecydowanie pacjenta
gaba, pisałam o sobie, jako przedstawicielu jakiejś tam grupy. Nie znaczy to, że chcę rozgraniczać osoby chore ze względu na wiek.
Jeśli to tak zabrzmiało to niezamierzenie i przepraszam.
Po prostu nie czułam, że mogę napisać - "wszyscy chorzy bez względu na wiek czują tak, myślą tak ..."
  Temat: Wspoldecydowanie pacjenta
poli

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10312

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2013-03-08, 09:46   Temat: Wspoldecydowanie pacjenta
Cytat:
Wspoldecydowanie zaklada, ze zarowno pacjent jak i lekarz sa ekspertami tylko w innych obszarach. Lekarz jest ekspertem od diagnozy, leczenia, oceny szans i ryzyka itp. Pacjent jest ekspertem w zakresie: osobistego doswiadczania choroby, sytuacji socjalnej, wartosci, preferencji, stosunku do ryzyka.


W związku z powyższym z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że dla osób młodych zdiagnozowanych z chorobą nowotworową, takie partnerstwo jest niezwykle ważne. Dlatego często szukamy wiadomości na temat swojego schorzenia, dokształcamy się, żeby w sytuacji pełnej emocji, jaką jest każda wizyta u onkologa "nie stracić języka w gębie". Oczekujemy od otoczenia, że będzie z nami szczere, ponieważ każdą próbę "złagodzenia" odbieramy jako pozbawienie nas tego minimum kontroli nad własnym życiem, jakie staramy się utrzymać.

W moim/naszym rozumieniu współdecydowanie jest naszym niezbywalnym prawem.

Pozostaje jednak znacznie szersza kwestia tego, jak o tym zagadnieniu myślą osoby chore pozostające pod czyjąś opieką?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group