1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Melanoma malignum epithelioides nodularis exulcerans cutis
pit76

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5908

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-04-24, 08:22   Temat: Melanoma malignum epithelioides nodularis exulcerans cutis
Witaj, przykro mi z powodu choroby twojej Mamy. Przeczytaj temat ktory załozyłem, moja mama rowniez ma czerniaka i tez niestety clark, breslow, owrzodzenie podobne jak u Twojej. Lekarze powinni sami wiedziec co robic ale, jesli pytasz to powiem co moim zdaniem zrobic nalezy najszybciej. Leczenie hirurgiczne przy tak duzym breslowie 12mm moze i pewnie nie przyniesie juz skutku, czerniak moze byc juz wszedzie. Zapewne lekarze zaleca w tej syt. poszerzenie marginesów i zbadanie wezłow chłonnych lub ich wyciecie (w przypadku gdy biopsja ujawni komorki nowotworowe) ale, ja zrobiłbym jak najszybciej badanie pod katem mutacji Braf. Zaoszczedzisz 2-3 tyg. Bo jesli lekarze chirurdzy stwierdza ze ich robota nie bedzie miała juz sensu skieruja Mame na konsultacje do radio i chemioterapeuty. W przypadku mutacji Mama dostanie bardzo skuteczny choc krotko działajacy (ok 6miesiecy) lek Zelboraf. Nie ma zbyt wiele opcji leczenia tego nowotworu, zwłaszcza jesli jest to postac zaawansowana, w wiekszosci wszystkie tylko przedłuzaja zycie, chociaz sa przypadki kiedy choroba sie cofa. Naciskaj lekarza pod opieka ktorego bedzie Twoja mama na stwierdzenie jak najszybciej czy jest to jeszcze czerniak operacyjny czy juz niestety nie, niech robia szybko badania (usg jamy brzusznej rtg płuc) i pytaj pytaj zawracaj głowe o Zelboraf. Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group