1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak fałdu głosowego
pietrck

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6415

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-13, 21:18   Temat: Rak fałdu głosowego
Dziękuję Ci Richelieu za rzeczowe objaśnienie, być może faktycznie w stresie przekręciłem wypowiedź lekarza. Za sprawą Twojego posta przynajmniej wiem lepiej na czym stoję.

Zapomniałem wspomnieć o zapewne dość istotnej sprawie, mianowicie, że poprzednie zabiegi przeprowadzane były poprzez jamę ustną, bez rozcinania szyi. Być może to jest powodem dla którego lekarz prowadzący postanowił, dla pewności, przeprowadzić bardziej radykalny zabieg otwierając krtań.
  Temat: Rak fałdu głosowego
pietrck

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6415

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-13, 10:52   Temat: Rak fałdu głosowego
Wyniki badania wycinka z 2010r.


  Temat: Rak fałdu głosowego
pietrck

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6415

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-12, 22:16   Temat: Rak fałdu głosowego
Witam,

mój ojciec miał 3 tygodnie temu wycinany guz z fałdu głosowego. Był to drugi zabieg, poprzedni miał miejsce 2,5 roku temu kiedy z tego samego miejsca wycięto mu guz podobnej wielkości. Dziś byliśmy odebrać wyniki badań i porozmawiać z lekarzem. Załączam wynik badania patomorfologicznego.



Lekarz stwierdził, iż ze względu na złośliwy charakter raka istnieje możliwość odrodzenia się guza w tym rejonie, i że najlepszym wyjściem będzie wycięcie problematycznego fałdu głosowego. Wspomniał również, że ten nowotwór, mimo że jest złośliwy, nie ma tendencji do 'wędrowania' po ciele i pojawiania się poza rejonem szyi. Czy w związku z tym po usunięciu fałdu na którym się odrodził można liczyć na to, że guz nie pojawi się np. na drugiej strunie głosowej? Zdaniem lekarza będzie to zabieg 'prewencyjny', bowiem 'u około 7-10% pacjentów rak może się pojawić ponownie'.

Przede wszystkim chcę prosić o przełożenie na język zrozumiały dla laika wyniku badania, ale również o opinię czy tak zdecydowany krok jaki zaproponował lekarz jest najlepszym, a może jedynym wyjściem.

Pozdrawiam
Piotr
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group