1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 51
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy
nostalgia

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 34972

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-07-15, 10:30   Temat: Gruczolakorak odbytnicy
Witam wszystkim.

Chciałam się podzielić dobrymi wieściami :)

Chemia zakończona. Udało się załatwić dla taty kompleksowe badania w szpitalu. Miał robiony TK jamy brzusznej i klatki piersiowej + kolonoskopia. Wszędzie czysto. :) Dzięki Bogu!!!
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy
nostalgia

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 34972

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-06-09, 22:44   Temat: Gruczolakorak odbytnicy
Witam was.

Tata przyjął ostatni cykl chemii, ponieważ miał przesunięty kilka cykli ze względu na słabe wyniki krwi. Łącznie było ich 10 z 12-tu.
Od operacji minęło już 8 miesięcy. Pani onkolog nie chciała zlecić żadnych badań twierdząc, że nie ma takiej potrzeby. Natomiast teraz powiedziała, że ona już leczenie zakończyła i ze tata ma się teraz zarejestrować do innego onkologa.

Powiedzcie mi proszę.. Czy to jest normalne? Czy taki właśnie jest program leczenia raka? Co za chory system.. 😢
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy
nostalgia

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 34972

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-31, 20:40   Temat: Gruczolakorak odbytnicy
CEA 2,6 :)

Nawet lepiej niż ostatnio (było 2,8).
Oby tak dalej.
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy
nostalgia

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 34972

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-25, 11:05   Temat: Gruczolakorak odbytnicy
cały czas w normie, był badany około miesiąc temu i utrzymuje się na poziomie 2.

Tak czy inaczej dziękuję za każda radę :)
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy
nostalgia

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 34972

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-25, 09:21   Temat: Gruczolakorak odbytnicy
Dziękuję Jolanto,
A w przypadku trombocytopenii, w jakiej lokalizacji przerzutów można podejrzewać i jakie badania możemy wykonać na własną rękę? Lekarz prowadzący nie kieruje na żadne badania więc chyba musimy działać sami..

[ Dodano: 2015-03-25, 09:27 ]
przepraszam "Jolano" a nie "Jolanto" :)
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy
nostalgia

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 34972

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-25, 07:30   Temat: Gruczolakorak odbytnicy
Witam.

Tata znów nie przyjął chemii w terminie.. Teraz już 7 cykl z czego tylko dwie przyjął planowo głównie ze względu na płytki krwi. Czy ciągłe problemy z płytkami mogą być objawem przerzutów lub innych problemów? czy jest to skutek uboczny chemioterapii? Czytając te forum nie spotkałam się z przypadkiem by ktoś miał aż takie problemy z płytkami przy chemii.. Martwie się..
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy
nostalgia

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 34972

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-19, 07:30   Temat: Gruczolakorak odbytnicy
Echo serca w porządku.. tata znów miał przesuniętą chemię o tydzień. Jest już po 6 cyklu z czego tylko 2 miał w terminie.. Narzeka teraz na ból w płucach i znów się boję.. Czy taki ból w płucach (klatce piersiowej?) może być skutkiem tego, że tata ma port? Wiem, że często chemia uszkadza żyły więc może ten ból jest wynikiem chemii podawanej przez port.. Orientuje się ktoś?

Czy marker CEA zawsze wzrasta przy wznowie raka? Czy są możliwe przerzuty gdy marker CEA w ogóle nie rośnie?

Niepokoją mnie te płuca, bo tata miał robione tylko RTG klatki piersiowej jakieś pół roku temu.
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy
nostalgia

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 34972

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-02-22, 00:11   Temat: Gruczolakorak odbytnicy
Dziękuję tęcza..
Jak zapytałam tatę czy powie lekarzowi przy następnej wizycie o tym to odpowiedział: Nic nie będę mówił :-/
Koszmar z tymi facetami rzeczywiście..
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy
nostalgia

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 34972

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-02-21, 22:07   Temat: Gruczolakorak odbytnicy
Niestety tata się nie zgodził żeby jechać do lekarza :-( objawy przeszły, mam nadzieje, że to jednak nic groźnego..
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy
nostalgia

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 34972

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-02-21, 19:19   Temat: Gruczolakorak odbytnicy
Witam Was:-*

Tata po piątej chemii.. Planowej, bo wyniki w normie. Badane były również markery CEA 2,8. Poziom nizszy niz po operacji 4,1 ng/ml.

Niestety u taty wystąpiły jakieś dziwne skoki ciśnienia.. Czuł się kiepsko i mierzył ciśnienie kilka razy w ciągu 15 min i trzy kolejne pomiary były następujące :
1. 120/68
2. 92/53
3. 136/71

Puls przy tym 113.
Skarżył się również na pieczenie w klatce piersiowej.

Czy to może być skutkiem ubocznym chemii? Do lekarza standardowo tata nie chce jechać :-(
Czy ktoś z Was spotkał się z podobnymi objawami?
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy
nostalgia

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 34972

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-02-12, 15:59   Temat: Gruczolakorak odbytnicy
Jakies chore zasady.. :-(
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy
nostalgia

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 34972

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-02-12, 07:17   Temat: Gruczolakorak odbytnicy
Czy u mojego taty są podstawy do wykonania badania PET?? Czytam w wielu wątkach, że prawie wszyscy chorzy mieli takie badanie, a Pani onkolog nawet nie wspomina tacie o zamiarze skierowania go na PET..Dodam, że z badań tata miał wykonywaną jedynie TK jamy brzusznej, kolonoskopię, RTG klatki piersiowej i gastroskopię (wszystko przez operacją wycięcia guza). Co robić jeśli prowadząca onkolog nie będzie chciała takiego skierowania wystawić? Mija 4 miesiąc od operacji, a tata jeszcze nie miał żadnych badań...
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy
nostalgia

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 34972

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-02-11, 20:04   Temat: Gruczolakorak odbytnicy
Dziękuję tęcza za zainteresowanie :-*
Tata jak zwykle po chemii czuje się dobrze. Ma apetyt, nie wymiotuje.. Chemia była przesunięta o tydzień i po tygodniu wszystkie wyniki w normie. W dzień terminowej chemii płytki krwi 57 tys. a po tygodniu 150 tys. Zaskakujący ten skok.. Widziałam, ze przy okazji kolejnych badan krwi będą badane również markery CEA. Mam nadzieje, ze będą w normie jak dotychczas. Tata nawet mając guza wielkosci dłoni miał je w normie.
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy
nostalgia

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 34972

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-28, 07:44   Temat: Gruczolakorak odbytnicy
cały czas nachodzą mnie myśli, że te bóle kręgosłupa mogą być oznaką jakiegoś przerzutu.. Sądzicie, że wskazane byłoby wykonać scyntygrafię kości? Zastanawiam się czy onkolog w ogóle skieruję tatę na to badanie..
Na wypisie ze szpitala (październik 2014) tata miał w zaleceniach wykonanie pełnej kolonoskopii po trzech miesiącach, gdyż przed operacją nie zbadano całego jelita ze względu na niedrożność. Jak tata poprosił o skierowanie na kolonoskopię (bo już czas), to Pani onkolog stwierdziła, że nie ma teraz potrzeby jej wykonywać i że będzie dopiero po zakończeniu chemii..
Jak to jest z tymi badaniami.. mamy prawo ich wymagać czy lepiej odpuścić? Czy rzeczywiście kolonoskopia w tym momencie nie ma żadnego sensu?
  Temat: Gruczolakorak odbytnicy
nostalgia

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 34972

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-27, 06:22   Temat: Gruczolakorak odbytnicy
dziękuję.. naprawdę bardzo dziękuję za wsparcie :*
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group