1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
mufaso83

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 10288

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-02-04, 19:13   Temat: Rak jajnika z przerzutami
Ciężko powiedzieć jaki jest powód wymiotów (zaczęły się po chemii?)co do leków naprawdę przekonaj mamę do ich brania, przecież jej ulżą, niepotrzebnie cierpi. Są też plasterki przeciwbólowe, ale najlepiej poprosić lekarza o inne, bardziej odpowiednie może specyfiki.
Na poprawę apetytu jest np Megalia http://www.doz.pl/leki/p2252-Megalia
co do wymiotów konkretnie spowodowanych przez chemię, moja Mamcia dostawała leki i wiem, że też musiała dostać mocniejsze, ponieważ jeden specyfik (nie pamiętam nazwy)nie działał. Wymioty trwały nawet do około 2 tygodni po wlewie, ale każdy przechodzi to inaczej. Jednak po zmianie leków, wymioty praktycznie całkowicie ustały. Dostawała dodatkowo przy wlewie specjalne zastrzyki plus tabletki. I tak, jak mówiła Mamcia, każdą chemię przechodziła coraz gorzej. Organizm jednak był osłabiony po kolejnych wlewach.
  Temat: Rak jajnika z przerzutami
mufaso83

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 10288

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-02-02, 11:13   Temat: Rak jajnika z przerzutami
witaj
jeżeli chodzi o leczenie, zapewne, zgodnie z zaleceniami, Teściowa otrzyma 3 cykle chemioterapii (chociaż czasami rozważa się podanie 6 cykli, jak u mojej Mamy), następnie zostanie wykonana cytoredukcja, czyli usuną wszystkie zmiany możliwe do usunięcia.
Musicie starać się zadbać o Teściowej kondycję, może spróbujcie Nutridrinków dostępnych bez recepty, ewentualnie dostępnych w aptekach środków w proszku, które można dodawać do jedzenia, a są bardzo kaloryczne. Wodobrzusze i zmiany na żołądku będą miały bardzo negatywny wpływ na apetyt i łaknienie. Moja Mamcia bardzo lubiła zupy krem.
Trzeba też pilnować, czy brzuch jest na bieżąco odbarczany.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group