1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
mufaso83

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 22189

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-11-26, 20:27   Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
Doskonale Cię rozumiem. zawsze jest nadzieja, i zawsze po kolejnym badaniu jakby ktoś skrzydła podcinał, że to jednak prawda. Ciężko jest się oswoić z taką diagnozą i przejść do porządku dziennego.
Nadzieja i wiara w cuda umiera ostatnia
tulam :tull: :/pociesza:/
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
mufaso83

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 22189

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-11-23, 19:33   Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
dokładnie, jak napisała Gaba. Dużo zależy od sprzętu, ale również lekarza. Stary aparat usg nie jest w stanie pokazać małych zmian.
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
mufaso83

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 22189

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-11-13, 18:28   Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
ale ja nie skrytykowałam tylko napisałam, że jest to dziwne. Gdzie tu słowa krytyki, że lekarz nie ma racji, tym bardziej, że terminy TK nie ustala lekarz? Wszyscy doskonale wiedzą, że terminy ustala po skierowaniu radiologia. No bez przesady. Chyba trochę na wyrost od razu najeżdżanie na mnie.
Ponadto, powtarzam to, co mojej Mamie zawsze mówi lekarz chemik. Nie było tu ani jednego słowa krytyki odnośnie lekarza!
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
mufaso83

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 22189

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-11-13, 17:26   Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
wiesz co, z tym TK to nie bardzo pasuje taki termin, bo standardem jest wykonanie kontrolnego TK odnośnie efektywności leczenia po 3 kursie, ale przed 4. Trzeba go wykonać tak, żeby wynik był na wizycie u chemika kwalifikującego do 4 wlewu. No tak mojej Mamie robią i lekarz tego bardzo pilnuje
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
mufaso83

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 22189

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-11-13, 14:04   Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
pamiętaj tylko, że cudownego leku na raka nie ma. Środki naturalne mogą wspomagać proces leczenia, jednak zanim je zastosujecie, zasięgnij porady lekarza. Niektore mogą bardziej szkodzić niz leczyć lub źle wplywać w połaczeniu z obecnym leczeniem
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
mufaso83

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 22189

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-11-13, 13:21   Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
nie dopisałam, że przerztuty do kości leczone są radioterapią
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
mufaso83

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 22189

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-11-13, 13:05   Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
chemia ma na celu spowolnienie procesu nowotworowego. Leczenie ma za zadanie wydłużenie/polepszenie jakości życia chorej. Oczywiście decyzja o leczeniu zawsze powinna sie opierać na wzięciu pod uwagę bilansu korzyści i ewentualnych skutków ubocznych terapii. Pamiętaj, że przy zaawansowanym nowotworze rak może zaatakować inne organy, dlatego między innymi podawana jest chemia paliatywna. Wiadomo, nie zatrzyma ona choroby, ale może ją na jakiś czas zahamować.
Przerzuty leczone są radioterapią, nie chemią. Ma ona na celu np.zmniejszenie bólu

[ Dodano: 2014-11-13, 13:08 ]
3 tygodnie na badanie TK to termin taki sobie. Moja Mama zawsze ma TK w ciągu dwóch tygodni i opis na następny tydzień. Tego pilnuje Jej lekarz onkolog. Lekarka wciąga Mamę na dzień badania TK na oddział i wtedy badanie jest szybciej, bo niejako idzie jako pacjentka leżąca w szpitalu. Na samym początku jak robiliśmy badania (TK czy MR) czas oczekiwania wynosił okolo miesiąca, dlatego lekarze na onkologii stosują taką praktykę
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
mufaso83

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 22189

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-11-12, 19:54   Temat: Rak piersi z przerzutami do kręgosłupa
justyna0392 napisał/a:
Przyszły wyniki z genetyki. Co one moga przedstawiac?
Czy choroba jest dziedziczna czy powstala samoistnie akurat u babci.
Czy moja mama i ja i siostra tez bedziemy musialy sie badać?



Jeżeli badania genetyczne były robione pod kątem nosicielstwa zmutowanego genu, to mogą one wyjaśnić przyczynę zachorowania Babci. Jeżeli będzie ona nosicielką tego genu, badaniom będą się musiały poddać córki (jednak moja znajoma była nosicielką i u niej przebadano również Jej syna, gdyż rak piersi może wystąpić u mężczyzn). Tak naprawdę wszystko się wyjaśni po otrzymaniu wyniku. Nie ma co na razie panikować, jednak proponuję lekturę o BARCA.

justyna0392 napisał/a:
Czy naprawde nie ma żadnej możliwości zeby to wszystko wyleczyc???


Przerzuty do kości oznaczają najwyższy stopień choroby i jest ona nieuleczalna. Mozna jedynie spowolnić proces choroby, jednak nie da się go na stałe zatrzymać. Jak pisała przedmówczyni, z przerzutami do kości można żyć, a leczenie może zapewnić dobrą jakość życia. Ważna jest odpowiednia opieka lekarska i leczenie.
Bardzo Ci współczuję, że choroba dotknęła Waszą rodzinę :tull:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group