1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chłoniak rozlany z dużych komórek B
mufan

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 10789

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-09-07, 10:07   Temat: Chłoniak rozlany z dużych komórek B
Ja mam PMBCL i byłem leczony DA-EPOCH i wcale nie były to Katowice. Chemioterapia to nie jest jakieś kosmiczne leczenie. Jeśli ordynator się zgodzi i ma doświadczonych lekarzy to może podać taka chemie praktycznie wszędzie. Więc to nie kwestia ośrodka tylko ograniczenia umysłowego często starych szefów przywiązanych do pewnych schematów. Podać CHOPA jest najprościej.

Ale nie o to chodzi.
Problem jest taki, że powinien być wybrany najlepiej wyposażony ośrodek nie ze względu na rodzaj chemii tylko dużego ryzyka rozpadu guza w tym przypadku, cały czas jest jeszcze zwiększone ryzyko żylnej choroby zatorowo-zakrzepowej z powodu połogu.
W Polsce NIE ma standardu leczenia PMBCL dlatego jest taka wolna amerykanka.
Dopuszczalne są 3 schematy:
R-CHOP najlepiej eskalacje co 14 dni.
DA-EPOCH
GMALL -- tutaj rzeczywiście Warszawa bo inne ośrodki boją się tej chemii ze względu na dużą toksyczność.

Brak jest ewidentnych dowodów, że GMALL jest lepsza od DA-EPOCH a toksyczność o wiele większa. Natomiast wstępne badania pokazują jednak trochę większą skuteczność w/w nad CHOPem w PMBCL.

Brak biopsji szpiku to jakaś całkowita porażka. Fakt PET sugeruje zajęcie...ale większość ośrodków zachodnich od zajęcia szpiku w trepanobiopsji warunkuje się podanie metotreksatu we wlewkach dokanałowych w celu profilaktyki CUN.

P.S. Jeśli będę przydatny w celu przekazania jakiś doświadczeń z PMBCL to można do mnie spokojnie pisać na skrzynkę. Sprawa jest świeża. Jestem dopiero miesiąc po radioterapii.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group