1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuca z przerzutami?
missy

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 13294

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-13, 22:33   Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuca z przerzutami?
Zgadzam się, że z opisu klatki piersiowej wynika, że to sprawa operacyjna. Co do reszty faktów to nie mogę dyskutować z opiniami lekarzy, nie mam po prostu kwalifikacji.
  Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuca z przerzutami?
missy

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 13294

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-13, 21:56   Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuca z przerzutami?
Cytat:
Jeśli wynik biopsji jest niejednoznaczny to jakie badanie byłoby teraz potrzebne aby wyjaśnić ostatecznie wątpliwości co do charakteru zmian w wątrobie i trzustce?

Pobranie większej ilości materiału do badania. Ale to już procedury bardziej inwazyjne, obarczone większym ryzykiem ( np. krwawieniem w przypadku wątroby). Tylko lekarz może ocenić czy to ma sens. Myślę, że wynik PET jest dla lekarza wiążący. Ogromnie mi przykro, że nie mogę napisać nic bardziej pozytywnego :-(
BAC miała ewentualnie dać odpowiedź na pytanie o konkretny rodzaj kom.nowotworowych w wątrobie i o rodzaj zmiany w trzustce - tak ja rozumiem zalecenie wykonania tego badania. Ale nie zmieniłoby to ogólnego planu podjęcia leczenia paliatywnego.
Ps. A propos obniżonej temp. to czujesz się znacznie gorzej z tego powodu? Dreszcze? Wyraźne, postępujące osłabienie?
  Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuca z przerzutami?
missy

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 13294

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-13, 20:35   Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuca z przerzutami?
Andy2105,
Czy nadal masz obniżoną temperaturę? Jak mierzysz?
Czy są jeszcze inne objawy?
Czy po chemii jadłeś i piłeś normalnie czy były problemy? Spróbuj się rozsądnie nawadniać, powinno podnieść to nieco temp. jeśli nie ma innych powodów.
Co do ogólnego rozpoznania i sposobu leczenia. Przede wszystkim PET mówi o guzie płuca z przerzutami do węzłów oraz silnym podejrzeniu niezależnego nowotworu trzustki z przerzutem do wątroby. Faktycznie BAC nie wykazała komórek nowotworowych - nie jest to metoda super dokładna, poza tym guz nowotworowy składa się z różnych komórek, również tych prawidłowych.
Nie umiem Ci powiedzieć czym dokładnie są zmiany w trzustce i wątrobie, ale ich wskaźnik wyłapywania znacznika w PET ( tzw. SUV) jest wysoki, wyższy nawet od tego w guzie płuca. Nie są to wartości przypisywane zmianom łagodnym. Również zmiany w kościach nie są opisane jako jednoznacznie zwyrodnieniowe.
Otrzymujesz schemat PG, cisplatyna i gemcytabina. Jeden z możliwych w cth paliatywnej dka ndrp. Zastanawia mnie ten wybór ( bo są też inne schematy) - nie wiem czy myślę słusznie, ale gemcytabina jest cytostatykiem podawanym również przy raku trzustki. Być może wybór obecnego schematu jest podyktowany podejrzeniem występowania u Ciebie dwóch różnych procesów nowotworowych i próbą zadziałania na dwóch polach. To tylko moje przypuszczenia.
Zdecydowanie są to pytania do lekarza prowadzącego.
Niemniej kwestia operacji płuca ( technicznie/torakochirurgicznie pewnie możliwa) traci sens w obliczu podejrzenia dwóch niezależnych nowotworów.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group