1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: nowotwór złośliwy nerki - Carinoma clarocellulare
marzena66

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4936

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-11-17, 17:02   Temat: nowotwór złośliwy nerki - Carinoma clarocellulare
Jagoda2017,
Raka leczy onkolog i powinnaś być pod Jego obserwacją. To, że do tej pory chodziłaś do urologa to też żadne przestępstwo, prawidłowo kontrolował, zlecał badania.
Jak onkolog zapyta to powiesz, że po operacji byłaś pod opieką urologa, bo robił operację, bo umawiał kontrolne wizyty i chciał Cię widzieć, nie powinno być z tego tytułu żadnych problemów.
Ja też (mąż - wątroba) korzysta z wizyt u hepatologa i onkologa, żaden nie robi z tego tytułu problemów tylko hepatolog zleca wyniki usg kontrolne i parametry watrobowe z krwi, natomiast onkolog zleca badania kontrolne w postaci TK i ewentualnie jak coś zgłaszamy to TK danego obszaru, bardziej dokładne mamy badania u onkologa.

Co do Twojego wyniku, to rzeczywiście są zmiany na wątrobie, małe więc i problem z dokładniejszą oceną. Radiolog sugeruje naczyniaki ale przy Twojej onkologicznej historii trzeba to wyjaśnić do końca. Zapewne ktoś bez onkologicznych przejść miałby te zmiany pod kontrolą, czyli za 3-6 miesięcy kolejne badanie kontrolne Tk w Twoim wypadku trzeba to sprawdzić na już, czyli RM, dokładniejszy do oceny zwłaszcza naczyniaków na wątrobie, powinien onkolog zlecić Ci te badania. Jeśli to naczyniaki to biopsji się nie robi i takie małe naczyniaki są tylko pod obserwacją.

pozdrawiam
  Temat: nowotwór złośliwy nerki - Carinoma clarocellulare
marzena66

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4936

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-08-16, 07:01   Temat: nowotwór złośliwy nerki - Carinoma clarocellulare
Jagoda2017 napisał/a:
Radiolog nie wypowiedział się co do charakteru guzka. Dlatego zupełnie nie wiem co o tym myśleć. Czy będą potrzebne dodatkowe badania ?

W sumie Radiolog powinien opisać czym zmiana według Jego oceny jest. W każdym badaniu Radiolog to co widzi innego niż zdrowe struktury powinien opisać.

Możesz z tym wynikiem iść do pulmonologa wtedy On na podstawie wyniku i obrazu będzie potrafił bardziej sprecyzować czym jest guzek, oczywiście musisz zaznaczyć, że masz onkologiczną przeszłość. Jeżeli lekarz uzna, że należy badać dalej zmianę to skieruje Cię na dalsze badania czy pobranie wycinka z guza lub też kolejne TK za 3-4 miesiące żeby sprawdzić czy zmiana w płucach ulega zmianie. Ja nie potrafię powiedzieć czym jest ten guzek, dla mnie jest za mało danych z opisu TK.
Jagoda2017 napisał/a:
Co do onkologa, niestety w Szczecinie wymagane jest skierowanie.

Skierowanie do onkologa nie jest potrzebne ale już do onkologa-chirurga jak najbardziej trzeba mieć.
Ty zarejestrowałaś się do Poradni Chirurgii Onkologicznej a to Ci już nie potrzebne bo jesteś po operacji i chirurg-onkolog Ci nie potrzebny. Powinnaś się zarejestrować do jakiegoś Centrum Onkologii, Poradni Onkologicznej, nie wiem co tam w Twoich Rejonach jest i udać się do onkologa, lekarza, który będzie miał ogólne prowadzenie Twojej choroby.

Tu masz link do Ośrodków/szpitali/przychodni onkologicznych i poszukaj/sprawdź co działa w Twoich rejonach.
http://www.onkomapa.pl//

pozdrawiam
  Temat: nowotwór złośliwy nerki - Carinoma clarocellulare
marzena66

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4936

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-08-15, 21:05   Temat: nowotwór złośliwy nerki - Carinoma clarocellulare
Jagoda2017 napisał/a:
cT1bNXMX

T1b -Guz o największym wymiarze > 4 cm i £ 7 cm, ograniczony do nerki
Nx - Nie można ocenić regionalnych węzłów chłonnych
Mx - Nie można ocenić przerzutów odległych

Jagoda2017 napisał/a:
Carinoma clarocellulare – 2 stopień wg Fuhrmana.

Rak jasnokomórkow. Fuhrman 2 oznacza stopień zróżnicowania komórek w badanym guzie. Skala Fuhrman jest 3 stopniowa.
Jagoda2017 napisał/a:
Na granicy cięcia układu kielichowo- miedniczkowego - nacieku nowotworowego nie stwierdza

To dobre informacje, bo oznaczają, że operacja była radykalna.
Jagoda2017 napisał/a:
Proszę napiszcie mi do kogo mam teraz iść z tym wynikiem,

Powinnaś być po operacji pod opieką onkologa. Miałaś raka i onkolog powinien Cie dalej prowadzić jak i zlecać wszystkie badania kontrolne.
Czy jesteś pod opieką onkologa?
Jagoda2017 napisał/a:
Pod czyją stałą opieką powinnam być i kto powinien mnie tam skierować?

Nikt nie musi Cię kierować, bierzesz całą swoją dokumentację medyczną i zapisujesz się do onkologa i On prowadzi dalsze Twoje leczenie a w Twoim wypadku kontrole/obserwacje/zleca badania/sprawdza
badania.
Jagoda2017 napisał/a:
że ta karta dotyczy wyłącznie zdiagnozowanego guza nerki, czy to jest prawda ? Czy przerzuty lub wznowy wymagają ponownie takiej karty, żeby cokolwiek przyspieszać w leczeniu raka ?

Tak, dostałaś kartę DILO, bo stwierdzono u Ciebie raka, zakończono leczenie i karta wygasa.
W przypadku nawrotu choroby nowotworowej pacjent może ponownie być objęty leczeniem w ramach szybkiej ścieżki onkologicznej na podstawie wystawionej nowej karty DiLO.
Jagoda2017 napisał/a:
czy ten wynik świadczy, że dzieje się coś złego
w moich płucach ?

A czy Radiolog opisał jakąś sugestię/wnioski odnośnie tego guzka?
Czy to jest cały opis TK?
To co napisałaś, jesli jest to wszystko to guzek nie wzmacnia się po podaniu kontrastu (było badanie z kontrastem, czy ze względu na nerki nie?.
Trudno powiedzieć czy jest to coś niepokojącego, na podstawie tego, zamieszczonego wyniku nie można właściwie nic powiedzieć jaki charakter ma owy guz. Może być pozapalny ale nie można z tego wyniku wyciągnąć jakiś wniosków.

pozdrawiam i witam na forum
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group