1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 54
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Proszę o interpretację
marzena66

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 36100

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-24, 20:12   Temat: Proszę o interpretację
andorka,

Przyjmij wyrazy współczucia, bardzo mi przykro ::rose::

Zrobiłaś wszystko co mogłaś i co potrafiłaś, niestety u męża ta choroba postępowała bardzo szybko. Mąż już nie cierpi.
  Temat: Proszę o interpretację
marzena66

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 36100

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-22, 19:02   Temat: Proszę o interpretację
andorka napisał/a:
że to jest jednak krwawienie z przewodu pokarmowego i że jest bardzo źle

A jednak?, mówiłam, że lekarz musi męża ocenić, nie wszystko da się przez internet.

Trudno cokolwiek napisać bo nie wiadomo od czego to krwawienie, czy leki pomogą ale jak nawet to już na dłuższy czas nie da się poprawić stanu męża albo nawet i wcale i może to być już bardzo źle jak mówi doktor. Powinnaś się nastawić na wszystko.

:tull:
  Temat: Proszę o interpretację
marzena66

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 36100

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-21, 21:09   Temat: Proszę o interpretację
andorka napisał/a:
ale skąd wysoka temperatura

Andorka przyczyn może być wiele, pierwsza to temperatura przy chorobach nowotworowych raz jest raz nie ma, może dochodzić nawet do 38 stopni. Druga sprawa jakaś infekcja, może zapalenie płuc, przy męża chorobie o to bardzo szybko, może jakieś ogólne zakażenie organizmu, może stan krótko przed tym co nieuniknione. Mąż jest na oddziale paliatywnym i trzeba zobaczyć co jeszcze się dzieje oprócz tego co napisałaś, jakieś inne dolegliwości, problemy z oddawaniem moczu?, jakieś bóle, coś innego, lekarz to powinien ocenić, nam jest trudno.

pozdrawiam
  Temat: Proszę o interpretację
marzena66

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 36100

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-21, 18:16   Temat: Proszę o interpretację
andorka napisał/a:
czarne zabarwienie prawdopodobnie od tego że bierze żelazo

A to jak mąż bierze żelazo to na pewno od tego stolce są ciemne. Tak przerażająco pisałaś o stanie męża, że myślałam, że coś się dzieje poważnego ale jeśli żelazo mąż przyjmuje to mamy rozwiązanie ciemnego stolca. Musisz pisać o takich rzeczach, bo skąd my mamy wiedzieć jakie mąż przyjmuje leki.
andorka,
Nie wiem co będzie i kiedy będzie ale zapewne mąż zbliża się do końca swojej drogi.

Dużo sił Ci życzę. Ja wiem, że na pewno się denerwujesz ale mąż jest w dobrych rękach i tam nie pozwolą Mu cierpieć a to jest w tej chwili najważniejsze.

:tull:
  Temat: Proszę o interpretację
marzena66

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 36100

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-18, 21:00   Temat: Proszę o interpretację
andorka,

powinnaś wezwać lekarza i to szybko, pogotowie, to najprawdopodobniej krwawienie, jeszcze mąż nieprzytomny. Jeśli mąż jest w domu to wzywaj pogotowie, nie czekaj.

Trzymaj się
  Temat: Proszę o interpretację
marzena66

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 36100

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-14, 16:33   Temat: Proszę o interpretację
andorka,
Na to wygląda, że jest jeden przerzut w mózgu, reszta zmian to zmiany związane z wiekiem i naczyniowe.
andorka napisał/a:
lekarz od chemii powiedział że to koniec jego leczenia.

W takim wypadku niestety ale przerywa się leczenie, nic nie daje, pojawiają się nowe zmiany albo nie cofają już istniejące to leczenie nie przynosi efektów i nie naraża się pacjenta na dalsze uciążliwe leczenie.
andorka napisał/a:
ał skierowanie na radioterapię ale czy pacjenta takiego będą naświetlać to nie wiem.

Chodzi zapewne o naświetlanie mózgowia, prawidłowe postępowanie i powinno się to zrobić jeśli są przerzuty do OUN tylko pytanie czy maż do tego będzie się nadawał, my tego nie ocenimy, musi na to pytanie odpowiedzieć lekarz.
Nie wiem jak jest ze sterydami, trzeba sprawdzić i zapytać lekarza czy dawki są prawidłowe, czy nie trzeba zwiększyć, dopytaj.
andorka napisał/a:
Jeszcze spuchła mu ręka z tej chorej strony, co to może być i czy robić np masaż limfatyczny

Nie wiem co, może gdzieś guz uciska, wstrzymaj się z masażem, porozmawiaj jutro o tym z lekarzem bo nie zawsze masaż w chorobie nowotworowej jest wskazany.

pozdrawiam
  Temat: Proszę o interpretację
marzena66

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 36100

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-15, 22:56   Temat: Proszę o interpretację
andorka napisał/a:
a jak długo działają

Dość długo, trudno mi określić, bo sterydy nie wyleczą choroby podstawowej i tu nie wiemy jak to będzie szybko postępowało ale sterydy utrzymują dość dobrze, dodając jakiś sił choremu.

pozdrawiam
  Temat: Proszę o interpretację
marzena66

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 36100

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-15, 19:23   Temat: Proszę o interpretację
andorka napisał/a:
Mam pytanie co dają sterydy,

Stawiają na jakiś czas na nogi, dają powera, sterydy likwidują obrzęki mózgu, działają przeciwzapalnie. Oczywiście mają też skutki uboczne np. w postaci ogromnego apetytu, tycia, bóli nóg ale uważam, że przy chorobie męża wskazane.

pozdrawiam
  Temat: Proszę o interpretację
marzena66

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 36100

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-13, 22:13   Temat: Proszę o interpretację
andorka,
Psycholog i antydepresanty na pewno nie zaszkodzą bo raczej z Twoich postów wynika, że mąż jest bardzo załamany i poddał się ale to już oceni psycholog i miejmy nadzieję, że coś zaradzą. Zrobią też badania więc i tutaj się dużo wyjaśni.

pozdrawiam
  Temat: Proszę o interpretację
marzena66

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 36100

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-10, 14:40   Temat: Proszę o interpretację
andorka napisał/a:
Mają mu zrobić badania

To jest rozwiązanie. Powiedz o wszystkich dolegliwościach męża i o tym, że nie chodzi od dłuższego czasu też, może lekarze coś pomogą i wyciągną od męża dlaczego tak się poddał, może jakiś psycholog by z mężem porozmawiał.

pozdrawiam
  Temat: Proszę o interpretację
marzena66

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 36100

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-10, 06:27   Temat: Proszę o interpretację
andorka,
Podczas chemioterapii wielu osobom, które do tej pory miały nadciśnienie, ten problem się normuje i trzeba leki odstawić.
Jak najbardziej przyczyna osłabienia może być od leków na ciśnienie, zbiły zbyt mocno i męża osłabiło. Trzeba będzie to kontrolować i raczej odstawić. Ciśnienie niskie i żeby organizm dotlenić serce wali jak oszalałe, pompując krew do całego organizmu.

Koniecznie trzeba to wyregulować bo może to być główna przyczyna męża samopoczucia. Nie wiem czy nie lepiej wizyta u kardiologa żeby uregulować sprawy ciśnienia, pulsu, może warto jeszcze sprawdzić serce, (echo serca), czy chemia nie poczyniła jakiegoś uszczerbku.

pozdrawiam
  Temat: Proszę o interpretację
marzena66

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 36100

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-09, 20:21   Temat: Proszę o interpretację
andorka,
Mężowi może się kręcić w głowie od zmiany ciśnienia, całymi dniami leży/śpi a później mały wysiłek (wędrówka do toalety) i może być i taki efekt, to ta lepsza wersja, druga niestety gorsza, nie można wykluczyć przerzutów do OUN. A czy są jakieś objawy typu ból głowy, splątanie, mylenie pojęć?

A ja u męża morfologia?, nie ma tutaj jakiś spadków/anemii?

pozdrawiam
  Temat: Proszę o interpretację
marzena66

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 36100

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-09-23, 16:50   Temat: Proszę o interpretację
andorka,
Ogólnie nie ma przeciwwskazań do chemii i brania antybiotyku ale różnie może być, raczej wszystko zależy jakie będą wyniki przed podaniem chemii (morfologia) i oczywiście trzeba powiedzieć o antybiotyku lekarzowi.

Może istnieje możliwość zadzwonienia i dopytania się czy przy antybiotyku możecie przyjechać na chemię.

pozdrawiam
  Temat: Proszę o interpretację
marzena66

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 36100

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-09-08, 21:05   Temat: Proszę o interpretację
andorka napisał/a:
jak mam go zmobilizować przecież tym sobie szkodzi - przez to będzie coraz słabszy

No nie da się ukryć, że tak, osłabiają się mięśnie, krążenie słabsze. Na siłę męża "nie wypędzisz" z łóżka, to On musi tego chcieć, możesz tylko mobilizować, może coś zaproponuj żeby Ci pomógł zrobić, może próbuj wyjść z Nim na mały spacer, chociaż na ławkę przed domem.
Zapytaj się wprost, czy tak się źle czuje, że nie może wstać, czy nie chce Mu się wstać, niech mąż określi dlaczego tak Mu wygodnie w tym łóżku. Może mąż wpadł w depresję i stracił chęci do walki?, może trzeba jakieś leki antydepresyjne wdrożyć żeby męża opuściły lęki i zmobilizowały do działania/ruchu.

Nie wiem co jeszcze podpowiedzieć, bo jeśli sam pacjent nie chce walczyć to nic nie da rady zrobić na siłę.

pozdrawiam
  Temat: Proszę o interpretację
marzena66

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 36100

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-08-18, 22:25   Temat: Proszę o interpretację
andorka napisał/a:
o może być tego przyczyną i co można zrobić

Cytat:
Niedokrwistość oznacza zmniejszenie stężenia hemoglobiny poniżej dolnej granicy warto-
ści przyjmowanych za prawidłowe (kobiety — 12–14 g/dl; mężczyźni — 14–18 g/dl).
Niedokrwistość może być pierwszym objawem we wczesnym stadium rozwoju nowotworu,
ale częściej występuje w zaawansowanej chorobie. U około 20–60% wszystkich chorych
na nowotwory niedokrwistość stanowi klinicznie istotny problem, przy czym jej częstość zależy
od zaawansowania — w I, II oraz III–IV stopniach zaawansowania niedokrwistość wystę-
puje odpowiednio u około 25%, 33% i 45% chorych.

Cytat:
Aktualne wskazania do przetoczenia koncentratu krwinek czerwonych u chorych na nowotwory
są ograniczone, ponieważ szybki, choć krótkotrwały efekt może nie równoważyć
ryzyka powikłań poprzetoczeniowych, zakażeń wirusowych, reakcji alergicznych lub wtórnej
immunosupresji. Bezwzględnym wskazaniem do przetoczenia koncentratu krwinek czerwonych
jest wstrząs hipowolemiczny w wyniku utraty krwi oraz każdego stopnia niedokrwistość,
której towarzyszą nasilone objawy kliniczne wymagające natychmiastowej korekty stężenia
hemoglobiny.

http://www.onkologia.zale...spomagajace.pdf
Mąż musi jeść produkty, które mają dużo żelaza, nie wiem czy Mu to pomoże na wzrost hemoglobiny, to jest na dwoje babka wróżyła, organizm sam musi walczyć a z tym może być niestety różnie, jest to wina oczywiście choroby.

pozdrawiam
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group