1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8317

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-01-02, 21:31   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników
Poczytaj proszę o metodach leczenia od str. 81 i jak będziesz miała pytania to pytaj
http://www.onkologia.zale...%20oplucnej.pdf

pozdrawiam
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8317

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-01-02, 20:42   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników
yeneffer_20 napisał/a:
Przykro mi że znowu muszę prosić o pomoc

To nam jest przykro, że choroba nie ustępuje, Ty jak masz pytania, pytaj śmiało, forum ma pomagać, taka jego rola.
No niestety wynik nie jest optymistyczny, jest niestety ponownie proces nowotworowy w części prawej płuc.
yeneffer_20 napisał/a:
Co możemy zrobić dalej?

Nie znalazłam w Twoim wątku wyniku hist.pat. albo nie widzę albo nie wstawiłaś, przypomnij proszę jakiego mama ma raka płuc?. drobnokomórkowy, niedrobnokomórkowy?

pozdrawiam
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8317

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-28, 20:56   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników
yeneffer_20 napisał/a:
da skierowanie na scyntygrafię kości..

Czyli nie konkretnie MR głowy żeby sprawdzić czy tam jest przerzut tylko chce sprawdzić cały kościec?
A co doktor powiedziała na wynik, czy według Niej to przerzut czy nie?

pozdrawiam
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8317

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-27, 22:20   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników
yeneffer_20,

Jak pisałam wcześniej, nie wiem czy lekarz zdecyduje się zrobić MR czy stwierdzi, że przyjmowana przez mamę chemia zadziała na ewentualny przerzut do OUN, jeśli to rzeczywiście przerzut jest.

Możecie próbować prosić o MR głowy.

pozdrawiam
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8317

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-27, 21:06   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników
yeneffer_20,
Trudno jednoznacznie powiedzieć co to jest.
Zgadza się, że przy osteoporozie jest rozrzedzenie kości, również niewielkie rozrzedzenie nie jest niczym groźnym, no ale u Was mamy chorobę nowotworową i takie zmiany mogą budzić jakiś niepokój. Obraz nie wygląda źle, właściwie oprócz tej jednej zmiany nie ma nic niepokojącego.

Czy mama ma jakieś objawy, które mogłyby sugerować przerzuty do OUN? utrata pamięci, zapominanie, mylenie faktów, bóle i zawroty głowy, mdłości?

pozdrawiam
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8317

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-27, 12:25   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników
yeneffer_20,

Nie wiem czy lekarz zdecyduje się w tej chwili na dodatkowe badania zmian w OUN, podejrzewam, że nie. Mama przyjmuje chemioterapię i ona powinna działać i na przerzuty. Może lekarz dopiero zrobić komplet badań wtedy kiedy zostanie przyjęta chemia i trzeba będzie sprawdzić standardowo czy działanie chemii było skuteczne czy nie.

pozdrawiam
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8317

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-26, 10:19   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników
yeneffer_20 napisał/a:
skierowała ja na TK glowy gdzie w wyniku wyszlo ognisko rozrzedzonej struktury kostnej

Mogą to być niestety przerzuty zwłaszcza, że mamy do czynienia z chorobą nowotworową ale może być zupełnie coś mniej niepokojącego.

Jak Radiolog opisał daną zmianę bo powinien zasugerować co według Niego obraz przedstawia.

pozdrawiam
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8317

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-23, 19:54   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników
Cytat:
Mam nadzieję że to nie jest przerzut.

Kiedy robiono TK, była informacja, że jest zmiana na wątrobie, radiolog nie sprecyzował co to jest, zaproponował sprawdzenie w badaniu usg. W usg stwierdzono najprawdopodobniej torbiele. Niby nic niepokojącego według opisów nie jest sugerowane, nie mówi się o przerzucie. Jeśli lekarz da Wam skierowanie na TK jamy brzusznej to zapewne byłoby to bardziej czytelne ale lekarz może uznać, że na chwilę obecną nic tam niepokojącego się nie dzieje i nie ma podstaw do takiego badania.

Spokojnie nie potęguj w sobie strachu. Niech mama zrobi badanie, które ma zaplanowane bo to podstawa do dalszych kroków.

pozdrawiam
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8317

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-23, 18:56   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników
W przedstawionych wynikach jest napisane C34.9 Nowotwór złośliwy (oskrzela lub płuco, nie określone)

Jest to oznaczenie choroby. A numer C34.9 to symbol w klasyfikacji chorób - nowotwór złośliwy płuca lub oskrzela.
Nigdzie nie jest napisane, że u mamy jest rak płaskonabłonkowy to dopiero można stwierdzić na postawie badania histopatologicznego a takowe u mamy nie było chyba robione, bo takiego wyniku nie zamieściłaś, czy mam rację?
We wtorek będzie zatem bronchoskopia, żeby pobrać materiał do badań, tak ja uważam, chyba że jakiegoś wyniku tu nie zamieściłaś i wiecie już jaki to rak?

yeneffer_20 napisał/a:
Czy możliwe jest że np. będzie to od razu operacja?

Operacja płuc jest poważnym zabiegiem więc chyba by mama była o tym uprzedzona.

pozdrawiam
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8317

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-23, 16:36   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników
yeneffer_20,

Wygląda to rzeczywiście na raka płuc, jak bronchoskopia się powiedzie będzie dopiero wiadomo jaki to rodzaj. Musicie uzbroić się cierpliwość i poczekać na wynik hist.pat. wtedy będzie dalsze działanie.
Na razie badania pokazują, że guz jest umiejscowiony tylko w lewym płucu, prawe jest czyste, jama brzuszna tez czysta, o węzłach chłonnych też się nic nie doczytałam, to są pozytywne informacje.

yeneffer_20 napisał/a:
zy będzie możliwa operacja?

Nie wiem, trudno mi jest to oceniać ale wydaje mi się, że chyba jest możliwość resekcji, musi się wypowiedzieć torakochirurg.
yeneffer_20 napisał/a:
jakie są rokowania,

Po pierwsze nie wiemy jaki to rodzaj raka, po drugie patrząc na statystyki możemy się tylko zdołować więc lepiej na nich nie bazować, bowiem każdy pacjent inaczej reaguje na leczenie, każdy ma inny organizm, u jednych choroba postępuje szybciej u innych wolniej i jeśli jest możliwość operacyjnego usunięcia zmian, zawsze są większe szanse na zdrowie. Za wcześnie żeby mówić o rokowaniach.

pozdrawiam i witam na forum.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group