1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
marzena66

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 18166

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-18, 17:24   Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
Magdalena_k_wwy,
Dbajcie, żeby tato nie cierpiał i bądźcie razem, teraz to jest najważniejsze.

Sił życzę :tull:
  Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
marzena66

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 18166

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-16, 17:41   Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
Magdalena_k_wwy napisał/a:
Nie oddamy taty do szpitala, nie będzie mimo to uporczywej terapii. Jest dużo miłości i robimy wszystko żeby ulżyć


I tego się trzymajcie, żeby ulżyć i nie ratować na siłę bo tego ratunku już nie ma, przykro mi. Nie męczcie taty dodatkowymi kroplówkami, czy dodatkowymi badaniami, to wszystko już ponad Jego siły a kroplówki jak tu na forum wielokrotnie było pisane w niektórych sytuacjach już nie pomogą, są niepotrzebne, wręcz mogą przedłużyć cierpienie.

Teraz miłość, bliskość i ulga w cierpieniu to najważniejsze co możecie tacie dać.

pozdrawiam ciepło.
  Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
marzena66

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 18166

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-14, 21:34   Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
Magdalena_k_wwy napisał/a:
Jak to wszystko napisałam i przeczytałam jeszcze raz to uświadomiłam sobie ze sama się chyba oszukuje. Prawda? Zaczyna się "ten" proces prawda?


Madziu droga sama widzisz jak to wszystko postępuje, jak tato się zmienia, co dochodzi, jak pogarsza się taty stan. Ty jesteś najlepszym obserwatorem taty, bo jesteś z Nim na co dzień. Na pewno objawy, które opisujesz są niepokojące i na pewno jest bliżej niż dalej, przepraszam za szczerość ale pytasz o to.

Z tym zasinieniem też jest różnie, częściej jest a czasami nogi i ręce robią się bardzo zimne. To oddychanie jest może niepokojące, skoro takie ciężkie ale na razie nie musi oznaczać najgorszego.
Magdalena_k_wwy napisał/a:
Dostaniemy jeszcze wspólne święta czy raczej się nie nastawiac?

Nie wiem, to długo i krótko zarazem a w tej chorobie to czasami dni są decydujące i wszystko z dnia na dzień może się zmienić. Musisz się w chwili obecnej już liczyć ze wszystkim.
Przykro mi, że nic pocieszającego nie napisałam.

pozdrawiam ciepło.
  Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
marzena66

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 18166

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-10, 17:40   Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
Magdalena_k_wwy,
Tak Madziu, dzięki wspaniałym ludziom z HD dajemy radę opiekować się naszymi najbliższymi, ja też będę swojemu HD wdzięczna do końca.

Magdalena_k_wwy napisał/a:
Ale za to deprecha pełna gęba. On już nie chce, ma dość, płacze -

Porozmawiałabym z lekarzem i może lepiej wdrożyć tacie jakiś antydepresant czy jakiś lek uspokajający choćby hydroksyzynę niż ten lek co tato miał ostatnio na te omamy, ale to do rozważenia przez lekarza, co lepsze.

Magdalena_k_wwy napisał/a:
Zalecila TK głowy bo mogło dojść do udaru bądź przerzutu.

Mogą być przerzuty bo opisywane przez Ciebie zachowanie jest niepokojące, ale bez wyniku to tylko gdybanie.

Magdalena_k_wwy napisał/a:
Jednak bardziej się boję o Tatę, mogę go zarazić?

Na wszelki wypadek gdybyś była bardzo potrzebna to załóż sobie maseczkę (kupisz w aptece) w jakiś sposób zabezpiecza.

pozdrawiam
  Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
marzena66

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 18166

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-09, 16:41   Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
Magdalena_k_wwy napisał/a:
Chciałabym wiedzieć skąd ta nagła zmiana? Co się dzieje?


A zmniejszyliście jak lekarz kazał ilość morfiny?
Może morfina plus lek na wyciszenie taty spowodowały taką a nie inną reakcję, czyli omamy, otumanienie, osłabienie, dziwne zachowanie.

pozdrawiam
  Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
marzena66

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 18166

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-07, 23:06   Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
Magdalena_k_wwy,

A może tato ma przerzuty do mózgu?
Magdalena_k_wwy napisał/a:
Czy jak organizm się wysici haloperidolem to choć trochę mu to ustąpi?

Zazwyczaj tak jest, że organizm jak nasycony jakimś lekiem, to lepsze działanie.
Magdalena_k_wwy napisał/a:
Czy w ogóle to może być stan przejściowy i mu się poprawi?

Nie wiem a może to zbliżający się koniec.

pozdrawiam ciepło.
  Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
marzena66

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 18166

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-07, 17:40   Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
Magdalena_k_wwy napisał/a:
Panie z HD kazały podać ponownie haloperidol.

Nie znam tego leku, wklejam to co wyczytałam z ulotki

"Dorośli. Początkowo w przypadku objawów umiarkowanych 1,5–3 mg 2–3 ×/dobę, w przypadku objawów nasilonych oraz u pacjentów niereagujących na lek 3–5 mg 2–3 ×/dobę. W razie konieczności lekarz zaleci zwiększenie dawki stopniowo do 30 mg/dobę. Po osiągnięciu efektu terapeutycznego dawkę można stopniowo zmniejszać do najmniejszej skutecznej dawki podtrzymującej, zwykle 5–10 mg/dobę."

czyli to co powiedziały panie z HD ma potwierdzenie, myślę, że spokojnie możesz tacie podać lek, tato rosły mężczyzna.

pozdrawiam, trzymaj się.
  Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
marzena66

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 18166

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-03, 17:09   Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
Magdalena_k_wwy napisał/a:
Ps. Do lekarza psychiatry na NFZ - miesiąc w kolejce, prywatnie - 5h w kolejce... A tata (jak to faceci) do psychiatry nie za bardzo chce iść...


Jakiś lek uspokajający i lekarz rodzinny wypisze.
Magdalena_k_wwy napisał/a:
Czy lekarz rodzinny może skierować w takiej sytuacji na TK ? RTG ? Badanie krwi (tylko jakie i po co?) Co mam mu powiedzieć?....

Lekarz rodzinny na TK może skierować tylko prywatnie, RTG może dać. Co do badań z krwi to ewentualnie morfologia, OB, CRP.

Tylko trzeba pomyśleć o tym żeby taty zbyt często nie naświetlać, każde takie badanie to promieniowanie co nie jest obojętne, muszą być do tego wskazania dla ciekawości się tych badań nie robi. To jest tylko moja rada a Wy zrobicie oczywiście po swojemu.
Magdalena_k_wwy napisał/a:
Co mam mu powiedzieć?....

komu? lekarzowi, tacie?
Magdalena_k_wwy napisał/a:
uważam że to placebo

i zapewne tak jest ale chorzy i rodzina łapie się często wszystkiego a tato ma nadzieję, że pomoże. Może zróbcie po prostu morfologię, żeby tato poczuł, że coś się robi i jak to wygląda po podaniu tych zastrzyków, choć ja w nie nie wierzę ale to ja.

Magdalena_k_wwy napisał/a:
Hospicjum - czas oczekiwania 3m-ce.

A jesteście już zapisani, tylko na wizytę tyle trzeba czekać? Jak jesteście zapisani to trzeba dzwonić/podejść, poprosić, że tato strasznie cierpi bólowo i prosicie o tą pierwszą wizytę żeby ustawić leki przeciwbólowe. Jak macie w pobliży Poradnie leczenia bólu to może tam można szybciej i też ustawią leki przeciwbólowe.

pozdrawiam
  Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
marzena66

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 18166

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-09-21, 18:03   Temat: Gruczolakorak płuca z przerzutami do kręgosłupa
Ola Olka napisał/a:
Może dobrze by było poradzić się dodatkowo psychologa i poprosić żeby tacie coś silniejszego (antydepresanty?) przepisał na złagodzenie tych stresów?


Psycholog nie przepisuje leków tylko psychiatra.

Magdalena_k_wwy napisał/a:
Dostaliśmy NASEN ale jakoś się boje....... Co radzicie?

A lek ten przepisał lekarz? wie jakie leki tato przyjmuje?
Magdalena_k_wwy napisał/a:
Dajemy mu 25 mg hydroxyzyny, ale to nie wystarcza.

Hydroxyzyna jest bardzo słabym lekiem, nawet dawka 25 mg, trochę uspokaja, nawet dobrze usypia ale jak widać nie na każdego działa.

Można poprosić lekarza czy to psychiatrę czy rodzinnego o jakiś antydepresant ale ten zacznie działać dopiero po ok. 3 tyg. albo silniejszy lek typowo przeciwlękowy, będzie tatę wyciszał a i pomoże na sen.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group