1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuca z przerzutami?
marzena66

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 13294

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-18, 21:23   Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuca z przerzutami?
:uhm!:
  Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuca z przerzutami?
marzena66

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 13294

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-18, 20:02   Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuca z przerzutami?
Andy2105 napisał/a:
Nie znam też odpowiedzi na pytanie o to w jaki sposób na rozwój nowotworu wpłynęłaby operacja


Wiadomo, że operacja daje większe szanse. Jednak jak lekarze sądzą, że to przerzut to nie bardzo chcą operować, bo w sumie jaki jest w tym sens. I tak rak już sieje się po organizmie, komórki rakowe nie będą widoczne w badaniach ale krążą już. Nie wiem, może jak u Ciebie ta zmiana na wątrobie jest trudna do oceny to może lekarz pokusiłby się o wycięcie i zbadanie.
Dlaczego napisałam o hepatologu, ponieważ mój mąż miał guza na wątrobie, wszystkie badania wskazywały na HCC, hepatolog oglądał badania TK, usg, nie tylko przeczytał wynik ale oglądał dokładnie płyty z badań i dał nam jakąś mała nadzieję, że w jego ocenie nie wygląda to na ten rodzaj raka.
Nie wiem czy w Twoim wypadku, hepatolog pomoże ale skoro zajmuje się wątrobą, to zna różne przypadki, po drugie to chodzi o Twoje zdrowie/życie więc warto pokusić się o jakiegoś dobrego fachowca i zasięgnąć dodatkowej opinii.
Andy2105 napisał/a:
Chemię przecież można brać również po operacji.

Można
Masz jakieś wsparcie w rodzinie?, ktoś jest z Tobą, pomaga jak trzeba?

pozdrawiam ciepło.
  Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuca z przerzutami?
marzena66

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 13294

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-18, 17:17   Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuca z przerzutami?
Andy2105,

Trudno doradzić z biopsją, miałeś już ją. Biopsja nie zawsze daje prawdziwy obraz, lekarz może nie trafić w miejsce zmienione chorobowo. Możesz się zdecydować na biopsję jeszcze raz ale nikt nie da Ci zapewnień, że wyjdzie wynik.

Raczysko z płuc lubi się przerzucać do wątroby i ponieważ jest niejednoznaczny obraz wątroby to lekarz upiera się, że to jednak przerzut i dlatego daje chemię paliatywną.
Możesz iść do innego onkologa tylko co on wymyśli jak radiolog nie określił do końca co jest w wątrobie, może jakiś dobry hepatolog przyjrzałby się Twojej wątrobie, wynikom, niezależnie od Twojego leczenia, przecież to specjalista od wątroby.

pozdrawiam
  Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuca z przerzutami?
marzena66

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 13294

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-12, 18:55   Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuca z przerzutami?
Andy2105,

Niewiele pomogę w sprawie lekarzy. My również korzystaliśmy z opieki szpitala o którym napisał Marcin J,
Mój mąż miał operację, usunięcie guza wątroby i miał właśnie w tym szpitalu. Pierw badania zrobił hepatolog a później trafił na chirurgię i transplantologię tego właśnie szpitala.

pozdrawiam
  Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuca z przerzutami?
marzena66

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 13294

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-12, 09:58   Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuca z przerzutami?
Andy2105,
Andy2105 napisał/a:
Oj, widzę, że chyba albo za skomplikowany przypadek lub też za zbyt typowy,


To nic z tych rzeczy, tylko nie zawsze na forum jest osoba, która zna się w temacie. Moderatorzy zanim odpiszą, muszą dokładnie prześledzić informacje, Ich praca jest tylko lub aż wynikiem niesienia pomocy i dobrego serca, więc spokojnie poczekaj.

Andy2105 napisał/a:
Czy w trakcie chemioterapii mogą być wykonywane badania usg z podaniem kontrastu (chodzi o watrobę)?


przy usg nie podaje się kontrastu tylko przy TK, Rezonansie i jeszcze paru badaniach.
Andy2105 napisał/a:
1. Czy w świetle wyników badań, które załączam poniżej, jest możliwe, że lekarz mógł się pomylić


Trudno tu wyrokować czy to przerzut, czy nic niepokojącego ale zawsze kiedy mamy do czynienia z rakiem jest obawa, że każda zmiana może być przerzutem. Biopsja cienkoigłowa nie zawsze daje wynik, lekarzowi nie uda się trafić w dane miejsce w którym mogą znajdować się komórki rakowe.

Ja bym drążyła temat, czy wątroba i trzustka ma przerzuty czy tylko są to zmiany mało istotne. ile przyjęłaś chemii i kiedy masz mieć badania kontrolne żeby stwierdzić, że chemia pomaga?

Dobrze by było gdybyś wstawiła opisy z badań, które posiadasz, wtedy łatwiej naszym fachowcom jest ocenić sytuację lub pokierować co dalej.
To tyle z mojej skromnej wiedzy i bardzo mi przykro, że musisz się zmagać z tak trudnym przeciwnikiem, trzymam kciuki za pomyślność i sił życzę.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group