1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby -prośba o poradę
marzena66

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10333

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-12-15, 05:50   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby -prośba o poradę
dtg,

Niestety choroba jest zaawansowana i wątroba się nie regeneruje, jak widać wyniki wątrobowe niewiele się poprawiły, do tego jest żółtaczka, która niszczy wątrobę i zatruwa organizm a to z kolei będzie mamę osłabiało, powodowało brak apetytu. Leki chyba niewiele tutaj pomogą, przykro mi, może trochę kroplówki pomogą mamie ale też nie jestem tego taka pewna.

dtg, widzę, że nasza rada dotycząca hospicjum bardziej Cię wystraszyła a niesłusznie. Zobaczysz z czasem sam, że Ich pomoc to coś co jest nieocenione. Na pewnym etapie choroby, szpitale, pogotowia nie chcą już udzielać pomocy a jak to zrobią to doraźnie i zostajemy z problemem sami, hospicjum jest zawsze, kiedy Ich potrzebujemy a mamie taka pomoc będzie potrzebna. To są nasze rady z serca, przeszliśmy to wszystko na własnej skórze, ja w chwili obecnej znowu to przeżywam i wiem, że gdyby nie pomoc hospicjum to dziadek wył z bólu, choroba go wykańczała a tak chodzi, śmieje się i jest w pełni sił mimo, że raka ma rozsianego.
Oczywiście zrobicie to co uważacie za stosowne i co dla Waszej mamy jest najlepsze, to Wasza decyzja.
Nie wiem czy mamie zregeneruje się wątroba, ale przy takich wynikach słabe są szanse na podanie chemii.
Nie odbierz mojego posta negatywnie, po prostu piszemy tutaj na forum prawdę, bez owijania w bawełnę, nie można pisać będzie dobrze jak widać, że na tą chwilę tak nie jest.

Gorąco pozdrawiam.
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby -prośba o poradę
marzena66

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10333

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-12-12, 15:12   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby -prośba o poradę
aleksandra82,

Jak można dowiedzieć się z forum różnie. Do nas np. lekarz i pielęgniarka przychodzili raz w tygodniu. Miałam do nich telefony i jak coś się działo niepokojącego to mogłam dzwonić o każdej porze, albo udzielali pomocy przez telefon albo przyjeżdżali lub kazali wzywać pogotowie jeśli taka pomoc była potrzebna. Oprócz tego można wypożyczyć sprzęt z hospicjum typu łóżko takie specjalne dla obłożnie chorych, materac przeciwodleżynowy, koncentrator tlenu itp. Może przyjść wolontariusz, psycholog do domu. Tak było u nas, to na prawdę nieoceniona pomoc i chyba tylko dzięki nim nie załamałam się do końca a mama miała zapewnioną godną opiekę. Lekarz wypisze recepty, ustali sposób leczenia, pomoże w większości dolegliwości żeby ulżyć w cierpieniu, osłuchają, zmierzą ciśnienie, podadzą kroplówkę jak potrzeba, założą cewnik jak potrzeba, porozmawiają, wesprą.

Wytłumacz mamie, że taka pomoc lekarska to nie ostateczność ale pomoc, która jest Wam obu potrzebna.

pozdrawiam
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby -prośba o poradę
marzena66

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10333

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-12-11, 23:04   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby -prośba o poradę
aleksandra82,

Mama może czuć się "zakręcona" od plastrów. Obejrzyj gałki oczne mamy, zazwyczaj przy żółtaczce białka robią się żółte, skóra również ciemnieje, jak opalona. Mama niestety ma kiepskie wyniki wątrobowe oraz przerzuty w wątrobie i to może powodować jej upośledzenie, choroba postępuje.

Załatw hospicjum domowe, będziesz miała o wiele łatwiej a mama zapewnioną opiekę.

pozdrawiam ciepło.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group