1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: RAK PECH. ZÓLCIOWEGO, TOMOGRAF Z OPISEM, CZY TO WYROK?POMOCY
marzena66

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 19306

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-11-21, 08:16   Temat: RAK PECH. ZÓLCIOWEGO, TOMOGRAF Z OPISEM, CZY TO WYROK?POMOCY
makusia23 napisał/a:
niestety wyniki sa zle. czy nie podanie tej chemi jakos zle wplynie na wuja?

Kiedy wyniki z krwi są złe to normalne, że chemii nie podadzą, bardziej by zaszkodziła niż pomogła. Opóźnienie parodniowe w podaniu chemii nie zaszkodzi.
makusia23 napisał/a:
czy to juz tak bedzie ze ta chemia bedzie przerywana i dawana na przemian??


Jeśli parametry krwi będą słabe to niestety tak, nikt nie poda wujkowi chemii.
makusia23 napisał/a:
czy jak za tydzien mu podadza to znowu bedzie sie zle czul???

Nie wiem jak się będzie czuł wujek bo z tym jest różnie, mój dziadek przez trzy dni po chemii zawsze się źle czuje.

pozdrawiam
  Temat: RAK PECH. ZÓLCIOWEGO, TOMOGRAF Z OPISEM, CZY TO WYROK?POMOCY
marzena66

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 19306

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-10-31, 03:27   Temat: RAK PECH. ZÓLCIOWEGO, TOMOGRAF Z OPISEM, CZY TO WYROK?POMOCY
makusia23 napisał/a:
lekarze twierdza ze ich klamie ze go nie boli...


Mało prawdopodobne żeby kłamać w kwestii bólu. Chyba nikt nie jest bohaterem żeby cierpieć z bólu a twierdzić, że nie boli.
W znachorów i cudotwórców nie wierzę, ale to Wasza sprawa, tylko żebyście nie zaniechali leczenia zdając się na rady tych ludzi i ostrożnie z różnymi specyfikami od tych szamanów bo przy chemii możecie sobie zaszkodzić stosując jakieś specyfiki czy nawet zioła. Uważajcie.

pozdrawiam
  Temat: RAK PECH. ZÓLCIOWEGO, TOMOGRAF Z OPISEM, CZY TO WYROK?POMOCY
marzena66

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 19306

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-10-26, 21:54   Temat: RAK PECH. ZÓLCIOWEGO, TOMOGRAF Z OPISEM, CZY TO WYROK?POMOCY
makusia23,

Zobaczcie czy zaraz temperatura po lekach zacznie spadać, jak nie albo będzie spadać na chwilę i znowu wzrastać to jedzcie na SOR, sprawdzą co się dzieje, wyrzucić Was nie wyrzucą a może coś niebezpiecznego się rozwija. Gorączki nie powinno być.

Prosiłaś żeby nie wypowiadać się na temat Waszej wizyty u szamana ale nie idźcie tą drogą.

Pozdrawiam.
  Temat: RAK PECH. ZÓLCIOWEGO, TOMOGRAF Z OPISEM, CZY TO WYROK?POMOCY
marzena66

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 19306

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-10-14, 21:58   Temat: RAK PECH. ZÓLCIOWEGO, TOMOGRAF Z OPISEM, CZY TO WYROK?POMOCY
makusia23,

Dla Ciebie wujek jest kimś ważnym, lekarze w szpitalu mają mnóstwo pacjentów i każdego dnia zaplanowane jakieś zabiegi, operacje więc leżąc w szpitalu też zdarza się czekać. Mój mąż miał zaplanowaną operację na dany dzień a była przełożona bo jedna się przeciągnęła a później przywieźli kogoś z wypadku i przełożono operację męża, to żadna złośliwość lekarzy. Mówisz znajomości, na pewno pomagają, może i lekarze robili by więcej wokół chorych i z chorymi gdyby nie byli ograniczani przez NFZ. Było, minęło wujek po zabiegu, w domu, nie roztrząsaj bo szkoda nerw, teraz się skupcie na zdrowieniu wujka.

Taka jeszcze mała moja wstawka. Mam też dużo złych wspomnień z leczeniem mojej rodziny, szpitali, lekarzy ale mam też dobre wspomnienia. Nie można wszystkich osądzać tak samo, czasami trafimy dobrze zwłaszcza jak nam ktoś pomoże, czasami źle jak idzie coś w złym kierunku, tak jak to w każdej dziedzinie życia.

Uspokój emocje, już po zabiegu, pozdrawiam ciepło.
  Temat: RAK PECH. ZÓLCIOWEGO, TOMOGRAF Z OPISEM, CZY TO WYROK?POMOCY
marzena66

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 19306

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-10-12, 16:47   Temat: RAK PECH. ZÓLCIOWEGO, TOMOGRAF Z OPISEM, CZY TO WYROK?POMOCY
makusia23,

Rozumiem Twoje emocje ale nerwami nic nie zdziałasz, nie pomożesz wujkowi. Byłaś u ordynatora to może się coś ruszy. Lekarz ma rację, bo rzeczywiście są kolejki do takich zabiegów. U mojego męża było to szybko bo był w szpitalu a bilirubina i inne objawy żółtaczki się nasilały i zrobili zabieg protezowania z dnia na dzień. Lekarze muszą ocenić stan wujka, to że jakiś lekarz na SOR-ze powiedział, że trzeba protezować, nie wystarczy. W szpitalu są jakieś procedury, zrobią potrzebne badania, ocenią stan wujka i jeśli będzie potrzeba nagła protezowania to raczej to zrobią, chyba że nie będą widzieli zagrożenia życia, mogą wtedy wysłać do kolejki.
Ja wiem, że jak dotyczy to kogoś bliskiego to chcielibyśmy wszystko na już.
makusia23 napisał/a:
zapytam ich wprost czy chodzi o poniedzae


Raczej bym tego nie robiła. Ja za nic nie płaciłam w szpitalu i jak u męża był stan na prawdę poważny, nie musiałam o nic prosić, nic dawać, ratowali męża.
makusia23 napisał/a:
Jesli nie bedzie sie kwalifikowal na to badanie to wypuszcza go do domu!!! Jasne super!!!


To też niestety prawda, jeśli leczenie, badanie byłoby bardziej niebezpieczne dla życia niż pozostawienie w takim stanie jak jest pacjent to lekarze to uczynią, nie można robić czegoś co zagraża życiu i to świadomie.

Uspokój się i porozmawiajcie z lekarzem na spokojnie, co Wy widzicie, jakie macie propozycje a co lekarze.

Pozdrawiam
  Temat: RAK PECH. ZÓLCIOWEGO, TOMOGRAF Z OPISEM, CZY TO WYROK?POMOCY
marzena66

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 19306

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-10-11, 22:59   Temat: RAK PECH. ZÓLCIOWEGO, TOMOGRAF Z OPISEM, CZY TO WYROK?POMOCY
Pytanie wprawdzie do Missy i zapewne odpowie ale postaram się w skrócie coś odpowiedzieć.
Hospicjum domowe to pomoc medyczna w postaci lekarza, pielęgniarki, przyjeżdżają, zbadać, wypisać recepty, ustawić leczenie, pokazać jak pielęgnować. Wypożyczają sprzęty do domu np. materace przeciwodleżynowe, koncentrator tlenu, pomoc psychologa, rehabilitanta jeśli zachodzi potrzeba. Niektóre hospicja nie chcą podjąć się opieki jak jest duża odległość od chorego trzeba szukać najbliżej miejsca zamieszkania.
makusia23 napisał/a:
Mówił że jak oddaje mocz to mocz jest cały brazowy az czarny o czym to moze swiadczyć?
Czy może te przewody się udrażniają samoistnie i ta żóltaczka schodzi???


Raczej świadczy, że ta żółtaczka jest niestety nadal.

pozdrawiam
  Temat: RAK PECH. ZÓLCIOWEGO, TOMOGRAF Z OPISEM, CZY TO WYROK?POMOCY
marzena66

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 19306

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-10-11, 07:05   Temat: RAK PECH. ZÓLCIOWEGO, TOMOGRAF Z OPISEM, CZY TO WYROK?POMOCY
makusia23,

Dobrze zrobiłaś, że zawiozłaś wujka do szpitala. Rzeczywiście jak żółtaczka narasta to nie tylko gałki oczne robią się żółte ale całe ciało. Ja każdego dnia jak chodziłam do męża do szpitala to widziałam jak kolejno przechodzi żółty koloryt z oczu na twarz, później szyja, ręce, klatka piersiowa, to jest zauważalne bardzo.
Niestety lekarz ma rację, nie zawsze protezowanie jest skuteczne a w Waszym przypadku może tak być, bo wujek jest na prawdę bardzo ciężko chory. Rak pęcherzyka żółciowego niestety nie wróży dobrych rokowań i w szybki tempie uśmierca. Przykro mi, że to napisałam, ale lepiej znać prawdę i zająć się jakością życia wujka, okazaniem miłości niż narażaniem na kolejne cierpienia, które niewiele wniosą.
Nie gniewaj się na mnie, że tak brutalnie napisałam, ale ten typ raka miała moja mama i poszło to bardzo szybko, choć wiem, że każdy pacjent to inny przypadek i chciałabym żeby u Was poszło to w dobrym kierunku.

Pozdrawiam Cię gorąco :tull:
  Temat: RAK PECH. ZÓLCIOWEGO, TOMOGRAF Z OPISEM, CZY TO WYROK?POMOCY
marzena66

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 19306

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-10-10, 19:38   Temat: RAK PECH. ZÓLCIOWEGO, TOMOGRAF Z OPISEM, CZY TO WYROK?POMOCY
makusia23,

Jak chcieli wujkowi zrobić protezowanie w szpitalu, w którym się znaleźliście to trzeba było z tego skorzystać. My też nie robiliśmy tego na onkologii tylko w szpitalu na Gastroenterologi. Też trudno ocienić jak ta żółtaczka u Was wygląda bo nie bardzo znasz wyniki i w jakim tempie będzie postępować.
No nic stało się jak stało, w poniedziałek chyba macie wizytę u onkologa to wszystko przestawcie i może onkolog szybko skieruje Was do szpitala. Z żółtaczką nie ma żartów, bo niszczy wątrobę a jak wątroba siądzie to może być szybko koniec. Poza tym żółtaczka osłabia, powoduje swędzenie ciała, straszną senność, brak łaknienia więc jak widzisz jest dużo powodów do niepokoju ale teraz nie panikuj tylko od poniedziałki działaj.
  Temat: RAK PECH. ZÓLCIOWEGO, TOMOGRAF Z OPISEM, CZY TO WYROK?POMOCY
marzena66

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 19306

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-10-10, 17:53   Temat: RAK PECH. ZÓLCIOWEGO, TOMOGRAF Z OPISEM, CZY TO WYROK?POMOCY
makusia23 napisał/a:
W jakim okresie od zalożenia tej protezy żółtaczka powinna zniknać??
Niestety protezowanie nie zawsze jest skuteczne. U mojego męża po protezowaniu chyba tak po tygodniu zaczęła się zmniejszać bilirubina ale do całkowitego ustąpienia żółtaczki trzeba było poczekać ok. miesiąca. Mąż miał mechaniczną żółtaczkę i protezowanie dróg żółciowych.
Według mnie nie jest dobrze i stan jest poważny. Moja mama miała raka pęcherzyka żółciowego z licznymi przerzutami do wątroby, płuc i mózgu i do końca nie miała żółtaczki. Na przykładzie mamy niewiele powiem na temat leczenia bo mamę nikt już nie chciał leczyć było już za późno.

pozdrawiam
  Temat: RAK PECH. ZÓLCIOWEGO, TOMOGRAF Z OPISEM, CZY TO WYROK?POMOCY
marzena66

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 19306

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-10-10, 15:54   Temat: RAK PECH. ZÓLCIOWEGO, TOMOGRAF Z OPISEM, CZY TO WYROK?POMOCY
makusia23,

Protezowanie dróg żółciowych nie jest strasznych zabiegiem, wkładają do dróg żółciowych specjalne protezy, które mają zapewnić prawidłowy odpływ żółci i to ma na celu zmniejszenie nasilenia żółtaczki. Zabieg nie trwa długo. Żółtaczka nie jest dobrym objawem.
makusia23 napisał/a:
Czy ta niedroznośc to normalnae przy raku czy cos powaznego??


Tak zdarza się i poważne.

Żółtaczka dyskwalifikuje do podania chemii.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group