1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
marysia5

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 35146

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-01-23, 16:24   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
Asiu,tak strasznie mi smutno, serdecznie współczuję całej rodzinie ::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
marysia5

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 35146

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-01-10, 21:44   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
Witam Cię Asiu, tak to prawda że to wprost niemożliwe aby tyle złego i okrutnego przygniotło najdroższa osobę, a tym samym jej najbliższych. A powiedz Asiu rozmawiałaś może z lekarzami, aby wymienić sutent na inny lek - afinitor czy nexavar ? W wypowiedziach niektórych osób z FORUM taka wymiana zwyciężyła tak ciężki stan i pomogła.Jest mi strasznie smutno i boleśnie z powodu Waszej sytuacji. Twoje zachowanie jest wzorcem dla nas, tyle ponosisz klęsk, ale Twój tato na pewno to docenia i jest po swojemu z Ciebie dumny. Zrób wszystko, aby nie cierpiał bólu. :tull:
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
marysia5

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 35146

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-01-05, 20:32   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
Asiu, wiem jak Wam ciężko, jesteście w moich myślach :/pociesza:/
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
marysia5

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 35146

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-12-30, 12:03   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
Zdeterminowana - przyznaję Wam rację, Wasza decyzja jest słuszna, dobrze że tato będzie z Wami w domu. Sama widzisz, że tato też chce być w domu, z Wami. Bycie wśród swoich jest dla chorego olbrzymim dobrem. Również dla Was opieka nad tatą wyzwoli w Was siłę. Nie bój się tak bardzo, dasz radę i będziesz się później cieszyć że właśnie tak było, że zrobiłaś dla taty wszystko co tylko mogłaś. U nas jest tylko hospicjum domowe, tzn. że przyjeżdżają do domu i gdy jest taka pilna potrzeba to jadą nawet w nocy. Musicie porozmawiać z lekarzem aby mieć pod ręką konieczne lekarstwa żeby móc tacie podać.Bycie taty w takim ciężkim stanie 50 km od domu byłoby i dla taty i dla Was ogromnym ciężarem, większym niż bezpośrednia opieka nad tatą. Bądźcie ze sobą jak najdłużej i niech ten okres ma jak najmniej boleści i cierpień. Przytulam Was mocno i jestem z Wami myślami. :tull:
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
marysia5

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 35146

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-12-08, 21:58   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
Witaj Zdeterminowana. Zrobiło mi się bardzo smutno, że tak szybko skutki uboczne dotknęły Twojego Tatę. Miej nadzieję że to chwilowe. Wiem że to trudna sprawa potrafić tak myśleć. Może jeśli jeszcze bardziej się będzie nasilać dokuczliwość to trzeba się porozumieć z lekarzem prowadzącym i może coś na to zaradzi /może kilkudniowa przerwa - były takie przypadki na forum/. U nas też podobnie się dzieje, od wczoraj męża tak bolą biodra i ramiona, że ma duże problemy ze wstaniem z tapczanu i zajściem do łazienki chociaż jest bardzo blisko.Zaczynam tracić głowę i nie wiem co dalej.Zastanawiam się czy tak nagle może wystąpić przerzut do kości i tak się objawiać, czy to głównie skutki uboczne leku.Powiedz sama ile trzeba stoczyć walki o sutent, a teraz okazuje się on sam taką trucizną. Ale bądźmy dobrej myśli i miejmy nadzieję że ta nasza walka o życie bliskich będzie jeszcze trwała długo i tak łatwo się nie poddamy. Może wiesz czy np. można brać sutent i korzystać z przeciwbólowych plastrów? Bardzo Wam życzę poprawy zdrowia i lepszego samopoczucia i pozdrawiam mile. :o :/pociesza:/
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
marysia5

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 35146

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-11-29, 17:57   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
zdeterminowana - tylko się cieszyć [hura]
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
marysia5

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 35146

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-11-26, 21:54   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, przedłużenie życia
Witaj zdeterminowana, dużo myślę o Twoim tacie, jestem pewna że czarne chmury wreszcie odsuną się od Was i zaświeci słońce.Polska prawda jest taka, że jesteśmy na przedostatnim miejscu w Europie w stosowaniu nowoczesnych leków, a oprócz tego droga do ich dotarcia w pełni jest drogą krzyżową dla chorego i jego rodziny. Przecież nasi rodacy są często noblistami i mamy prawo korzystać z wszystkich nowości bez takich utrudnień.Często trudno jest zrozumieć takie wymogi i warunki do spełnienia przez chorego. W tej chorobie nie może być ustalony sztywny schemat postępowania, bo potworny gad zaskakuje nas coraz częściej i coraz okrutniej. Trudno się dziwić chorym i ich rodzinom na rożne krytyczne zachowania. To jest nasza walka o przetrwanie i powinniśmy być właściwie rozumiani, że nie ma z naszej strony złej woli, tylko lęk przed coraz to gorszym i przed cierpieniem.Często bywa tak że nigdy chory nie jest w stanie spełnić wszystkich warunków "regulaminu" i co on nigdy nie skorzysta z prawa łaski w leczeniu, tylko ma czekać na plastry? Przecież każdy organizm jest inny i w inny sposób walczy. Bądźmy ludźmi
- dobrymi i wspierajmy się z całych sił w trudnych chwilach a wtedy zwycięstwo będzie większe. Myślę zdeterminowana, że otrzymacie już teraz sutent i że lek ten szybko pomoże twojemu tacie. Tego Wam serdecznie życzę i trzymam kciuki. Marysia5. :tull:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group