1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuca - przerzuty do OUN, kości
martita44

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 15286

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-24, 21:42   Temat: Rak płuca - przerzuty do OUN, kości
Lekarzem nie jestem ale wydaje mi się że jedno nie ma związku z drugim. Sporo czytam na tym forum bo to daje mi silę i wiem już, że pewne rodzaje guzów powodują takie właśnie szybkie i niespodziewane przerzuty (np.DRP). Drobnokomórkowiec dobrzy reaguje na chemię, szybko się zmniejsza, ale za to za chwilę atakuje ze zdwojoną siłą.
  Temat: Rak płuca - przerzuty do OUN, kości
martita44

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 15286

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-21, 19:12   Temat: Rak płuca - przerzuty do OUN, kości
Uważam, że ze śmiercią bliskiej osoby nigdy człowiek się nie pogodzi, tym bardziej mamy czy taty.Choć czas kiedyś zabliźni rany, zawsze będzie nam mam brakować jak nikogo na tym świecie.
Sama wiesz najlepiej w jakim stanie jest mama i czy fizycznie i również psychicznie będzie w stanie przetrwać chemię.Chemia napewno ją bardzo osłabi i wyniszczy i tak osłabiony już taką ilością przerzutów organizm.A przy coraz to nowszych przerzutach, chemia wydaje się być trochę walką z wiatrakami.Rozumię Cię, że nie chcesz się poddać.I bardzo dobrze.Ale może są jakieś inne wyjścia.Np.jakiś udział w testach, czy badaniach naukowych nad tak szybkim przebiegiem choroby?Ja będę też szukać czegoś w tym rodzaju dla mojej Mamusi.Dużo sił i wytrwałości dla Was!!!
  Temat: Rak płuca - przerzuty do OUN, kości
martita44

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 15286

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-21, 11:45   Temat: Rak płuca - przerzuty do OUN, kości
Gregori!
Wiem co czujesz, bo właśnie przechodzę to samo.Moja mama ma guz płuca lewego, złośliwy niestety.Mama nie pozwoliła sobie wziąć wycinka, bo guz jest i tak nieoperacyjny, a jakiś mało przyjemny onkolog poinformował mamę, że ma max. 6 m-cy życia, więc stwierdziła, że za Chiny Ludowe nie da sobie nic ruszyć.Ale u nas też sytuacja się komplikuje, bo właśnie przed chwilą dowiedziałam się, że rezonans magnetyczny kręgosłupa wykazał duży przerzut.na dodatek uciskający rdzeń kręgowy i grożący jego przerwaniem.Jestem załamana i nie wiem co dalej.Tak bardzo się boję, tym bardziej Cię rozumiem i uważam, że w takiej sytuacji powinniśmy podporządkować się woli naszych mam.Niech chociaż zaznają chwili szczęścia z rodziną w domu.Pozdrawiam Ciebie i Twoją Mamusię!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group