1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: pierwotny guz waroby
mania

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 13909

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-04-13, 09:22   Temat: pierwotny guz waroby
no to niedobrze, u mnie narazie wszystko w porządku w tym miesiącu tomograf także się okaże. Moja pani doktor powiedziała mi że myśli aby do tej chemi jeszcze coś dołączyć jakieś izotopy ale z tego wrażenia to zapomniałam co to :-(

pozdrawiam :lol:
  Temat: pierwotny guz waroby
mania

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 13909

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-04-08, 18:02   Temat: pierwotny guz waroby
i jak się tata czuje, biopsja się udała mam nadzieje :)
  Temat: pierwotny guz waroby
mania

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 13909

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-04-06, 21:37   Temat: pierwotny guz waroby
HCC czyli pierwotny rak wątroby z kąś to znam.... :uuu: http://spcsk.pl/kliniki/chir_watroby.html poczytaj sobie o tej klinice naprawde polecam wspaniali lekarze i opieka na poziomie nic nie tracisz jeżeli byś chciał namiary na jakiś lekarzy z tej kliniki moge ci podać :) HCC jest z jednym z powodów dla których jest przeszczepiana wątroba mi się nie udało bo pojawiły sie przerzuty na węzły chłonne :-( ..... jeżeli miałbyś jeszcze jakieś pytania to czekam co do HCC ....

Pozdrawiam i trzymam jutro kciuki :)
  Temat: pierwotny guz waroby
mania

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 13909

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-04-06, 16:54   Temat: pierwotny guz waroby
no tak ale skoro zastosowali radioterapię to podejrzenie jakieś mają, bo mi powiedzieli że oni naczyniaków nie lecza i mnie odesłali do Warszawy (tylko ja akurat w przychodni trafiłam na bardzo fajnego lekarza) ale niestety po operacji okazało się że miałam jednak raka :-( W trakcie biopsji i przed jest robione jest USG by lekarz wiedział gdzie na ukłuć także nie ma się czego obawiać bo wtedy lekarz sam stwierdzi czy można zrobić tą biopsje czy nie, bo jeżeli ryzyko jakieś będzie to się tego nie podejmie. W październiku byłam w szpitalu i leżałam z pania na oddziale miała guzy na wątrobię i ona miała pobierane wycinki do badań laparoskopowo, czyli jest kilka wyjść najważniejsze jest to by się dostać w dobre ręce, i żeby tata się czuł bezpieczny i wiedział że lekarze robią wszystko to połowa sukcesu.
  Temat: pierwotny guz waroby
mania

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 13909

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-04-06, 15:14   Temat: pierwotny guz waroby
Witaj
Robicie BARDZO DOBRZE, nie ma sensu czekać kilka miesięcy na wizytę mogło by byc jeszcze gorzej wiem po sobie gdy mój guz miał 9 cm jak go wykryłam to 2 miesiące później gdy go już wycieli miał 13cm. Po biopsji na pewno będzie trochę obolały. Jeżeli lekarze zlecili biopsję, to wiedzą co robią, chyba że jest podejrzenie naczyniaka jest to łagodna zmiana wtedy jest ryzyko pęknięcia tego guza.
  Temat: pierwotny guz waroby
mania

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 13909

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-04-04, 15:23   Temat: pierwotny guz waroby
witaj karlos

Instytut Onkoligii w Gliwicach ma bardzo dobrą opinie wiec jestem zdziwiona zachowaniem tego lekarza. mój guz miał 13 cm ale ograniczał się do lewego płata wątroby pojchałam do Gliwic i oni mi kazali jechac do Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie przy ulicy Banacha to jest klinika chirurgi,wątroby i transplantacyjna i tam miałam operację 300 kilometrów od domu ale to nieważne ważne że znalazłam się w najlepszych rękach :) także mógłby tam Twój tata jechać na konsultacje bo mi się wydaje że jeżeli guz wątroby jest jz nieoperacyjny to wtedy byłby kwalifikowany do przeszczepu wątroby jeżeli nie ma przerzutów. moje AFP wynosiło 7,1 przy tych rozmiarach. naprawdę polecam ten szpital wspaniali lekarze chirurdzy naprawdę warto spróbować. obecnie leczę się w warszawie w szpilatu MSWiA przy ulicy wołowskiej w klinice onkologii i hematologi również zgrany zespół który też jaknajbardziej polecam. ja do dziś mam kontrole co miesiąc tzn co miesiąc pobierane do badania AFP a co 3miesiące kontrolne usg albo tomograf także spróbować sie skonsultować z innym lekarzem.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group