1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak płuc :(
majkelek

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 31525

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-11-20, 12:21   Temat: rak płuc :(
asia333, jeśli chodzi Ci o to badanie: https://clinicaltrials.gov/ct2/show/study/NCT02538666 , to jest ono przeznaczone dla pacjentów po chemioterapii drp (4 cykle z pochodną platyny) z dobrą odpowiedzią na leczenie. Jest to badanie dla chorych z uogólnioną postacią drp. Wyłączeni są chorzy ze stwierdzonymi chorobami autoimmunologicznymi. Jeśli były stwierdzone meta ad cns to warunkiem jest poddanie się leczeniu meta przed badaniem. Są trzy grupy badawcze: antyPD1, atypPD1+antyCTLA4 oraz placebo.Ośrodki, które mają prowadzić rekrutację to: Gdańsk, Gdynia, Toruń i Zabrze.
Zatem pierwsza sprawa jest taka, że musi być zakończone leczenie I linii.
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: rak płuc :(
majkelek

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 31525

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-11-18, 18:05   Temat: rak płuc :(
asia333, torbiel to torbiel - nie kombinujmy.
Pozdrawiam serdecznie!
  Temat: rak płuc :(
majkelek

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 31525

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-11-18, 10:54   Temat: rak płuc :(
asia333, guzki są zbyt małe i zapewne z tego powodu radiolog nie ocenił ich charakteru. Co do zmian meta, to niestety mogą pojawić się prawie wszędzie - nie ma reguły, choć w pewnych tkankach rozwijają się łatwiej niż w innych (to zależy od rodzaju nowotworu).
  Temat: rak płuc :(
majkelek

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 31525

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-15, 21:49   Temat: rak płuc :(
asia333, wybacz, to ja nie doczytałem czegoś - myślałem, że to CT było po zakończonym leczeniu. Jeśli planowana jest dalsza chemia i radio, to jesteście na dobrej drodze.
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: rak płuc :(
majkelek

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 31525

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-13, 21:40   Temat: rak płuc :(
asia333, zmiany, o które pytasz są małe, moim zdaniem będzie dość trudno wypowiedzieć się jednoznacznie co do ich charakteru obecnie. Wybacz, nie chcę gdybać. Onkolog zalecił kontrolne CT za 3 m-ce?
Pozdrawiam serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group