1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nexavar
magdaborabora

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 10021

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-06-14, 17:16   Temat: dziadek
JA POSZŁABYM DO INNEGO ONKOLOGA BY SIE UPEWNIC
  Temat: Nexavar
magdaborabora

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 10021

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-06-14, 15:22   Temat: dzadek
Olu, lekarze nie powinni tak mowic, bo kazdy organizm jest inny. Tylko tam na górze jest zapisane ile bedziemy zyc. Szanse sa zawsze. Moja mama na pierwotnego raka i jest po 2 operacjach. Statystyka w tym przypadku jest okrutna, mama zyje juz 1,5 roku od 1 operacji, w pon bedzie miala spotkanie z lekarzami ktorzy podejma decyzje co dalej, bo znow cos sie dzieje tylko nie bardzo wiadomo co.My jetsesmy twarde i NIE DAMY SIE TEMU ....
Duzy jest guz u Dziadka?
  Temat: Nexavar
magdaborabora

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 10021

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-06-14, 15:03   Temat: Nexavar
to jest to co znalazłam w necie, wiem ze sporo osob go bierze, moja mama do tej grupy nie należy, pozdrawiam
Substancją czynną preparatu jest sorafenib, lek przeciwnowotworowy z grupy inhibitorów kinaz białkowych. Kinazy białkowe są to enzymy, które fosforylują inne białka w komórce i w ten sposób regulują ich aktywność. W komórkach prawidłowych aktywność kinaz białkowych jest ściśle regulowana, natomiast w komórkach nowotworowych często wymyka się spod kontroli i jest nadmierna. Powoduje to zaburzenia funkcjonowania wielu szlaków komórkowych, a w konsekwencji prowadzi do nasilenia podziałów komórkowych i nieokontrolowanego rozrostu nowotworu. Zahamowanie, czyli inhibicja nadmiernej aktywności kinaz białkowych jest celem terapeutycznym omawianej grupy leków przeciwnowotworowych. Sorafenib hamuje aktywność wielu kinaz białkowych zarówno w komórkach guza (kinazy białkowe c-KIT, FLT-3) jak i w komórkach naczyń krwionośnych guza (receptorowe kinazy białkowe dla naczyniowego śródbłonkowego czynnika wzrostu VEGF, oraz dla czynnika wzrostu pochodzenia płytkowego PDGF). Zahamowanie aktywności tych kinaz przez sorafenib prowadzi do zahamowania podziałów komórkowych i zahamowania rozwoju unaczynienia guza (działanie przeciwangiogenne). Stosowany w leczeniu raka wątrobowokomórkowego i nerkowokomórkowego.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group