1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz żołądka - prośba o interpretację histpat
mada

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4531

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-07, 22:15   Temat: Guz żołądka - prośba o interpretację histpat
Dziękuję bardzo za odpowiedzi i również życzę dużo sił.

Mam jeszcze pytanie odnośnie wzmocnienia organizmu przed i w trakcie chemioterapii. Wiem, że podczas chemioterapii bardzo różnie bywa z apetytem. Pamiętam, że mojej Mamie kupowaliśmy nutridrinki, ale to było już ponad 5 lat temu. Być może jest teraz coś lepszego, co moglibyście polecić ?

Pozdrawiam
  Temat: Guz żołądka - prośba o interpretację histpat
mada

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4531

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-06, 15:46   Temat: Guz żołądka - prośba o interpretację histpat
Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedzi.

Za wszystkie informacje i doświadczenia, którymi zechcecie się podzielić będę wdzięczna.

[ Dodano: 2017-06-07, 15:34 ]
Witam ponownie,

Zamieszczam drugi wynik histopatologii odebrany w dniu dzisiejszym i bardzo proszę o interpretację

Mikroskopowo
ad.1/ tkanka tłuszczowa bez zmian, patologicznych węzłów chłonnych nie znaleziono
ad.2/ śledziona przekrwiona z wyciekami krwi w okolicy wnęki
ad.3/ carcinoma mixtum g/3 rak w części gruczołowy, brodawkowy, a w części śluzowokomórkowy, niskozróżnicowany nacieka całą grubość ściany żołądka łącznie z błoną surowiczą. Widoczne także naciekania pni nerwowych oraz liczne zatory nowotworowe w naczyniach. w 25 okolicznych węzłach chłonnych (śr. 0,3-2,5 cm) przerzuty raka 25/25, sieć bez nacieków raka.
ad.4,5/ obwodowy odcinek przełyku i pierścień ze staplera bez nacieków raka. Ad.6/ pęcherzyk żółciowy bez nacieków raka . pT-3, pN3b, R-0.

Makroskopowo
guz o wym. 4x3 cm, guz nacieka całą grubością ściany żołądka i okoliczną tkankę tłuszczową
sieć o wym 36x28x0,4 cm makroskopowo nie zmieniona


Z tego co wiem, Wujek jeszcze w tym tygodniu będzie miał wizytę w Centrum Onkologii w celu ustalenia leczenia chemioterapeutycznego.
Chciałabym zapytać czy w przypadku tego rodzaju raka są jakieś skuteczne, także niestandardowe leki, o które możemy zapytać podczas wizyty. Czytałam gdzieś o leku Glivec. Nie wiem jednak czy jest on stosowany w tego rodzaju nowotworach. Być może są jakieś inne leki, o których moglibyście napisać. Za każdą informację i wskazówkę będę wdzięczna.

pozdrawiam
  Temat: Guz żołądka - prośba o interpretację histpat
mada

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4531

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-06-06, 13:06   Temat: Guz żołądka - prośba o interpretację histpat
Witam,
Bardzo proszę o interpretację wyniku histopatologicznego.

Wcześniej, pokrótce opiszę sytuację. Sprawa dotyczy mojego Wujka, lat 67.

Na początku maja, Wujek zaczął źle się czuć. Pojawiły się wymioty i biegunka, które początkowo wskazywały na zatrucie pokarmowe. Niestety po dwóch dniach, Wujek bardzo osłabł, a w wymiocinach i kale pojawiła się krew. Z rozpoznaniem silnej anemii trafił do szpitala, gdzie otrzymał 2,5 litra krwi. Wykonano gastroskopię, która wykazała dużą zmianę w żołądku, początkowo ocenianą jako wrzód/guz. Pobrano wycinki i oddano do badania histopatologicznego. W międzyczasie Wujek wrócił do domu, jednak po kilku dniach sytuacja się powtórzyła i ponownie trafił do szpitala. Otrzymał 2,5 litra krwi i podjęto decyzję o natychmiastowej operacji. Profesor przeprowadzający operację usunął cały żołądek z okolicznymi węzłami chłonnymi, woreczek żółciowy oraz śledzionę.

Wynik badania histopatologicznego z pobranych wycinków podczas gastroskopii:
Rodzaj materiału Topografia
Wycinek z żołądka. Owrzodzenie żołądka

Rozpoznanie patomorfologiczne
Drobne wycinki błony śluzowej żołądka z litym naciekiem niskozróżnicowanego raka prawdopodobnie gruczołowego.
Immunohistochemicznie LCA(-) CKAE1+E3 (+) HER2 (-)

(W chwili obecnej czekamy na wynik histopatologii po operacji)

Z góry dziękuję za odpowiedź
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group