1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy
lewmarek

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 8806

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-20, 15:50   Temat: Gruczolak wielopostaciowy
Wlodi napisał/a:
Jak długo byłeś w szpitalu i później

Zabieg dzień po przyjęciu do szpitala, wypisali mnie do domu chyba cztery dni po zabiegu
Wlodi napisał/a:
jak długo towarzyszy ból?

Po operacji na środkach przeciwbólowych, więc tego bólu nie było w ogóle, potem (po przyjściu do domu) przez kilka dni minimalny ból, ale znośny.
Wlodi napisał/a:
a później np tydzień zwolnienia

Ja miałem dwa tygodnie zwolnienia na przykład.
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy
lewmarek

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 8806

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-20, 14:27   Temat: Gruczolak wielopostaciowy
Wlodi napisał/a:
Czyli tak, jak przypuszczałem, że nie jest to nic złego. :)


Tak super idealnie to jednak też nie jest. Jestem po operacji Gruczolaka Wielopostaciowego prawie rok, jeśli chcesz przeczytaj mój wątek.

Wlodi napisał/a:
Czy w przyszłości będę już zmuszony regularnie robić badania i żyć z lekką obawą, że paskud wróci?


Na oba pytania odpowiedź brzmi: TAK.

- Badania kontrolne co pół roku do drugiego roku po operacji, w okresie 2-5 lat po zabiegu badanie rak do roku, po 5 latach od operacji badania kontrolne można sobie darować, prawdopodobieństwo wznowy po 5 latach jest stosunkowo małe, co nie znaczy że zerowe.

Badanie kontrolne to USG ślinianek i obszarów pobliskich.

- Paskud może wrócić i zdarza się, że wraca nawet kilkanaście lat po operacji. W przypadku wycięcia całej/fragmentu ślinianki prawdopodobieństwo wynosi około 10%, w przypadku wyłuszczenia guza nawet 50% (ale nie przejmuj się, obecnie chyba nie ma już chirurga, który wyłuszcza coś takiego)

Wlodi napisał/a:
czy ten typ nowotworu to pikuś?

Zależy z której strony patrzeć. Nie daje przerzutów i generalnie rokowanie po czymś takim jest bardzo dobre, ale musisz mieć świadomość badań (jak pisałem powyżej) no i tego, że może wrócić. A jak wróci to lepiej jest go wyciąć od razu małego, stąd częste kontrole.

O ryzyku uszkodzenia nerwu już wiesz.

Poza tym, zdarza się (bardzo rzadko), że długo ,,trzymany" GW przeistacza się w pełnoprawnego raka. Ale to są rzadkie sytuacje, prawdopodobieństwo czegoś takiego rośnie ,,z wiekiem" guza.

Wlodi napisał/a:
czy może jednak muszę się przygotować na pewne zmiany

Pomijając pobyt w szpitalu i kilka typowych niedogodności jak po każdej operacji, nie powinieneś się spodziewać niczego. Osobiście po roku nie odczywam żadnych zmian, poza lekką bruzdą przy uchu no i brakiem czucia niektórych fragmentów.

Jeśli masz jakieś pytania, wal śmiało.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group