1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Powiększone węzły chłonne szyi
lewmarek

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 27523

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-07, 21:12   Temat: Powiększone węzły chłonne szyi
malwisul napisał/a:
a co do wielkości to wyczytałam właśnie że do 10mm jest ok a więcej (17 w tym przypadku)

Jeśli wielkość węzłów w NAJMNIEJSZYM wymiarze przekracza 10mm, to jest to dość niepokojące. U Ciebie wcale nie wiemy, że to akurat w najmniejszym wymiarze (bo mogą być długie na 17mm ale szerokie na 5 mm), poza tym mowa w tym przypadku o węzłach podżuchwowych.

Węzły podżuchwowe dość często są powiększone. A dzieje to się z bardzo różnych powodów: zęby (wyżynanie, próchnica, stany zapalne), zapalenie gardła i wszelkiej maści inne błahe ustrojstwa. Wierz mi, że gdyby był któryś niepokojący, od razu byś to miała napisane z sugestią biopsji albo od razu wycięcia.

No i zauważ, że są symetryczne i pojedyńcze. Czyli jeden taki i taki sam po drugiej stronie. Wątpliwości budzą węzły zbite w pakiety.

Dla Twojego świętego spokoju napiszę, że ja mam i miałem dokładnie te same węzły jeszcze większe niż 17mm i nie mam z nimi żadnego problemu.
  Temat: Powiększone węzły chłonne szyi
lewmarek

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 27523

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-07, 20:47   Temat: Powiększone węzły chłonne szyi
malwisul napisał/a:
hmmm, na IP ani na oddziale nie wylądowałyśmy...

Rozumiem, że pisząc na tym forum piszesz to wszystko pod kątem onkologicznym. Z opisu, który przestawiłaś nie wynika, aby coś w tej akurat materii było nie tak -- zauważ, że w opisie węzłów nie zasugerowali procesu nowotworowego. A wprost przeciwnie, jest mowa, że są ładnie zbudowane i odpowiedniej wielkości.

Wyniki krwi moim zdaniem nie wyglądają źle, a węzły wręcz pięknie. Onkologicznie nie ma się więc do czego przyczepić, przynajmniej wg tych badań.
  Temat: Powiększone węzły chłonne szyi
lewmarek

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 27523

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-07, 20:03   Temat: Powiększone węzły chłonne szyi
malwisul napisał/a:
mam jeszcze jedno pytanie bo od roku prawie miała nieznacznie podwyższone WBC , na początku listopada miała robioną morfologie z rozmazem ręcznym i wyszło 1% podwyższone limfocyty atypowe.


Niemowlaki i małe dzieci mają fizjologicznie więcej białych krwinek (WBC) niż dorośli. Te normy, które podałaś (4-10) wyglądają mi na normy dla dorosłego.

To raz, a dwa: sorry, ale przekroczenie jakiegoś wskaźnika o 1% to żadne przekroczenie... na pewno nie takie po którym powinien się włączać alarm.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group