1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wyniki TK glowy-prosze o pomoc!
kubanetka

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 24331

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-15, 18:20   Temat: Wyniki TK glowy-prosze o pomoc!
Ja tylko mogę napisać co wiem ze statystyk, ze po radioterapii, z guzem mózgu można żyć do 5,5 miesiąca.

Bez naświetlań, zażywając tylko leki przeciwobrzękowe, można żyć około 2, 5 miesiąca.

Pamiętaj, że są to statystyki tylko, mówią wiele, ale każdy chory ma inny organizm.

Dobrze, ze Tacie się lepiej oddycha.
  Temat: Wyniki TK glowy-prosze o pomoc!
kubanetka

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 24331

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-15, 11:12   Temat: Wyniki TK glowy-prosze o pomoc!
mcsylwia napisał/a:
Czy moze mu wrocic pamiec np.po naswietlaniach?


Mój Tato w trakcie naświetlań również mało kojarzył, tzn tak słabiej, nie pamiętał dokładnie ile już jest w szpitalu, pewnego razu mówił, że już ponad tydzień jest, jak mu tłumaczyłam ile jest dokłądnie, to nie mógł tego pojąć. Innych razem myślał, że jest w swoim mieście, a był 100 km od domu na naświetlaniach i myślał, że swoich znajomych widzi, ale to było niemożliwe.

Tata miał również taki potosłów - cały czas mówił, były to rzeczy dość logiczne, ale nie można było Jego zatrzymać w tej mowie.

Te objawy mijały po radioterapii, ale głównie po chemii zaczęło być lepiej.

Poza tym, to ja bym nie wchodziła w dyskusję z Tatą jeśli nawet coś źle mówi, trzeba się nie odzywać, albo przytakiwać albo zmienić delikatnie temat. Jeśli Tata nie będzie logicznie mowił, to napewno znajdziecie jakiś sposób na komikację z Tatą.

Teraz jeśli Tata ma zaburzenia to niestety Wy będzicie wiedzieli, ze mówi nielogicznie, a On nie, więc lepiej pewnie nie denerwować Go naprowadzaniem na siłę na jakiś właściwy tor myślenia, co najwyzej delikatnie.

Trzymaj sie mocno, dobrze, ze przyjeżdzasz, mamie napewno będzie lżej.
  Temat: Wyniki TK glowy-prosze o pomoc!
kubanetka

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 24331

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-13, 20:42   Temat: Wyniki TK glowy-prosze o pomoc!
Być może w wyniku radioterapii nastąpiło zwiększenie obrzęku mózgu, niestety jeśli guzy są sporego rozmiaru istnieje takie ryzyko. Nie pamiętam jakiej wielkości były to guzy.

Takie zwiększenie obrzęku byc może powoduje takie objawy.

Napewno można porozmawiać z lekarzem i zapytać dlaczego takie zmiany zaszły,

Radioterapię można skończyć przedwcześnie, jeśli osoba na nią źle reaguje:(

Pozdrawiam mocno i życzę dużo siły
  Temat: Wyniki TK glowy-prosze o pomoc!
kubanetka

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 24331

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-09, 19:03   Temat: Wyniki TK glowy-prosze o pomoc!
A Tata nie otrzymywała żadnych zatrzyków w brzuch?? Lub się nie oderzył,albo nikt nie przytrzymywał Taty tak pod klatką piersiową skoro jest słaby i ciężko my się chodzi??

Mniejmy nadzieję, ze te naświetlania, poprawią kondycję Twojego Taty, napewno temu mają służyć . Chcoć jest tak że niekórym osobom nie pomagają one zbyt wiele niestety, ale w naszym przypoadku bardzo pomogły więc trzeba być dobrej myśli, że przyniosą lekką poprawę.

Tylko musicie się liczyć, że bezpośrednio po naświetlaniach może przyjść pogorszenie, które powinno minąć po dwóch do trzech tygodni.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group