1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: chłoniak DLBCL
kobiecinka

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 51958

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-09-24, 13:14   Temat: chłoniak DLBCL
Przytulaski dla ciebie;*

Trochę czasu minie zanim żołądek wróci do normy.
Chyba nie ma innych sposobów, oprócz tych, które już robisz.
  Temat: chłoniak DLBCL
kobiecinka

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 51958

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-09-02, 17:02   Temat: chłoniak DLBCL
Magija, przytulam cię mocno, bardzo mi przykro ;*
  Temat: chłoniak DLBCL
kobiecinka

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 51958

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-06-20, 21:34   Temat: chłoniak DLBCL
A robili ci biochemię?
Mi onkolog powiedział, że to badanie bardzo dużo jeśli pojawią się powiększone węzły.
  Temat: chłoniak DLBCL
kobiecinka

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 51958

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-02-23, 21:39   Temat: chłoniak DLBCL
Tak naprawdę to przy chłoniakach nie jest wskazane wzmacnianie się preparatami witaminowymi.
Organizm sam się zregeneruje, tylko daj mu czas.
Pamiętaj o w miarę zdrowym odżywianiu się jedz warzywa, owoce, odpoczywaj...
Mi lekarz powiedział, że mogłabym pić aloes jak bardzo chcę ale lepiej nie stosować sztucznych witamin.
  Temat: chłoniak DLBCL
kobiecinka

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 51958

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-11-10, 22:14   Temat: chłoniak DLBCL
Cytat:
przy encortonie i kazdym innym sterydzie konieczna jest osłona żołądka, pijesz siemię to dobrze ale poproś lekarza o ktoryś z prazoli czyli leków osłonowych
najlepszy będzie Controloc


Ja jako osłonę brałam Nolpazę 40mg.

Cytat:
ja od 20 lat biore sterydy okresowo mam mega dawki i trochę mnie dziwi stwierdzenie lekarza kobiecinki ze nie mozna jeśc surowych owoców- to bzdura


Nie jest to bzdura.

Chorym leczonym steroidami zaleca się stosowanie diety z ograniczeniem soli sodowej, węglowodanów (występują w ziemniakach, wszelkich produktach mącznych i produktach zawierających cukier) oraz tłuszczu, natomiast należy stosować produkty wysoko białkowe (nabiał, mięso) oraz dbać o uzupełnianie potasu oraz wapna.
Owoce mają wysoki indeks glikemiczny, co oznacza, że szybko podnoszą cukier we krwi.
Połączenie owoców ze sterydami podnosi ryzyko wystąpienia cukrzycy posterydowej.
Nie ułatwia też tracenia zbędnych kilogramów, których przyczyną są sterydy same w sobie.
  Temat: chłoniak DLBCL
kobiecinka

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 51958

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-11-04, 21:43   Temat: chłoniak DLBCL
Na początku brałam tak samo jak ty i też fatalnie się czułam.
Później lekarz zmniejszył mi dawkę i brałam mniejsze "porcje".
Koniecznie powiedz lekarzowi o tym co się z tobą dzieje.
  Temat: chłoniak DLBCL
kobiecinka

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 51958

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-11-03, 10:08   Temat: chłoniak DLBCL
Ja miałam zupełnie odwrotnie i wmuszałam w siebie jedzenie.
Ktoś dobrze doradził z owocami, tylko przy encortonie nie powinno się jeść surowych owoców (to usłyszałam od swojego lekarza ale już nie pamiętam uzasadnienia)
Tutaj jest trochę o diecie w czasie chemioterapii i pisze o sokach owocowych i warzywnych pasteryzowanych:
http://www.przebisnieg.or...e-chemioterapii

Ja gotowałam sobie jabłka. A z produktów zakazanych, za pozwoleniem lekarza, piłam colę z bardzo dużą ilością lodu bo łagodziła mi nudności.

Pamiętaj też, żeby przed wlewem zjeść lekkie śniadanie.
Ja w czasie wlewów ssałam cukierki zozole, konkretnie wysysałam z nich nadzienie a resztę wypluwałam. I jadłam kanapki ze świeżutkiej bułki z szynki.
Dzięki temu nie wymiotowałam w czasie wlewów.

Sama dojdziesz do tego co ci pasuje i czego organizm się domaga, bo każdy inaczej reaguje na chemię.
  Temat: chłoniak DLBCL
kobiecinka

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 51958

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-10-29, 16:26   Temat: chłoniak DLBCL
Przeszłam leczenie schematem RCHOP.
W sumie miałam 6 wlewów. Pierwszy trwał najdłużej (ok 6 godzin) kolejne "tylko" ok 3.

Jak masz pytania to pisz śmiało
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group