1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Badania profilaktyczne
kmis757

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6562

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-09-11, 19:33   Temat: Badania profilaktyczne
absenteeism napisał/a:
Pisałam wyżej - np. przez programy profilaktyczne dla grup ryzyka (wiek / wywiad rodzinny / predyspozycje

- bardzo dużo słyszy się obecnie o chorobach nowotworowych, coraz więcej chorych jest obok nas. Nie jest to jednak powód do życia w ciągłym stresie, że cos może przytrafić się właśnie mi... życie straciło by swój blask i stało by się koszmarem...jeśli w rodzinie zdarzały się choroby nowotworowe to oznacza, że w pewnym wieku należy zadbać bardziej o badania profilaktyczne w tym właśnie kierunku. Gdyby badać się w każdym kierunku i tak jak piszesz dla uspokojenia siebie, to było by to gonienie króliczka, zdrowego króliczka i wydawanie zbędne kasy... Badania profilaktyczne są i dużo się o nich mówi ale często przypominamy sobie o nich gdy coś obok nas się wydarzy... co innego gdy coś nam dolega i przez wiele jesteśmy źle diagnozowani; bo młody wiek i zdrowy wygląd powoduje, że jesteśmy zbywani przez lekarza; ale to odmienny temat.

toman napisał/a:
Jeśli cokolwiek było by nie tak u mnie w kierunku nowotworów to w morfologii było by to widczone?

tak niestety nie jest. Wyniki morfologii nie zawsze dają znać o toczącej się chorobie nowotworowej. W czasie rozpoczęcia radioterapii i chemioterapii przy nowotworze nasady języka (guz naciekowy CC:5,7 cm) wyniki miałem idealne ale właśnie dzięki temu zakwalifikowano mnie bez problemu do takiego leczenia....Odmienny problem to taki, że od ponad 15 lat narzekałem na uczucie obcego ciała w przełyku. Zwalano to na przewlekły stan zapalny migdałów aż sam w to uwierzyłem. Tu należało by powrócić do właściwej profilaktyki i badań kontrolnych...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group