1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak krtani / strun głosowych
kmis757

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16813

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-12-06, 11:57   Temat: Rak krtani / strun głosowych
gonia2000 napisał/a:
Biore leki ,których nazwy znalazlam na forum ,ale nic nie pomagają.

O jakich lekach piszesz i w jakim celu je bierzesz, jak mniemam po konsultacji z lekarzem?
Jesteś 5 m-y po radioterapii. Jak napisał Gazda może to być powiększenie naczyń limfatycznych szyi, które ma prawo występować długo po zakończonym leczeniu. U mnie zanikło ponad rok od leczenia. Niepokojący jest ból w obrębie szyi. Kaszel ma prawo być, zwłaszcza jak pozwalasz sobie na sól lub coś pikantnego a na pewno rwie ciebie na kaszel gdy jesz coś słodkiego lub pijesz słodzone napoje. W przełyku jeszcze długo goją się odczyny popromienne. Ja po 18-tu miesiącach mam nadal uczucie obcego ciała w przełyku, suchość zwłaszcza w nocy, brak smaku (tylko czuje pierwszy kęs a potem to samo siano) a dyskomfort i lekki ból w przełyku gdy obudzę się z mocno suchym przełykiem gdy suchość trwa znaczny czas (w trakcie kłopotu z wzbudzeniem). Jesteś już 5 m-y po zakończonej radioterapii i już najwyższy czas na badanie kontrolne TK lub MRI, które zazwyczaj wykonuje się po trzech miesiącach. Nie odpowiedziałaś czy miałaś badania pod katem uszkodzenia tarczycy TSH. Jak widzisz dużo niewiadomych u Ciebie. Czy nadal leczysz się w Belgii?
  Temat: Rak krtani / strun głosowych
kmis757

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16813

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-07-21, 21:01   Temat: Rak krtani / strun głosowych
gonia2000, To nie straszenie tylko rzeczywistość. Nie podajesz sposobu jakim byłaś leczona, ile dni naświetleń, jak mocne lampy itd. dlatego opis może być ogólny, standartowy. U mnie po 35 lampach nastąpiło poparzenie szyi II st. wg EORTC. Szyja była sucha już po 2-ch tyg. lecz nadal z odczynami poparzenia. Smarowałem kremem j/w. Pamiętaj, że przez miesiąc nie wolno jej moczyć wodą a potem przez rok nie wystawiać na słonce. Co do wnętrza gardła to na błonach śluzowych poparzenie I/II st. wg EORTC. To goi sie niestety bardzo długo. Jeśli masz jakieś rany to polecam Elugel. Możesz mieć i podejrzewam, że zaraz będzie Kserostomia, czyli okropna suchość w ustach, czyli brak śliny. Trwa to różnie, ale najczęściej kilka miesięcy i może pozostać do końca życia. Musisz nauczyć sie chodzić z butelką wody. Polecam także olej lniany lub po prostu olej z oliwek. Co do tej śmietany to ja przez rok miałem zalecenie aby używać tylko śmietany 30%, ogórki tylko zielone i sałata z taka śmietaną, papryka czerwona surowa, banany i pieczone jabłka a poza tym zakaz. Zabronione ostre, pikantne. Zero soli i na to największy nacisk kładła moja prowadząca. Nie wolno pić Ci gazowanego, gorącego i zimnego. Co zrobisz z tą wiedza to twoja tylko sprawa. Pamiętaj, że możesz mieć poranne opuchnięcia szyi, nie bój sie tego tego bo wielu z nas tak ma, to naczynia limfatyczne po leczeniu tak reagują. Samo mija. Łatwość w połykaniu czegokolwiek, taka naturalna jak u zdrowego wróciła mi dopiero po około 8/10 miesiącach. Poczytaj sobie nasze wpisy. To nie straszenie jak piszesz tylko szara rzeczywistość po leczeniu radioterapią. I pamiętaj, dużo pokory - pamiętaj na co chorujesz, tak chorujesz bo jeszcze wiele przed Tobą moja droga... Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.
  Temat: Rak krtani / strun głosowych
kmis757

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16813

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-07-21, 11:25   Temat: Rak krtani / strun głosowych
Jeśli to jest gęsta ślina to polecam Tussicom 200 w saszetkach bez recepty można dostać, do sporządzania napoju, pić rano i w południe. Co do skutków ubocznych to będą się one zmieniać co rusz. Pisz na bieżąco to zawsze Ci podpowiemy jakieś rozwiązanie. Jeśli skóra jest już zasuszona choć spalona ( nie ma mokrych ran) polecam krem Bepanthen 3x dziennie. Pamiętaj o dokładnej higienie jamy ustnej po każdym posiłku a płukanie Hasco sept na pewno Ci pomoże. te leki mają inna nazwę tam w Belgii ale skoro możesz zamówić z domu to dostaniesz je w naszych aptekach bez recepty. Powodzenia w długiej terapii dochodzenia do normalnego stanu.
  Temat: Rak krtani / strun głosowych
kmis757

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16813

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-07-20, 19:51   Temat: Rak krtani / strun głosowych
gonia2000,
- powodzenia, narazie widać, że jesteś pod bardzo dobrą opieką a skutki uboczne potrzebują czasu :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group