1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak migdałka podniebiennego prawego
kmis757

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9511

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-11-06, 21:46   Temat: Rak migdałka podniebiennego prawego
marekx, Wynika z tego, że tato jest w trakcie piątego cyklu (pięciodniowego cyklu) naświetlania. Z tego co napisałeś, tato ma duży naciek nowotworowy (ponad 4 cm...Richelieu; dziękuję za poprawienie mnie :) ) oraz przerzut na węzły chłonne. Powierzchnia naświetlana jest więc także troszkę większa niż przy małych ogniskach nowotworowych. U nie było to ponad 5 cm, wiec nie ma się czego obawiać. Skutki uboczne są też sprawa indywidualną, odmienną dla każdego pacjenta. Dużo jednak jeszcze przed tatą.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego prawego
kmis757

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9511

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-11-05, 22:08   Temat: Rak migdałka podniebiennego prawego
marekx napisał/a:
52 dzien radioterapii
Radioterapia to 5 dni naświetlania z dwudniowymi przerwami, czyli to już końcówka naświetlań.
Podziwiam zawsze pacjentów dochodzących na radioterapię i chemioterapię. Z własnego doświadczenia wiem, że nie dał bym rady, przejść swego leczenia bez pobytu w DCO.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego prawego
kmis757

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9511

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-11-03, 22:02   Temat: Rak migdałka podniebiennego prawego
marekx, Napisz proszę ile tato ma lat i czy chorował i leczył się na coś, poza obecną choroba nowotworowa. Która to już kolejna radioterapia za tata? Poczytaj proszę wątki: Gazdy, Zoi, mój. Znajdziesz tam wiele wskazówek. W tej chwili najważniejsze jest dotrwać do końca radioterapii i zakończyć zaplanowaną chemioterapię. Jeśli tato jest w szpitalu, to lekarze oddz. radioterapii powinni zadbać o to aby tato mógł przyjąć kolejna chemię. Odpowiednie kroplówki, czynniki wzrostu krwi itd. Wyciąg z buraka to w tej chwili zły pomysł. Tato po prostu nie będzie w stanie tego połknąć, ze względu na to, że obecnie ból i pieczenie przełyku byłby okropny. Pod koniec radioterapii przełyku, to nawet woda potrafi piec, a smak wody jest jak picie rdzy...Na flegmę: saszetki Tussicom; rano i w południe. Na płukanie ust; Hesco sept (Caphosol faktycznie drogi), a jeśli są w ustach odczyny popromienne, to do smarowania jest dobry Elugel. To ja stosowałem w DCO Wrocław. Wszystko jednak po konsultacji z lekarzem prowadzącym taty :)
Pisz i pytaj na bieżąco. O szyje się nie martw, bo ona goi się po zakończonym leczeniu, najszybciej.

[ Dodano: 2014-11-03, 22:06 ]
Obecnie szałwia :-( niewskazana. Konsultuj wszystko z lekarzem prowadzącym...

[ Dodano: 2014-11-03, 22:31 ]
T3 - guz naciekający o średnicy pow.3 cm
N2a - przerzuty w pojedynczym węźle chłonnym
M0 - przerzuty odległe nieobecne
C09.8 - Nowotwór złośliwy (zmiana przekraczająca granice migdałka)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2014-11-05, 18:14 ]
T3: 'guz o średnicy > 4 cm w największym wymiarze' - Zalecenia (2013 r., aktualizacja: 2014.08.07), str. 7, tab. 1.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group