1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mięśniaki macicy
kasiaw

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 37516

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-12-07, 12:01   Temat: Mięśniaki macicy
Wiosenna napisał/a:
Tyle,że takie badanie ponoć nie ujmuje mięśniaka,czyli nie daje odp.na pytanie,czy to mięśniak.


Ja tego nie rozumiem :roll: Czyli, że standardowo podczas histeroskopii nie pobiera się materiału z mięśniaka do badania histopatologicznego. Taka jest reguła? |wht?!|

Wiosenna napisał/a:
Ty miałaś z mięśniaka coś pobierane do badania?


No właśnie nie.

Skarżyłam się od wielu miesięcy na coraz to dłuższe i coraz bardziej intensywne krwawienia, które uprzykrzały mi życie, że nie wiem co. W badaniu USG, które robiłam u mojego lekarza gin. w gabinecie, wyszła zmiana o charakterze mięśniaka. Dostałam skierowanie do szpitala. Tam miałam jeszcze raz robione USG i też mówili, że to mięśniak. Skierowali mnie na histeroskopię. Po tym zabiegu otrzymałam wynik z badania histologicznego:
1. Polypus benignus endometrialis.
2. Wśród skrzepów krwi drobne fragmenty nabłonka wielowarstwowego, płaskiego, fragmenty błony śluzowej trzonu macicy z obrazem niepełnej fazy sekrecyjnej oraz fragmenty mięśniaka podśluzówkowego.

I to było dla mnie wielkie zaskoczenie, bo okazało się ni stąd, ni zowąd, że miałam 0,5 cm polipa, którego łaskawie mi usunęli, a z mięśniakiem nie zrobili nic. Nie wzięli wycinka do badania histo.
  Temat: Mięśniaki macicy
kasiaw

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 37516

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-12-06, 10:29   Temat: Mięśniaki macicy
Wiosenna,

Nie chcę się mądrować, bo nie jestem lekarzem, ale tak sobie myślę, że najlepiej by było, gdyby pobrano próbkę mięśniaka do badania histopatologicznego. Tylko poprzez to badanie można stwierdzić, czy mamy do czynienia tylko z mięśniakiem, czy niestety mięsakiem.
  Temat: Mięśniaki macicy
kasiaw

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 37516

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-12-05, 12:25   Temat: Mięśniaki macicy
Wiosenna napisał/a:
Moim zdaniem każda kobieta,której wyjdzie mięśniak,powinna być pod szczególną kontrolą. Tymczasem wielu lekkarzy mówi,że mięśniak przypadłość kobieca i to wszystko.


Dokładnie tak. Mnie właśnie "zgubiła" rutyna lekarzy. Nikomu z nich nie przyszło do głowy, że to jednak może być coś innego, niż mięśniak :-(
  Temat: Mięśniaki macicy
kasiaw

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 37516

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-12-04, 10:26   Temat: Mięśniaki macicy
Wiosenna napisał/a:
Ile masz lat Kasiu? Ile czasu nosiłaś tego mięśniaka? Jak się czujesz? Co porabiasz?Dziękuję za odzew. I żeby wszystko było OK.


Wiosenna. W tym roku skończyłam równo 40 lat. A zachorowałam mając lat 39. Z tego co mi wiadomo tylko ok. 15 % kobiet choruje na mięsaka trzonu macicy typ leiomyosarcoma przed 40 rokiem życia.

Nie wiem ile czasu miałam mięśniaka, a ile mięsaka. Wiem tylko, że gdyby nie błąd (rutyna :roll: lekarzy) nie chodziłabym z nowotworem przez 8 miesięcy. Od września 2010 roku do maja 2011 r.

Jak na razie czuję się ok :) Co trzy miesiące chodzę na kontrole do onkologa w moim mieście i dodatkowo również co trzy miesiące jeżdżę do Warszawy. Kiedyś do CO na Roentgena dopóki była tam moja Pani doktor, a teraz już tylko prywatnie.

P.S. Gdybyś miała jakieś pytania do mnie to pisz na priva :)

Pozdrawiam
Kaśka
  Temat: Mięśniaki macicy
kasiaw

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 37516

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-12-03, 12:09   Temat: Mięśniaki macicy
Witam,

Właśnie przeczytałam ten wątek i chciałabym napisać coś od siebie.
Choruję na mięsaka trzonu macicy. Typ leiomyosarcoma. Mój wątek jest w dziale: "Mięsaki, nowotwory układu kostnego". Tam opisuję, jak z mięśniaka okazało się, że mam mięsaka.
Jeśli masz ochotę poczytać to zapraszam. Pozdrawiam serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group