1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: ...może coś doradzicie...?
karol2012

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 12001

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-07-07, 10:49   Temat: ...może coś doradzicie...?
Wyrazy współczucia..

ps.nic nie mam na poczcie...
  Temat: ...może coś doradzicie...?
karol2012

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 12001

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-04-18, 21:23   Temat: ...może coś doradzicie...?
A aktualnego AFP nie masz... Progresja wymiarów guza w 2 mce / luty 83x56x85 teraz
92x48x82/ nie jest rekordowa....jeden wymiar większy o ponad 1cm pozostałe zmniejszyły się. A tak na marginesie może ktoś mi autorytatywnie wyjaśni jaka jest właściwa kolejność wymiarowania; wysokość, długość, szerokość bo radiolodzy niekiedy piszą jak chcą....
  Temat: ...może coś doradzicie...?
karol2012

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 12001

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-02-26, 09:25   Temat: ...może coś doradzicie...?
Wynika z twojej relacji, że guz jest operacyjny to dobrze,bo to jedyna droga z nadzieją na przeżycie. Teraz operacja a podczas niej jak powiedział mój pierwszy chirurg
" będziemy mieli wątrobę na talerzu" to wtedy powiem więcej o pańskich szansach na przeżycie"
  Temat: ...może coś doradzicie...?
karol2012

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 12001

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-02-25, 10:46   Temat: ...może coś doradzicie...?
Ja nie mowię dziś, ale stwierdzenie dynamiki czy stagnacji AFp pozwala na wyciagnięcie wniosków jak szybko należy działać. "Rak nie boli" a jak boli to już końcówka.A ten wasz prof to chirurg, chociaż jak zobaczy zdjęcie/płytę/ to powinien wypowiedziec sie co do możliwości operacyjnego leczenia, bo tylko doszczętne wyciecie guza z marginesem zapasu w lini ciecia daje nadzieję po przeżycie...
  Temat: ...może coś doradzicie...?
karol2012

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 12001

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-02-24, 21:36   Temat: ...może coś doradzicie...?
Wyjaśnienie klinika na Banacha to chirurgia,onkologii tam nie ma, pytania Twoje proste, ale odpowiedzi już bardzo trudne. Ja nie jestem lekarzem tylko dociekliwym i doświadczonym pacjentem z HCC. Radzę zrób marker AFP ponownie wtedy odpowiem Ci na pytanie...
Pomagam od 1,5 roku znajomemu z HCC, miał 3 m-ce życia, chyba kilkadziesiąt guzów w tym przerzut odległy na płuca, początkowa dynamika markera AFP 700, za tydzień 1700, za tydzień 17000 ale jakoś udało się to opanować i nadal żyje...
  Temat: ...może coś doradzicie...?
karol2012

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 12001

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-02-24, 18:54   Temat: ...może coś doradzicie...?
Wielkość/duży/ guza HCC, czyli raka pierwotnego watroby, nie przekreśla udanej operacji, decydujace jest jego umiejscowienie w wątrobie. Radzę szybko z TK umówić się na Banacha/klinika wątroby/, jeżeli oni powiedzą, że nie da rady wyciąc to jest źle..
Ponad 8 cm wymiar guza, trzycyfrowe AFP, powiększone węzły chłonne okołowątrobowe, mogą przemawiać za tym że guz już "może siać".
Ale żeby nie było tak pesymistycznie to mi ,9 lat temu ,tam wycieli guza prawie 19 cm też Hcc.
  Temat: ...może coś doradzicie...?
karol2012

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 12001

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-02-21, 19:10   Temat: ...może coś doradzicie...?
przepraszam przeoczyłem ten marker,ale przy trzycyfrowym AFP bardziej skłaniałbym sie ku
nowotworowi pierwotnemu wątroby, ale te twoje, czy moje dywagacje może zwerefikować, jak już na tym forum mówiłem tylko badanie histopatalogiczne......
  Temat: ...może coś doradzicie...?
karol2012

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 12001

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-02-20, 21:24   Temat: ...może coś doradzicie...?
A marker Ca-19-9 był robiony...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group