1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rakowiak żołądka
gabi30

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-08-31, 22:11   Temat: Rakowiak żołądka
Zuza jak Ci się chce przekopywać przez mój wątek jest tam chyba zamieszczone to samo badanie jakie miałaś. Albo przepisane, w całości, nie pamiętam już.
W każdym razie ostatnio wrzuciłam na wątek skan badania PET/CT też z Bydgoszczy i tamto wyglądało tak samo, tyle, że nazywało się inaczej.
Ale w sumie to najważniejsze są wnioski, a one nie wskazują na aktywny proces nowotworowy, choć ekspertem nie jestem w odczytywaniu tych SUV'ów. Sama zadałam to samo pytanie i ...nie otrzymałam odpowiedzi.
Pozdrawiam Gabi
  Temat: Rakowiak żołądka
gabi30

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-08-30, 20:24   Temat: Rakowiak żołądka
Zuza powinnaś zamieścić cały wynik, a nie tylko urywek.To pozwala lepiej ocenić sytuację.
Pamiętaj, wyniki zawsze podajemy w całości z ukrytymi danymi chorego i lekarzy.
SUV, który podałaś jest dość niski i może świadczyć o np stanie zapalnym. Ale wyniki odczytuje się w kontekście całości, a nie kawałka.
Pozdrawiam Gabi

[ Dodano: 2015-08-30, 20:27 ]
P.S. Dopiero się przyjrzałam temu wynikowi, czy to jest całość? Czy robiony był w Bydgoszczy? Bo powiem szczerze, że pierwszy raz widzę taki wynik, a miałam to samo badanie w Bydgoszczy i opis jest całkiem inny tzn. typowy dla PETa
  Temat: Rakowiak żołądka
gabi30

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-08-01, 22:31   Temat: Rakowiak żołądka
Miałam robioną właśnie w Bydgoszczy. Nazywa się to Scyntygrafia guzów neuroendokrynnych Ga 68 Dadatate PET/CT. Badanie jest robione tym samym aparatem co PET, tylko znacznik jest inny.
  Temat: Rakowiak żołądka
gabi30

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-07-31, 20:57   Temat: Rakowiak żołądka
Zuza ja robiłam PET/CT za kasę. Ktoś bliski memu sercu opłacił mi badanie, całe 5000zł. W chwili obecnej również czekam na telefon z Bydgoszczy z terminem nowego PETa. Tym razem będę miała nowość, czyli PET/MR znakowany GLP-1. Ale skierowanie muszę mieć tak jak mówisz na scyntygrafię. Tylko nie zrób błędu, bo mnie szef Zakładu Medycyny Nuklearnej uświadomił, żeby skierowanie było wystawione na scyntygrafię receptorową, bez dopisku receptorów somatostatynowych. Być może jest jakiś haczyk w tym , dlatego tak kazał mi zrobić. Sam się za głowę złapał, że kobieta z rakiem G3 dostaje odmowę wykonania badania. No cóż, brawo dla naszego ministra, obecnie byłego.
  Temat: Rakowiak żołądka
gabi30

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-07-31, 18:11   Temat: Rakowiak żołądka
Kochanie to pocieszę Cię jeszcze bardziej :evil: w tym niekorzystnym słowa znaczeniu.
Ja dostałam skierowanie na PET/CT i czekałam na telefon z terminem. Zamiast telefonu otrzymałam pismo ( w załączniku, sory, że w Twoim wątku).
Jak wiadomo Rakowiak zalicza się do nowotworów neuroendokrynnych, więc możesz otrzymać takie samo pismo. Minister Zdrowia uznał, że nie każdy rak kwalifikuje się na PETa :?ale??:
Pozdrawiam Gabi
  Temat: Rakowiak żołądka
gabi30

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8203

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-07-30, 22:44   Temat: Rakowiak żołądka
Zuza nie wiem czy będę dobrym doradcą, też choruję na nowotwór neuroendokrynny i jestem po całkowitej resekcji żołądka.
U Ciebie rakowiak jest G1 z bardzo niskim indeksem Ki-67 ( poniżej 1%) , u mnie jest G3 , Ki-67 jest na poziomie 60%.
Nie jestem specjalistą, ale usuwanie całego żołądka przy tak niskiej proliferacji komórek i niskiej złośliwości dla mnie jest wątpliwe. Życie bez żołądka to męczarnia, przynajmniej dla mnie, więc nie zgadzaj się zbyt szybko na taki krok.
Skonsultuj wyniki z innymi lekarzami i porównaj opinie na temat leczenia.
Na pewno nasi specjaliści się wypowiedzą.
Pozdrawiam Gabi
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group