1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór jelita, ale jaki...
gaba

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 12208

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-08-13, 12:56   Temat: Nowotwór jelita, ale jaki...
CA 125 rośnie przy raku jajnika raczej w stadiach już zaawansowanych i najczęściej jest to związane z płynem w jamie brzusznej lub z rozsiewem tego raka do innych narządów. Jednak w ok 20% raka jajnika marker nie wzrasta i dlatego jego niski poziom nie daje pewności że nie ma raka jajnika - ale daje wskazówkę.

Diagnostykę trzeba dokończyć.

Jeżeli jest to tylko gruczolak to trzeba go operować ze względu na dolegliwości, a co do tego jajnika to boję się że lekarze zaproponują wycięcie całego układu rodnego. Właściwie nie byłoby to takie całkiem złe jeżeli jednocześnie zoperują tą kątnicę. Jeżeli nigdzie nie znajdą nowotworu to można powiedzieć że chora ma szczęście, ale że zapłaciła zbyt wysoką cenę za tą pewność.
  Temat: Nowotwór jelita, ale jaki...
gaba

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 12208

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-08-10, 17:08   Temat: Nowotwór jelita, ale jaki...
Bardziej prawdopodobne jest zakłamanie tego wyniku his-pat, zdarza się że wycinek z guza nie wykazuje komórek nowotworowych a jednak rak jest. Ja bym poszła z wynikiem i ze zdjęciami (mam nadzieję że macie) do lekarza który robił kolonoskopię. Powinien pamiętać co widział, może to badanie trzeba powtórzyć.

Nie ma na razie powiększonych węzłów, więc spokojnie ale nie dajcie się zbywać trzeba to wyjaśnić do końca.
  Temat: Nowotwór jelita, ale jaki...
gaba

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 12208

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-08-09, 09:57   Temat: Nowotwór jelita, ale jaki...
zdecydowanie lepszą opcją jest rak jelita z przerzutem na jajnik - lepsze rokowania. Rak jajnika (często) bardzo długo rozwija się z komórek jajowodu i jajnik zaczyna się powiększać już w fazie rozsiewu - czyli jest to całkiem możliwe że urosło do wielkości widocznej na usg w ciągu 3 mies. A poza tym ja miałam robione 3 razy usg przez b. dobrych ginekologów którzy już z PET wiedzieli że "coś w tej okolicy jest" i do dziś nie ma pewności co i gdzie dokładnie - mam zdjęcia i ich rozumiem. Zwizytujcie ginekologa jak najszybciej, skierowania na rezonans może nie dać ale na pewno da skierowanie na markery (zwłaszcza jak mu się przypomni) CA 125 i CEA. W 80 % przypadków rak jajnika powoduje wzrost CA 125 i już szybko będzie jakaś wskazówka który "sieje".
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group