1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi dwuogniskowy: I: Luminalny B HER2- II: trójujemny
gaba

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3850

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-11-22, 20:45   Temat: Rak piersi dwuogniskowy: I: Luminalny B HER2- II: trójujemny
co do wit D to zapytaj lekarza ale ja bym się na te parę miesięcy chemii wstrzymała. Ogólnie można powiedzieć że chemioterapia wyniszcza więc zwiększona podaż białka zapobiega utracie mięśni które w Twoim wieku bardzo trudno odbudować. Mogą być nutridrinki ale ja preferuję raczej naturalne żywienie. Białko jajka kurzego zawiera wszystkie potrzebne człowiekowi aminokwasy np jajecznica z 1 jajka +3 białka, albo białka z jaj ugotowanych na twardo (4-5) a żółtka dla zaprzyjaźnionego psa. I jeżeli możesz to nie zaniedbuj spacerów(albo maszerowania) a nawet jakąś delikatną gimnastykę, wszystko dla zachowania mięśni. Jeżeli masz zupełnie zdrowe nerki to 2g/kg.m.c. jeżeli z nerkami coś nie tak to trochę mniej białka. A i obowiązkowo 2 l płynów. A jak są wymioty to więcej.

[ Dodano: 2016-11-22, 20:49 ]
Sorry, zasugerowałam się nickiem, tak naprawdę to nie wiadomo ile masz lat, to co pisałam jest aktualne do 55+.
  Temat: Rak piersi dwuogniskowy: I: Luminalny B HER2- II: trójujemny
gaba

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3850

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-11-15, 19:46   Temat: Rak piersi dwuogniskowy: I: Luminalny B HER2- II: trójujemny
Jesteś bardzo ciekawym przypadkiem, 2 różne raki w jednej piersi. Na szczęście oba małe, złapane we wczesnej fazie, bez przerzutów do węzłów chłonnych. Jeżeli węzły chłonne są czyste to szanse na wyleczenie są prawie 100%. Ale leczenie musi być kompletne czyli jeszcze powinna być chemioterapia. Ten guz na dole piersi jest uznawany za trudniejszy do leczenia (tzw trójujemny) i prawdopodobnie pod niego będzie ustalone dalsze leczenie. Ki67 jest stosunkowo niskie co wskazuje na mniejszą zdolność do tworzenia przerzutów.

Masz jakieś konkretne pytania?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group